Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Úgy könnyebb lenne megszerezni...

Úgy könnyebb lenne megszerezni az Amerikai állampolgárságot, hogy ha megszerzem előtte a Kanadait? Mert ha jól tudom, akkor Kanada és Észak-Amerika között szabad az átkelés?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 23:44
1 2
 1/12 bánomisén ***** válasza:
Az átkelés szabad, de állampolgárságot a kanadaiak sem kapnak. A közlekedés és az állampolgárság két különböző dolog.
2011. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Rosszul tudod!

Az USA-ban a kanadaiak, másodrendű polgárok az USA állampolgárokhoz képest!

2011. dec. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bánomisén ***** válasza:
91%

01:01

Mit tud rosszul a kérdező? Hogy a kanadaiak átmehetnek az USA-ba? Meg fogsz lepődni, valóban átmehetnek, nincs zárva a határ. És nem másodrendű polgárok, mert miért lennének? Kanadai állampolgárok, közük nincs az USA-hoz. Vagy te másodrendű leszel, ha külföldre mész? Nem, barátom, túrista leszel.

2011. dec. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem pontosan azt kérdeztem, hogy kapnak-e állampolgárságot a Kanadaiak, hanem azt, hogy esetleg úgy könnyebb-e megszerezni az Amerikait?
2011. dec. 27. 01:31
 5/12 bánomisén ***** válasza:
Én meg válaszoltam, hogy nem könnyebb :-)
2011. dec. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves "bánomisén"!


Miért oktatsz ki olyanokat, akik már számtalanszor voltak az USA-ban és személyesen megtapasztalták, amit leírtak?!


Majd, ha felnőtt leszel és esetleg kijutsz külföldre,

te is fogod tapasztalni, hogy ha megtudják, hogy magyar vagy, másodrendűként kezelnek majd!!


Sőt!

Sok helyen kiegyeznél ezzel is, ahol majd csak huszadrendűként kezelnek!!


...és ehhez, még az USA-ig sem kell elmenned!

2011. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha az a celod kerdezo, hogy az USA teruletere szabad ki es bejarasod legyen, ahhoz eleg egy zoldkartya, nem kell feltetlenul allampolginak lenni.

Ha a zoldkartyat megkapod, akkor azt mar sosem veszik el (felteve, hogy nem csinalsz v.mi nagy marhasagot) es johetsz mehetsz eleted vegeig (munkat is vallalhatsz).


Canadai allampolgaroknak is zoldkartyat kell szerezzniuk, ha maradni/jonni-menni akarnak.


Rengeteg zoldkartyas el itt, akik soha nem is akarnak allampolgarok lenni. A kutyat nem erdekli, hogy polgar vagy, vagy sem, ha legalisan vagy itt = van zoldkartyad.

A canadaiakra is ugyanazok a szabalyok vonatkoznak, mint pl. magyarokra.

2011. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bánomisén ***** válasza:
52%

12:55

Köszönöm a kedves bókot, már régen néztek ilyen fiatalnak, nagyon jól esik :-)


35 éves vagyok, Angliában élek, a párom amerikai és relatíve gyakran járok az USA-ban. Egyetlenegyszer sem tapasztaltam, hogy másodrendűnek tekintenének akár Angliában, akár az USA-ban csak azért, mert nem ott születtem.


Arra kérlek, hogy te meg ne oktass ki számodra ismeretleneket ilyen sértő hangnemben, mert sosem tudhatod, hogy ki az az illető, milyen tapasztalatai vannak. Ha te nem érzed magad jól az USA-ban, nem kell odamenni. Nekem soha semmi gondom nincs ott senkivel és nem veszem észre, hogy másképpen kezelnének. Ember vagyok, annak kezelnek. Talán azért, mert úgy is viselkedem és nem úgy, mintha másodrendű ember lennék hozzájuk képest. A kapcsolatok minősége ott is két emberen múlik, nem csak az amerikaiakon :-)

2011. dec. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

01:18


Sajnálom, de messze nem vagy vitaképes!

Ráadásul túl nagy az arcod is, és úgy gondolod, hogy minden vitában, csak te mondhatod meg a tutit.

Pedig az előtted író is megírta, hogy pont úgy kezelik a kanadaiakat, mint a magyarokat.


Amikor pl. hajóval átmentünk a Bahamákra, a külföldieket és a kanadaiakat, átterelték egy lepusztult hangárba gyerekestől, és ott várakoztattak az indulásig.

Ez alatt láttuk az üvegfalon keresztül, hogy az USA állampolgárokat élő zenekarral és svédasztallal traktálják egy luxusváróban.


Na ezeknek arcoskodjál majd alkalomadtán!!

(Szerintem ott ku*ssolnál valamelyik sötét sarokban...)

2011. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
*részemről befejeztem!
2011. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!