Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Izrael miért Európai ország?

Izrael miért Európai ország?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt leszögezem-NEM VAGYOK ANTISZEMITA! Kedvelem Örkény Istvánt, Woody Allent, de Rejtő Jenőt is megemlíthetném a legnagyobb kedvenceim közt.


De! Izrael ázsiai ország!!! Ázsiai országok határolják (Libanon, Jordánia, Szíria, továbbá Egyiptom, amit bár Afrikához írnak, de a Sínai-félsziget már az ázsiai kontinens része), területének száz százaléka Ázsia földjén található.

Mégis lépten-nyomon Európához csatolják. Az európai focikluboknak kiírt BL-ben indul a Tel-Aviv. A focivilágbajnokságon az európai országok között sorsolták. A travianon (internetes játék) az izraeli szerver az európaiak közt van megjelölve.


De mindez semmi! Fel akarják Izraelt venni az EU-ba! És Martonyi János fröcsögve kiosztja az ennek ellentmondókat, hogy ez rasszizmus, "ez a gondolat vészesen közel áll ahhoz, hogy a zsidóknak semmi keresnivalójuk Európában". (Ez egy baromság, az egyik legjobb barátom, akire az életemet rábíznám félig etióp félig magyar, mégse venném fel sem Etiópiát sem más afrikai országot az EU-ba, nekik ott az Afrikai Unió.) Az egész európai politikai elit b*szott bejárni földrajzórára?-már elnézést a kifejezésért. Vagy a gárdista, jobbikos, kurucinfósoknak a zsidó világösszeesküvéses zagyvaságai igazak lennének? :O

Mert elég fura, hogy egyetemet végzett vezetőink elsiklanak egy olyan tény felett, aminek a megállapításához csak egy térképet kell kinyitni...


(Kíváncsi vagyok Jordániát, Libanont és Szíriát is felvennék-e az EU-ba.)


Ja és jönnek ezzel a dumával, hogy a zsidók kulturálisan Európához tartoznak. Ez kétségtelen tény. De akkor vegyük fel Kanadát, Ausztráliát és Új-Zélandot is. Európai, angolszász (Kanadát részben francia) emberek alapították, az európai angol (francia) nyelvet beszélik, az európai anglikán (katolikus) vallás követői, antropológiailag is európaiak ("fehérek"), továbbá a háromból kettőnek a zászlóján ott egy európai ország zászlója (Nagy-Britannia).


Köszönöm előre is az értelmes válaszokat! (Zsidó emberek véleménye kifejezetten érdekel!)


2011. szept. 15. 16:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

1.) A kontinensekhez tartoznak szigetek. (Grönland-Amerika, Japán-Ázsia, Európa-Brit-szigetek.) 2.) Örülök, hogy antiszemita vagyok. Ha valaki kritizálni meri Izraelt, vagy csak előáll egy FÖLDRAJZI TÉNNYEL, rögtön antiszemita. Légyszíves emeld ki az antiszemita pontokat a kérdésemből, a kommentjeimből!

Az antiszemitizmusomról tájékoztatom egyébiránt az angoltanáromat is. Heti kétszer járok hozzá, szombaton viszont nem elérhető...

2012. júl. 30. 10:41
 12/19 anonim ***** válasza:

rég néztem ezt a kérdést, látom azóta megint aktív lett.


Mivel az azóta eltelt egy évben sem hallottunk semmit erről az izraeli EU tagságos dologról, szerintem lassan ideje lenne levonni a következtetést, hogy ez megint egy kacsa.

Innentől kezdve meg a kérdés lényegében tárgytalan.

persze izmozni azért még lehet rajta

2012. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 sanyika007 válasza:

Ha a zsidókról van szó akkor antiszemita az válasz adó?

Vagy tényekre alapozól és a politikát is megnézed. Témy Izrael a távolkelet szervesrésze, tehát ázsiai. A zsidó kultúra integrálódot az európai kulturával, de azért alaposan elkülöníthető hasonló képpen a cigány zene integrálodót a magyar kulturában, sőt a mai szleng beszéd szerves alapja. Megjegyezném, hogy Oroszország europai orzág és egyben Ázsiai is ahogy Törökország is. Ha már szóban volt, hogy antiszemita az ember, akkor legyünk rációban a ténnyekkel.

Csád Francia gyarmat volt attól még afrikában van és a földrész egyik országa. Vagy említhetném Fokvárost is.

A focihoz meg Izrael ugy passzol, hogy a politika beleszólt. Vagyis ha Izrael játszik, akkor az arabok nem vetélkednek. Igy e kérdés nem csak Europálenne kinos de képzeljük el, hogy Afrika és Ázsia nagy része nem focizna a zsidokkal mert rühellik egymást. Ha pedig Izraelben lesz a Foci vb vagy az olimpia akkor az arabok nélkül teheti meg ezt a világ.

2012. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Azért az kicsit túlzás, hogy a zsidó kultúra nem épült be Európába. Rögtön kezdhetjük a kereszténységgel, nem csak Jézussal, de ha már itt volt szó az építészetről, akkor ki kéne emelni, hogy a templomok is a zsidó hagyomány részei, ezt úgy értem,hogy szentélyt építettek a zsidók az Istentiszteletre. Vagy vegyünk szavakat, például a haver szó is héber eredetű és még egy csomó ilyen szó van. Nem hiszem, hogy antiszemita lennél, de nem tudom, hogy miért olyan nagy baj, ha az Izraeli csapat is focizik az európaiakkal. Nem az lenne a sport eredeti célja, hogy összehozza az embereket? Az a jó nem, ha sok csapat mérheti össze az erejét mert akkor izgalmasabb. (nem vagyok nagy focidrukker, gondolom ez látszik is, de nem értem, hogy az emberek miért felejtették el mára a sportok valódi értékeit). Nem hiszem, hogy nem ismernék a térképeket a politikusok, viszont abban biztos vagyok, hogy az ilyen szélsőséges csoportokat(gárdisták jobbikosok egyebek) nem véletlenül bélyegzik meg szélsőségesnek. Nekik olyan radikálisan rossz véleményük van, ami már meghaladja a realitást. Ennek ellenére nem ítélem el őket, ők is emberek és joguk van a véleményükhöz addig amíg ez nem fajul el tettekhez. Szerintem ne hallgass rájuk, vagy előbb próbálj meg utánanézni annak, hogy valóban igazat állítanak-e.Egy zsidó válasza
2013. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Scorpagon válasza:
47%

Tudod miért Európai ország Izrael? Mert angolként, franciaként, németként, amerikaiként, magyarként, stb... be vannak épülve minden döntéshozó szervezetben az izraeli nép képviselői akik "lobbiznak" Izraelnek.

Ezt máshol kémeknek, vagy szabotőröknek hívják, ugyanis akárhol vannak, mindenhol térfoglalásokat végeznek és kiszorítják az aktuális ország népét, vagy bizonyos szervezetek többi tagját úgy, hogy közben folyamatosan Izraellel egyeztetnek. Valamiért a kakukk madár jutott most eszembe. Vajon miért?

Persze most sokan elkezdhetnek antiszemitázni. Ez a legjobb fegyver azok ellen akik fel mernek... fel merészelnek szólalnak a szent zsidó nép módszerei ellen. Zsidóellenes lennék? Van e szó a palesztinellenességre, a magyarellenességre vagy a hasonló népekre akiket jelenleg is éppen kiirtanak, vagy kiszorítanak a saját országukból? Nincs. Az antiszemita jelzőt a cionisták vívták ki a zsidó népnek akik a gójokat (MINDENKIT aki nem zsidó) állatoknak, barmoknak tekintik, akiket szabadon és büntetlenül lemészárolhatnak és/vagy elvehetik a javaikat. Ez ugyanis benne van a Talmudban. Bizony, utána lehet nézni. De itt egy idézet Ovádjá Joszéf, Izrael legtekintélyesebb főrabbijától: „Isten csak azért teremtette a gójokat, hogy szolgálják a zsidókat”

Nem vagyok antiszemita mert tudom, hogy vannak igaz zsidó emberek akik kiállnak az emberség és a tiszta lélek mellett, de anticionista igen épp annyira mint amennyire a nácikkal sem értek egyet, mert akik ilyen agresszíven irtják maguk körül a többi népet, azokkal nem tudok, nem akarok egyetérteni.

Itt van ez a kérdés ami nem is kellene, hogy téma legyen és itt a válasz is:

Izrael Ázsiában van.

Ilyen egyszerű.

Lehet okoskodni, hogy kinek mennyi köze van Európához kulturális meg építészeti, meg bánom is én milyen módon, de attól még Izrael Ázsiában lesz és NEM Európában. Nevetséges és ugyanakkor felháborító, hogy egyáltalán foglalkozni kell ilyen kérdés megvitatásával.

Izrael épp annyira NEM Európa, amennyire a Hold NEM Amerika!

Ennyire egyszerű.

Hogy sajnálatos módon mégis miért sorolják Európához, azt lásd fentebb.

2013. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 ottilia reka válasza:
Elolvastam a fent irtakat es kesztetest ereztem, hogy en is irjak. Leginkabb az lepett meg, hogy milyen gyorsan at lehet terni az antiszemitizmusra: szerintem a kerdezo megjegyzese, miszerint nem antiszemita, nem arra utal, hogy az lenne es a kerdese sem ilyen tipusu, szerintem tulerzekenysegrol van szo, a kerdezo meg figyelmes. Egyesek gyorsan lecsaptak erre a kerdesre, ertelmetlen valaszokat adva -obijektivitast nelkul- masok meg rosszindulatot lattak benne. En romaniai magyarajku zsido vagyok es megtanultam, hogy az emberek sokszor tudatlansagbol nem szeretik a magyarokat, zsidokat es ha normalisan kozeledsz hozzajuk, akkor ok is ekkent fognak. Nehezmenyezem, hogy az emberek -romanok, magyarok, zsidok..- annelkul beszelnek, hogy barmi fogalmuk lenne, az osszes meggyozodeses antiszemitanak ket dolgot ajanlok: 1. olvason el egy lagerbol visszatert ember beszamolojat pl. Mihalevici Relly- Sors es tuleles (nem kell aggdni rovid) 2. ismerjen meg engem, hogy lathassa a zsido ember is pont olyan mint a tobbi. Politikai vitat nem nyitok zsido-palesztin, magyar -roman temakorben, mert nem lenne igazsagos en mar tobb tucat konyvon vagyok tul, amely ezzel a temaval fogalkozik -obijektiv modon.A kerdezonek, igy tovabb! ha valamiben nem vagy biztos, kerdezz ra, es mindig igyekezz azt az allaspotot kepviselni ami valahol a kozeputon van, bar olykor ugy tunik, hogy a helyzet szelsoseges, soha ne feledd, ha valaminek csak egy oka van, az meg sem tortenik.
2014. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Banya62 válasza:
Roppant egyszerű a válasz. A zsidóság a 2000 éves szétszórattatás során létszámához képest igen nagy arányban beépült a gazdasági-,és bankszektorba, ott vannak a nagypolitikában, kormányzati szinteken. Minden fontos helyen, ahol döntések születnek. Ennyi.
2016. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#13: "Izrael a Hivatalosan is, nemolkelet szervesrésze, tehát ázsiai."

Hogy ázsiai, az igaz, de nem távolkelet, a térséget Közel-Keletnek nevezik. ( Hivatalosan is, nam hivatalosan is.)

2023. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

jav: #18 helyesen: #13: " Izrael a távolkelet szervesrésze, tehát ázsiai"


Hogy ázsiai, az igaz, de nem távolkelet, a térséget Közel-Keletnek nevezik. ( Hivatalosan is, nam hivatalosan is.)

2023. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!