Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elköltöznétek Törökországba?

Elköltöznétek Törökországba?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állásajánlatot egy építőipari cégnél Törökországban fiatal, friss diplomás nőként. A lakhatást eleinte finanszíroznák, természetesen a páromat is várják, bár neki nem tudnak munkát adni sajnos. Neki jelenleg elég rosszul fizető állása van, nem igen tudunk belőle megélni, én nem találok itthon munkát, így nagyon hajlunk arra, hogy belevágjunk.

Anno egy félévet tanultam Erasmussal Törökországban, így vannak ott kapcsolataim, néhány barátom is (persze pont ott ahova mennénk csak kevesen). Nagyon szerettem kint lenni, lenyűgözött a vendégszeretetük, a stílusuk, azt hiszem nem is ezért gondolkodok még, egyszerűen csak nehezen tudom itt hagyni a hazámat, a családomat, az itteni barátaimat. Nem tudom menne-e és kicsit bennem van a félsz azért is, mert ez már mégsem az eu "védelmező szárnyai" alá tartozik.

Félek a honvágytól és attól, hogy egy másik országban sosem tudnám igazán otthon és jól érezni magamat.

Ti hogy döntenétek? Belevágnátok?


2011. júl. 29. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen! En 4 eve elek kulfoldon. Nem bantam meg!
2011. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én igen, egyből igent mondanék. De más helyzetben vagyok mint te, nem nagyon köt ide semmi, a barátaim többsége is külföldi. A kúltúrába már belekóstoltál, tetszett, szóval sztem nem fogod megbánni.

Az eu viszont nem értem h jön ide, milyen támogatást ad neked? az eu per pill nem védelmez semmit, nincs háború, éhínség sem ott sem itt.

2011. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jah és nem tudom melyik részére mennél, a vidéki Törökot nem ismerem, de Isztambul a világ egyik legcsodálatosabb városa.
2011. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Ne felejtsd el, hogy még az európai Törökországban is csak a turista-nőket tisztelik félig-meddig. Ha kell, a török újságírókat is agyonverik maguk a hatóságok. Ez mindennapi gyakorlat, ismertetik az EU-tagsággal kapcsolatban.

Tudod Te egyáltalán, hogy mi történik egy török rendőrőrsön, ha ott mint akár panaszos megjelensz ? Ne adja a jó isten, hogy szőke légy...

Más hogy a fenébe kap munkát Írországban, Olaszországban, erre-arra ? 1. lecke: A keresztény kultúrkörből ne menj ki, ha már huzamosabb ideig ott is alszol.

2011. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem is gondolkodnék. Csodálatos ország, az emberek is azok. Az idegeneket is családtagként kezelik, de gondolom ezt te is észrevetted. Remélem egyszer majd nekem is adódik ilyen lehetőség:)
2011. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Dél-nyugati területre kéne mennünk. Párom is mérnök diplomával rendelkezik, így a kinti barátaink jó esélyeket jósoltak neki is, hiába külföldi.

Nem, nem vagyok szőke, de mint említettem a kultúrától és a vallástól egyáltalán nem félek, nem tartok és nem is lehet megijeszteni, mert már hatalmasat csalódtam egyszer a török népben és kellemesen... :) Lehet nekem ezer rémsztorit mesélni, a véleményem akkor sem változik.


Addig semmiképpen nem indulunk el, amíg meg nem tudok mindent olyasmit, hogy pl. az egészségügyet én kint élő külföldiként hogyan vehetem igénybe, ami ugye amúgy is elég fejletlen, meg kell ismernünk, hogy kint élő külföldiként mikhez lenne jogunk és mihez nem.

Az "eu védelmező szárnyai" alatt azt értettem, hogy azért európán belül jóval könnyebb, olcsóbb elintézni bármit is ha probléma történik. Az eu egészségügyi kártya is majdnem hogy elég a legtöbb országban és viszonylag fejlett egészségügyi ellátásban részesül az ember. Nomeg itt azért van valami kis kapocs, ami védi az egész eu-n belül az emberi jogokat, szabad költözködés blabla. Ez azért Törökországban nem így működik, vízum kell, engedély a munkavállaláshoz, stb.

2011. júl. 29. 22:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, értem. Amúgy hol tudsz ezeknek utánanézni? pl h "az egészségügyet én kint élő külföldiként hogyan vehetem igénybe" vagy h ott élő külföldiként mihez van jogod. Remélem van erről vmi áttekinthető leírás. Vagy telefonon érdeklődsz pl követségen?
2011. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát szerencsére elég rugalmasan kezelik a dolgokat, így nem kell azonnal döntenünk, hogy belevágunk-e, sőt... nagyon is megértették, hogy szeretnénk ezt minden oldalról végig gondolni.

Próbálok neten utána járni mindennek, illetve kinti ismerősöktől érdeklődni. Nekem szerencsére az egészségüggyel a kinti félévemben sem volt szinte egyáltalán dolgom (kórházi látogatáson kívül), kinti ismerősöktől tudom, hogy állami kórházak nagyon gyatrák, mindenki magánklinikákra jár, de nem gond, mert a helyiek inkább megfizetik ezt és meg is tudják fizetni. Erre azért nem alapoznék, mert kitudja még velünk hogy alakulnak a dolgok. :) A munkavállalási engedélyekkel egyebekkel kapcsolatban megkértem egy kinti barátnőmet, hogy járjon utána a dolgoknak, jelenleg ő gyűjti az infót, hogy mi kell a letelepedésünkhöz és maradáshoz pontosan. Amire nem találunk időben választ, azt megkérdezem a nagykövetségen valószínűleg, avagy próbálok a munkaadónál érdeklődni végső soron, hogy hogy is vannak ezek. Minden aprósággal nem akarok hivatalos szervekhez fordulni, így inkább a magánutat választottam, hogy kérdést kapjak a válaszaimra. Aktívan böngészem az angol és magyar fórumokat és hivatalos szervek oldalait egyelőre. :)

2011. júl. 30. 21:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Jah azt hittem beszélsz vagy tanultál törökül valamennyire mikor ott éltél. és hogy találtad ezt a munkalehetőséget, netes álláskeresőben?
2011. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valamennyit beszélek, de csak nagyon alapfokon sajnos, viszont nem olyan nehéz nyelv és érdekesnek is tartom, így szerintem nem esne nehezemre megtanulni. Másfél éve jöttem csak haza Törökországból, anno a kinti sulival sokat "gyakorlatoztunk" ennél a cégnél (a főnök tanított kint)... elég jó tanuló voltam egyetem alatt végig, így miután lediplomáztam kaptam egy gratuláló levelet tőlük, jó kapcsolatot alakítottunk ki, egy kis cégről van szó. Pár hónap múlva, azaz most pedig egy állást ajánlottak. Mondhatjuk hatalmas mázlinak is. :)
2011. aug. 3. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!