Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elköltöznétek Törökországba?

Elköltöznétek Törökországba?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állásajánlatot egy építőipari cégnél Törökországban fiatal, friss diplomás nőként. A lakhatást eleinte finanszíroznák, természetesen a páromat is várják, bár neki nem tudnak munkát adni sajnos. Neki jelenleg elég rosszul fizető állása van, nem igen tudunk belőle megélni, én nem találok itthon munkát, így nagyon hajlunk arra, hogy belevágjunk.

Anno egy félévet tanultam Erasmussal Törökországban, így vannak ott kapcsolataim, néhány barátom is (persze pont ott ahova mennénk csak kevesen). Nagyon szerettem kint lenni, lenyűgözött a vendégszeretetük, a stílusuk, azt hiszem nem is ezért gondolkodok még, egyszerűen csak nehezen tudom itt hagyni a hazámat, a családomat, az itteni barátaimat. Nem tudom menne-e és kicsit bennem van a félsz azért is, mert ez már mégsem az eu "védelmező szárnyai" alá tartozik.

Félek a honvágytól és attól, hogy egy másik országban sosem tudnám igazán otthon és jól érezni magamat.

Ti hogy döntenétek? Belevágnátok?


2011. júl. 29. 17:59
1 2
 11/12 anonim válasza:
Érdemben nem tudok hozzászólni, csak azt szeretném megjegyezni, hogy az egészségüggyel semmi baj Törökországban, kategóriákkal jobb mint itthon. Én évente kb. 2 hónapot kint töltök és sajnos minden alkalommal meg kellett látogatnom a helyi egészségügyi intézményt (mit ne mondjak, soha nem kaptam rosszabb ellátást mint itthon és a WC-ben volt még papír is...:-)
2011. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 PetraBee ***** válasza:

Elvileg, ha a munkaltato bejelenti, hogy nala dolgozol, kapsz majd egeszseg-biztositast. Szoval ezt a munkaltaton keresztül intezd majd el. Ha nincs is biztositasod, akkor is igenybe vehetsz akarmit, legfeljebb kiszamlazzak. Az arak annyira nem huzosak.


A tartozkodasit a rendörkapitanysagok intezik (Emniyet Müdürlüğü). Ha van leveled a munkaltatotol, itt a egy dij elleneben (par szaz euro) minden gond nelkül adnak fel vagy egy eves munkaltatoi engedelyt. Ezt aztan majd meg kell hosszabbitani. Elvileg a munkaltato ezt is el tudna intezni, ajanld fel, hogy kifizeted. Hatha vegül nem kerik el :)


Hogy a paroddal mi a helyzet, azt nem tudom. Elvileg ö is igenyelhet tartozodasit, mondjatok azt, hogy el vagytok jegyezve. Ha meg nem akarodzik nekik segiteni, akkor 90 napos vizumot alapbol tudtok venni, es elkezdhet vmi allasra vadaszni.


Del-Nyugat Törökorszag nagyon turista es külföldi barat. Ha beszeled legalabb egy picit a nyelvet, es melletted van a parod, nem hiszem, hogy lesz gond.


Persze nem art bejelentkezni a nagykövetsegen, konzulatuson.


Amugy az itteni elet, szabalyok, emberek eleg rugalmasak. Ezt azt jelenti, hogyha te tisztelettudoan es kedvesen allsz masokhoz, szinte mindent problemamentesen el lehet intezni, meg lehet oldani, sokat segitenek a helyiek.


Ha leszervezel egy tolmacsot, kb egy het alatt mindent el fogsz tudni intezni. Szerintem...

2011. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!