Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Eurót vagy forintot vigyek?

Eurót vagy forintot vigyek?

Figyelt kérdés
Szombaton utazok erdélybe 1 hétre. Pénzt csak 20 lejt viszek az útra, a többit ott romániában fogom átváltani. Van itthon euróm és forintom is elegendő. Csak az érdekelne, hogy akkor járok jobban, ha euróról váltok lejre, vagy úgy, ha forintról? (Melyik lenne gazdaságosabb?)
2011. okt. 27. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
elméletileg mindegy, amíg nem milliárdos tételről van szó
2011. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

euroval szerintem nem sokra mész

lejből az meg szerintem kevés

mármint viszonylag sok helyen elfogadják a forintot is mint fizető eszköz /piacokon érdemes megkérdezni/

de viszont nagyon nehéz ott átváltatni az a tapasztalatom

tehát jobban jársz ha mo.-n

boltokba meg ne nagyon reménykedj hogy ft-be fizess / minket csak lejért szolgáltak ki a gyógyszertárba gondolom boltba is... mert oda a házinénik ment/

2011. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem lesz nehéz átváltani, csoporttal megyünk, a szállás tulaja magyar, és tud ott egy jó pénzváltót. Mindenki ott vált.
2011. okt. 27. 17:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Hat en inkabb az eurot ajanlom a forintot altalaban gyengeben valtjak.Az is igaz hogy forintba is lehet vasarolni de altalaban gyengeben vatljak mint piacon mint szalashelyeken.Az is igaz hogy volt olyan eset hogy kozeparfolyamot adott az ileto mivel neki szuksege volt forintra azt modta hogy egyiert veszi be a bank es amanyiert adja o meg ezen arfolyamok atlagan valtja.Na ilyen esetben viszon jobb a forint.Summa sumarum ha valtonal valtasz jobb az euro ha maganszemelynel kozeparfolyamon jobb a forint.....
2011. okt. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nyáron voltam Temesváron egy kiállításon, és ott simán tudtam euroval fizetni
2011. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hova utazol Erdélyben?

Amúgy szerintem eurót vált lejre

2011. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, én sokszor voltam Erdélyben és a forintot is gond nélkül váltják. Ha esetleg Kolozsvárra mész, ott tudom hol váltják legjobb árfolyamon a forintot. :P Annyi volt nekem fura, hogy legtöbbször kérnek a pénzváltóban személyi igazolványt vagy útlevelet.
2011. okt. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vigyél mind a kettőt. Akkor nem lesz gondod, azzal fizetsz, ami a legjobb.
2011. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor inkább euro.de a lej a fizetőeszköz. sokszor vannak árak megadva euróban is de azok mindig magasabbak.
2011. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!