Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliai munkavállalás?

Angliai munkavállalás?

Figyelt kérdés

Ahhoz hogy kimenjek dolgozni mi kell? Ha kimegyek repülővel és kint is maradok mert találtam munkát akkor ezt megtehetem? Vagy kell letelepedési engedély stb stb?

Vagyis fogom magam és kiköltözök, szabad ezt szó nélkül?


2011. aug. 31. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy angliában munkát vállalj 1 dolog kell: Nyelvtudás. Valamint nem árt ha értesz is az adott dologhoz, sok szakmákhoz kell persze végzettség, és gyakorlat, de vendéglátáshoz pl sok helyen nem kérik.
2011. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézz körül az anglia-munka.lap.hu oldalon, van ott olyan szekció, hogy "élet angliában".
2011. szept. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell letelepedési engedély.Anglia uniós ország.Bármikor kijöhetsz ha akarsz.

Ami kell hogy tudj boldogulni,dolgozni

- tőke (nem olcsó a szállás)

- nyelvtudás

- szakma vagy gyakorlat

- talpraesettség

- N.I. number card (ez kell a munkavállaláshoz.Ingyen megszerezhető)

- hogy dolgozni tudj kell még

- bejelentett lakcím

- bankkártya (angol bankkártya)

- telefon (angol sim kártyát kell venned)


De a legfontosabb amit az elején írtam angol kommunikáció.

sok sikert

2011. szept. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell letelepedési engedély, csak egy legalább középfokú nyelvtudás, és legalább 1-1,5 hónapra elég tartalékpénz!


Ha kijössz és nincs hónapokra való tartalékod, akkor az elején bármilyen (legális )munkát vállalj el hogy legyen angol bevételed! A munkakeresés úgy megy hogy beregisztrálsz különböző ügynökségekhez(lehetőleg minél többhöz) és emellett járod a várost és ahol ki van írva hogy felvétel van oda bemész, és leadod az önéletrajzod, vagy ott van a gumtree, ahol szintén kereshetsz munkát!


Én magam informatikai végzettséggel jöttem ki, de mivel kevés tartalékom volt, ezért elvállaltam az első adandó munkát, mi a konyhai kisegítés volt. Nem válogattam. 6 hónap után váltottam és ma egy informatikai cégnél dolgozom, mint rendszeradminisztrátor. Egyébként 8 hónapja jöttem ki. Sok sikert!

2011. szept. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Többen is megírták mi kell ahhoz hogy tudj dolgozni Angliában.

Én nyelvtudás nélkül jöttem ki,hiszen sosem tanultam az angol nyelvet.

Nem tanácsolom senkinek.Majdnem 1 évig nem kaptam munkát sehol..Mindenhonnan elküldtek hogy nincs megfelelő angol tudásom.

Ha nem lett volna a férjem aki jól keresett akkor már rég otthon lennék.Anglia messze nem olcsó ország,és ahogy az elmúlt éveket nézem itt is egyre csak emelkednek az árak.Ezért bizony tényleg nem árt egy kis kezdő tőke..

2011. szept. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!