Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki járt közületek Velencében?...

Ki járt közületek Velencében? Mesélnétek róla, esetleg valami jó tanács?

Figyelt kérdés
Ősszel mennénk nővéremmel. Milyen árak vannak ott, milyen olcsó szállásokat találok és mi az, amit mindenképpen nézzünk meg (persze az ilyen nemzetközileg ismert látnivalókon kívül)? Bármilyen tanácsnak, történetnek örülök! (Mielőtt valaki kötözködni, az olaszországi Velencéről van szó :P)
2011. szept. 20. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szállások semiféleképpen nem nevezhető olcsónak. (Már attól függ mi számít nektek olcsónak)

Célszerű előre lefoglani a szállást még ha októberben is mentek. Lehet, hogy kicsivel olcsóbban találtok szállást Mestre-ben (Ha vesztek "VKV" napijegyet akkor a busz ugytudom ingyen ki visz oda is... mellesleg mindent viziúton érdemes megközelíteni (ha nem gyalogoltok))

Szállodát, vendégházat, szállást találtok a Google Maps-en. Ott sokkal több lehetőség van mint a hasonló gyűjtőoldalakon.

Ha ott vagytok nézzétek meg a többi szigetet is (Murano-t és Burano-t).

Olaszolrszág eleve drágább mint Mo. tehát a kaja is drágább.

Érdemes keresztbe-kasul összevissza begyalogolni a várost. A "nemzetközileg ismert" helyeken kívül (Rialto, Szt. Márk tér, Santa Maria templom, San Giorgio Maggiore..) maga az egész város látnivaló. Menetközben bukkanhattok ingyenes kiállításokra is.

2011. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

büdös és drága, de szép:)

árakat nemtudok én csak városnézőben voltam ott

2011. szept. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak árak, mondjuk én a karnevál idején voltam. Élveztem, jó volt, szép város. Tudnod kell, hogy csak hajóval közelíthető meg, arra is legyen kéznél pénzetek. Kategória függő, hogy milyen szálláshelyet és mennyiért tudtok kifogni. Tényleg jó, előre gondoskodni ilyenekről.
2011. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én autóval közelítettem meg 4x... 5. látogatásomba vontam csak be a hajókázást. Tehát ez csak az egyes szigetekre vonatkozik (Murano-Burano-Mazzorbo-Torcello-San Michele-San Giorgio Maggiore). De a teljes bejáráshoz mindenképpen javasolt a helyi vizi tömegközlekedés.
2011. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

csak hajóval? de hát azt írták, hogy a vonat Velencébe megy... vagy én ezt most nem értem...tehát kirak Velence mellett és hajózzak be?

[link]

2011. szept. 23. 14:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.. a belvárosba rak le a vonat. Nagyjábból addig tudnál autóval vagy busszal is bemenni.200m-re van a buszpályaudvar és a parkolóházak is. Onnan viszont gyalog a szállodáig (vagy mehetsz vizibusszal is, ha messzebb van a száloda hamarab érhetsz oda)

Ha már ott vagy célszerű 1-2-3 napos napijegyet venni. Vagy h spórolni akarsz, akkor csak az egyik napon hajókázol, többi napon gyalog fedezed fel a várost.

2011. szept. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy olcsóbb vizbusz jegy kb 15 euró, ez retúrjegy szal be is visz és ki is hoz, csak oda nemtudom mennyi, mi is busszal mentünk és nem velencében álltunk meg mert nem lehet oda bemenni, hanem egy parkolóban álltunk le ami ott van a vizibuszpályaudvar mellett
2011. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

17:37

De ha vonattal megy minek vizibuszozzon??? süti...

2011. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert az állomástól lejárja a lábát, mire a Szent-Márk térre ér. A szigetekre se tud átszaladni, mint a vizicsirke
2011. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hááát.. én 15 euro helyett inkább besétáltam a térig minden egyes alkalommal. Háromnegyed óra sétával oda lehet jutni a Piazzale Roma-ról. Gyalog lehet látni amúgyis a legtöbb látnivalót, mert vizibusz csak a Canale Grandén jár + körbe a város körül és a szigetekre.

Ezekre meg bőven elég 1 nap (Burano, Murano, Torcello,)

Csak ha megérkezik nem kell feltétlenül jegyet venni, azért, hogy beérjen a szállására. Kétlem hogy a szigetek megtekintésére minden napra kell bérletet venni..

2011. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!