Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vehet diákjegyet a felvidéki...

Vehet diákjegyet a felvidéki haverom Magyarországon a vonatra szlovák diákigazolvánnyal?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nincs szlovák diákigazolvány.
2011. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem meg kérhet

mármint van egy ismerősöm aki külföldi és nem volt még magyar diákja /de már egyetemre járt ő kapott egy honapos diákbérletet ami mindenre érvényes

de mondjuk tőle 1x- 2x ha kérték...

2011. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 joci23 válasza:
Ha van magyar igazolványa (nem tudom létezik-e még) arra is jár 50%-os kedvezmény.
2011. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Utolsó: Magyarigazolvány még van, de nem 50, hanem 90%-os kedvezményt ad, de csak néhány alkalom évente. Vonaton éri meg venni, mivel a vonatjegy átszállásokkal együtt is egy útnak számít.

Kedves kérdező, lehetősége van 33%-ost venni a személyiével, amíg 26 éven aluli, péntek 10 órától vasárnap késő estig (pontosan nem tudom) minden EU-s tagállamban lakó fiatalnak. Gyakran kihasználjuk. Ha Magyarországon tanul, akkor meg kap rendes diákigazolványt.

2011. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 eszta41 válasza:

Létezik nemzetközi diákigazolvány. Azzal minden kedvezmény igénybe vehető, ami az adott tagállamban megilletné a diákot.

Szlovák esetet nem tudok. De ha magyar diák akar nyugat-európában vonattal utazni az kell hozzá. A magyar diákot nem fogadják el.

2011. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Nem tudom, aktuális-e a kérdés, de nagy kavarodások voltak, írom a MÁV-Start hivatalos álláspontját ( [link]


"A külföldön tanuló diák az intézmény által kiadott diákigazolvánnyal igénybe veheti-e a magyar diákokra érvényes belföldi kedvezményeket?


Ha a diákigazolványt nem Magyarországon állították ki, a kedvezményre jogosultság igazolására csak abban az esetben használható fel, ha a jogosultság adati az igazolványról egyértelműen megállapíthatóak

- az igazolványt az Európai Unió vagy az Európai Gazdasági Térség egyik tagállamában adták ki,

- az igazolvány névre szóló,

- az igazolvány fényképpel ellátott vagy az utas egyidejűleg más fényképes igazolvánnyal tudja igazolni személyazonosságát,

- az igazolvány érvényességi ideje megállapítható (érvényességi időtartam vagy érvényesítő bélyegzés, matrica, stb.),

- az igazolvány tartalmazza az oktatási intézmény megnevezését és székhelyét.


Amennyiben a külföldön kiállított diákigazolványról a képzés jellege (nappali, levelező, stb.) nem állapítható meg, akkor azt nappali képzésre kiadott diákigazolványként fogadjuk el.


Az ún. nemzetközi diákigazolványok (amelyeket nem oktatási intézmény vagy hivatal állít ki, pl.: ISIC) alapján kedvezmény nem vehető igénybe."

2011. dec. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!