Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország vagy Anglia?...

Németország vagy Anglia? Miért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Párommal kimennénk külföldre dolgozni, de egyikünk németül tud inkább, másikunk angolul, a második nyelv pedig kicsit döcögős mindkettőnknek. :( De valahogy döntenünk kell, szóval ti melyiket választanátok? :) Melyik nyelvet lehetne könnyebben vagy gyorsabban elsajátítani? Hol jobb a fizetés? Hol kedvezőbbek a feltételek? Melyiknek mi lehet a hátránya? Vagy egyéb szempontokra is kíváncsi lennék. :)
2011. jún. 6. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliába mennék, de csak azért, mert egyszerűen imádom az országot, a legkisebb falutól a legnagyobb városig elképesztő hangulat árad a helyből. Ellenben életszínvonal szempontjából a németek jobbak. Nyelvről nem tudok nyilatkozni, mert németül nem tudok, de szerintem az angolnál kevés egyszerűbb nyelv van.
2011. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én Angliát választottam, és nem csalódtam eddig.
2011. jún. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahol előbb találtok jó munkát...

Kezdjetek el keresni mind a két országban és döntsön a szerencse :)

Mind a kettő országnak van pozítiv és negatív oldala. Attól függ, hogy melyik ország áll közelebb hozzátok (éghajlat, kultúra ...).


Mondjuk az igaz, hogy míg Németországban elboldogúlsz az angollal, addig a németedet cseszheted (bocsi, de így van) Angliában.

2011. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi Angliában élünk és most tervezzük, hogy megyünk vagy Svájcba, vagy Németországba. Az fizetések az angoloknál amúgy magasabbak, mint a németeknél (ezért is van a képben Svájc, mert ott meg az angoloknál is magasabb) viszont a költségek meg alacsonyabbak.

Én szeretek itt élni, amiért mi mégis visszamegyünk a kontinensre (ahogy itt az angolok mondják) az többek között egyrészt azért van, mert közelebb van Mo-hoz, másrészt meg mi már ezt a szigetet bejártuk és könnyebb lenne Európa közepéről kirándulatni most már. :)

A némettel per pillanat hadilábon állunk mind a ketten (illetve főként én, mert én csak most kezdtem tanulni), de mi főként olyan munkában gondolkozunk, amihez inkább az angol kell.

2011. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
anglia jobb a fizu
2011. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Anglia ,. en mar 2 eve itt lakom de nem vagyom haza.jobba fizi is es az elet is .az emberek meg nagyon normalisak.
2011. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Èn éltem/élek mindegyikban.


Angliában csak egy évet kb 8 éve.

Némeotrszágban meg már évek óta, itt született a kislányom is.


A németeknél sem mész semmire sem csak angollal. A németeknél kell német erös tudása + angol, még akkor is ha a cég angol nyelvü és minden munka nagolul van akkor is követelmény a német. akkor tekintenek el töle ha valami szuper tudásod van pl olyan tervezö vagy akire a cégnek nagy szüksége van, de még akkor is beiskoláz németre.


Elöször azt kell megnézned hol kaptok munkát.


Németországban máj 1-töl lehet minden munkakkörre munkavállalásit kapni, eddig pl takarítás, kisegítö munka (minden ami építkezés) nem adtak munkavállalásit, csak diplomára adtak, így elég nagy hiány az ápolónö, az idös ápoló, takarítók. de ezekhez (föleg ápolónö) szuper német nyelvtudás kell.


Ha azt nézed hogy hol jobb az élet, pl környezetbarátabb, abban elsö helyen áll németország. itt minden hangyafüsttel el kell számolni, azt tervezik hogy 10 év alatt bezárják az összes (16) atomenergiát), vagy is megoldják az energiát pl napból, szélböl stb...


éltem tengerentúlon is, de nekem németország jött be családilag a legjobban.

2011. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!