Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Arra gondoltam, hogy érettségi...

Arra gondoltam, hogy érettségi után jobb lenne, ha világot látnék. Hogyan kezdjek neki? Milyen közvetítő céggel érdemes utazni? (pl EVS) Anyagilag mi szükséges?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 17:27
 1/6 anonim válasza:
Sajnos ebben nem tudok segíteni, de alternatívát tudok helyette ajánlani: Erasmus program. Fősulin/Egyetemen a 2. év első félévétől kimehetsz külföldre tanulni. Ami ehhez szükséges, az egy viszonylag jó tanulmányi átlag. Mivel a küldő intézmény anyagi támogatást nyújt a kint tartózkodáshoz. A legnagyobb részt ennek az ösztöndíjnak az összege a tanulmányi átlagodtól függ.
2011. dec. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
4 egész feletti átlag jónak számít?
2011. dec. 20. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik iskolában.

De a világlátás és az Erasmus program azért két külön dolog.

Az előbbihez jó szervezőkészség, a földrajz és néprajz ismerete (hogy el ne tévedj, és ne kerülj konfliktusba), több nyelv tudása és sok pénz szükséges.

Az utóbbihoz egy szakirány felé való elkötelezettség, amelyet felsőfokú szinten szeretnél elsajátítani.

2011. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Próbáld ki a Kanapészörföt. :)
2011. dec. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Neked vannak tapasztalataid vele?
2011. dec. 29. 11:20
 6/6 anonim válasza:
Nincsenek,de én is nagyon szívesen kipróbálnám a jövőben. De itt gyakorikérdések-en találsz pár evvel kapcsolatos kérdést és választ (én már egyszer nézegettem ezeket). :D
2011. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!