Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha egy olyan orszagban elek...

Ha egy olyan orszagban elek ahol nincs magyar nagykovetseg, akkor ha pl az utlevelem lejar, kenytelen vagyok elmenni a legkozelebbi orszagba ahol van nagykovetseg? Vagy van esetleg valamilyen mas megoldas ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem minden országban van Magyar nagykövetség.
2012. jan. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
En is azt hittem regebben, de nem igy van. Ahol a parom szuletett ott sincsen, es idovel szeretnenk odakoltozni, ezert erdekelne.
2012. jan. 24. 00:21
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

első vagyok.

Utána néztem.Tévedtem.Van olyan ország ahol nincs Magyar követség.

Ha ilyen országban élsz akkor figyelni kell,hogy ne járjon le az útleveled,és még időben el tudj menni egy olyan országba ahol van követség..Ha lejárt,akkor szívás lesz..

2012. jan. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pont azert tettem fel a kerdest hogy ha mar ott elek, de meg kell ujitanom mert pl hazajovok latogatoba, akkor ilyen esetben van-e valami mas megoldas. Mert az pl egy sziget , szoval nem annyira egyszeru atugrani a legkozelebbi orszagba, ahol van nagykovetseg...
2012. jan. 24. 00:28
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Azokban az országokban, ahol nincs nagykövetségünk és konzulátusunk, ott van olyan nagykövetség vagy konzulátus (más országé), aki közreműködik a kérdésben szereplő ügyben.

Tehát nem teljes jogsegélyt kapsz, mint egy nagykövetségen, hanem közvetít az idegen országban lévő nagykövetség felé.

2012. jan. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha a pároddal kinn akartok élni, akkor házasodjatok össze és szerezz állampolgárságot. Így nem lesz ilyen problémád.
2012. jan. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

nagykövetség nem foglakoznik veled, neked a konzulátust kell keresned. konzulátus az aki az emebrek ügyes bajos dolgaival foglalkozik, nagykövetség az ország követe, aki az ország ügyes bajos dolgait intézi ott kint.


èn voltam ilyen szigeteken nyaralni és mindig elöre informálódtam.



pl Jamaika , mielött mentünk rákerestem hogy mi van, és konzulátus csak mexiko´ban van a magyaroknak. de találtam egy hivatlaos oldalt ahol egy úriember BP-en él és segít informálódni (valami féle tiszteletbeli konzulátusa jamaikának), ö mondta el hogy van egy magyar üzletember kint és ha valakinek nagy baja van ö tud segíteni, megadta az elérhetöégét, de hála isten nem kellett.


De ha hosszabítanod kell akkor gond van ahhozz tuti el kell utaznod másik országba ahol van, na de hogyan papirok nélkül (amúgy az ilyen hosszabítások egy kisebb vagyonba kerülnek és több hónapot is igénybe vesznek).

de pl ellopnak mindenedt bajban vagy érdemes egy szoszéd ország követségét felkutatni, pl németeknek angoloknak a legtöbb helyen van követségük vagy tiszteletbeli követségük. ök is segítenek neked ahogy tudnak.

2012. jan. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

en sri lankan hazasodtam meg...nincs itt se konzul se nagykovetseg...nekunk indiaba kell menni anyakonyveztetni mas megoldas nincsen utaznunk kell...

utlevellel hasonlo a helyzet..vagy masik orszagba mesz vagy hazautazol meghosszabbitani... :(

2012. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha olyan orszagban elsz ahol nincsen akkor elore kell gondolkodni es vagy hazautazni vagy a legozelebbi magyar konzulatusra. az utlevel minden 10 evben jar le szoval nem lehet akkora gond 10 evente egyszer utazni.
2012. jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Meg par evig ervenyes az utlevelem, nem tudjuk pontosan hogy mikor tudunk majd koltozni (most is kulfoldon elunk, de Europaban, igy egyelore nincs gond).

Attol meg amugy hogy osszehazasodunk tegyuk fel, az allampolgarsag sincs meg egyik naprol a masikra, es mivel Magyarorszagra azert amikor csak lehet mennek, szuksegem lesz a magyar irataimra is...

2012. jan. 24. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!