Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Londoniak. Mesélnétek pár...

Londoniak. Mesélnétek pár dolgot ottanról? Skóciaiak is . UK .

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy nem tudom hol élljek majd ha felnövök.Egyenlőre 15 vagyok,foggalmam sincs mivel szeretnék dolgozni,nemépp gazdag családból származom ergó kijutni nemtudok,talán dolgozok pár hónapot itthon és abból kimegyek.Kérdés London milyen hely? Jó ott élni? Skóciáról vélemény? Edinburgh? egy verseny miatt voltam kinn Skóciában,Glasgowban..Nem tetszett,olyan gyár városnak tünt.Edinburgh is olyan? Dunscore és Dumfries-ben is jártam,gyönyörü az a hely,csak nem szeretem az ilyen kis helyeket.Ott élni nem tudnék,persze utazni oda hihetetlen,4 napot töltöttem ott..Birkák dombokon stb..:)

Eltévedtem.Szóval aki kinn él mesélne hogy mi van kinn?Megélhetés,egyszerüen életkörülmények,meg árak milyen viszonyba vannak,ha tudjátok mit kéne dolgozni.Szóval akármilyen infónak örülnék :)

15/F.


2011. szept. 13. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Én Londonban élek és dolgozom rendszergazdaként, én nagyon szeretek itt élni. Nem keresek rosszul, bőven kijövök a fizetésemből. Anglia(és főleg London) nem éppen olcsó, főleg a közlekedést és a lakhatást illetően, de a boltok árai azok hasonlóak a magyar árakhoz vagy max 15-20%-kal magasabbak. Amikor kijöttem(6 hónapja), akkor mivel nem volt sok tartalékom, ezért minden adandó munkát el akartam vállalni, hogy keressek pénzt. Ez sikerült is, mert a kiérkezésemet követő 2. héten már dolgoztam, mint konyhai kisegítő, de továbbléptem és most már a szakmámban dolgozom. Annyit mindenképp tudok, hogy idekinn sem fenékig tejfel az élet, de itt a kemény munkát megfizetek, és abból meg is lehet élni, nem úgy mint otthon.
2011. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
London csodás. Én nagyon szeretek itt élni, a közlekedés tényleg nem olcsó ugyan, viszont sokkal egyszerűbb mint Bp-n, metróval kb eljutsz akárhova. A város szép, az emberek meg sokkal rendesebbek mint otthon, most főleg azokra gondolok akik a hivatalokban dolgoznak, tehát nem az van hogy csak ott ülnek és látványosan unják magukat, mint sokszor Budapesten a bankokban, postán, stb. Szóval jó itt, én már biztos hogy nem költözöm vissza.
2011. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Neharagudj hogy megkérdezem,de fizetés az kb mennyi? Mert én itthon ilyen 100-150ezer forintért nem dolgoznék semmit.Tudom elég hülyén hangzik,de tényleg.Elegem van az élhetetlenségből,anyum alig keres..Szeretném ha az én gyerekeimnek ne legyen gondjuk a pénzzel,ha már anyumnak,mamámnak az volt,és nekem is egyenlőre..:(
2011. szept. 13. 15:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen közlekedés..Skóciában Glasgowban láttam hogy 8.75 font volt 1 hétre "Unlimited" buszozás..Az télleg húzós..De azért olcsóbb itthon mert nem keresünk annyit hogy kitudjuk fizetni..
2011. szept. 13. 15:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Én konyhai kisegítőként heti 40 órát dolgozva, havi 855 fontot kerestem. Ebből az alábbiakra költöttem:

Szállás: 380 font

Közlekedés: 106 font

Bevásárlás: 105 font

Szórakozás: 75 font


A jelenlegi helyemen ahol rendszergazdaként dolgozom 1455 fontot keresek és év végén lesz bónuszom is.

Ezekre költök most:

Szállás: 620 font

Közlekedés: 86 font

Bevásárlás: 125 font

Szórakozás: 140 font

2011. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1450 font az rengeteg.5csillagos szállodába vagy hogy olyan drága a hely?:)
2011. szept. 14. 13:12
 7/7 A kérdező kommentje:
mmint 620fontos szállás:D
2011. szept. 14. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!