Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai munkavállalás kisgyere...

Angliai munkavállalás kisgyerekkel. Közel a célhoz, sikerülhet?

Figyelt kérdés

Annyit olvastam már erről a témáról. Igazából nagyon hosszú lenne a történetem előzményét leírni, de röviden annyi, hogy nekem régi álmom, hogy cégcsoporton belül, ahol most dolgozom, kikerülhessek valamelyik más gyárba egy hasonló munkakörbe. Több, mint 2 éve kezdem el a gondolattal játszani, és most nagyon közel kerültem hozzá. :) Megkerestek egy belső állással az angliai cégnél, amikor már majdnem lemondtam róla, hogy sikerülhet. Egy csodának tartottam, persze ez még nem jelenti a biztos sikert, hiszen bekérték az önéletrajzomat és ki kellett töletenem egy nyomtatványt is a kritériumoknak megfelelően. Nagyon izgulok. Igaz már lassan egy hónap telt el, de izgatottan várom a visszejelzést, a meghallgatást...nagyon bízom benne, hogy a hosszú és kitartó "küzdelem", amit én ezért az álmomért az évek folyamán tettem, végre elértem, komolyan vesznek.

Van egy 5 éves lányom, a férjem támogat és mellettem áll. Ritka az ilyen. :) Én a kislányommal költöznék ki, ha sikerülne kikerülnöm. A férjem sajnos egyáltalán nem beszél angolul (neki nagyon jó munkahely van itthon), ő később csatlakozna. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy milyen lehetőségeim lehetnek egy 5 éves kislánnyal a kinti életre... legalább is a kezdetekben? Rokonaim élnek kint, de sajnos nem a a kinti cég közelében?

Azt tudom, hogy a lányom már iskolába kezdene.

Rengeteg kérdés van a fejemben, remélem segítetek nekem megválaszolni :)


2011. júl. 23. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy amíg idekinn nem indul be az életed, addig a lányodat ne hozd ki! Majd ha már egyenesbe jöttél, belejöttél az ügyintézésekbe, kiismered magad, akkor jöhet a gyerek.
2011. júl. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, hogy az elején így lesz. Bár nem tudom, hogy "belsősként" várható próbaidő vagy sem? Én úgy gondolom igen. Egyenlőre még nem élem bele magam, hiszen még nem kaptam meg azt az állást.Csak kíváncsi vagyok mennyire lenne könnyű a beilleszkedés odakint,milyen nehézségekre lehet számítani. Munkahely, iskola...

Ha már annyi évet vártam erre a lehetőségre, az a pár hét vagy akár hónap izgalom már igazán belefér :) Mindig is pozitívan gondolkodtam, és úgy gondolom mindennek megvan a miértje... ha lehetőséget kapok, hogy mehetek, megyek, ha a sors úgy hozza maradnom kell, akkor maradok. Nem fog padlóra küldeni egy nemleges válasz. Még mindíg jobb, mint egy bizonytalan talán. :)

2011. júl. 23. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!