Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kaphatok-e könnyebben ausztria...

Kaphatok-e könnyebben ausztriai állampolgárságot, ha iratokkal bizonyítom, hogy ausztriai felmenőim vannak?

Figyelt kérdés

A rokonaim nem csak úgy oda költöztek, hanem ott éltek generációk óta. Erről a nagymamámnak van papírja, a napokban keresi elő. Érdekelne, hogy így is kell vizsgákat tennem, vagy egyszerűen felmutatom a papírt és megadhatják így is az állampolgárságot? A másik: vőlegényemmel költöznék, ilyenkor rá is vonatkozhat az én állampolgárságom, vagy nem?

Hogyan működik ez?

Előre is köszönöm a válaszokat!


20l


2012. jan. 10. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól,hogy született rokonaid vannak Ausztriában,még ugyanúgy kell vizsgáznod,és ugyanúgy kell fizetned az állampolgársági vizsgákért.Annyi "előnyöd" van,hogy nem kell várnod 5-10 évet.A vőlegényednek szintén kell állmapolgársági vizsgát tenni.
2012. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
javítok* állampolgársági
2012. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok..Ha olyan egyszerű lenne,hogy kint élő rokonokat kell csak igazolni,és már állampolgárok is vagyunk,akkor már évekkel ezelőtt rohantam volna elintézni,hogy amerikai állampolgár legyek.Nekem az apai nagymamám amerikai állampolgár(ott született,ott is élt)Nagyon valószínű,hogy élnek még ismeretlen rokonaim..De ez nem oszt-nem szoroz.Ha állampolgár akarok lenni,akkor vizsgázni kell,mint bárki másnak
2012. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. osztrák állampolgár

2. 5 éven belül megkapod, de ott tartózkodás szükséges,ha jól tudom

3. a párodra nem vonatkozik

2012. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!