Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tényleg a Lufthansa a legbizto...

Tényleg a Lufthansa a legbiztonságosabb légitársaság?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nagyok nagyjából egyformán biztonságosak. Az, hogy ki fog pl. egy vihart (mint most az Air France) az szerencse kérdése.

Igy is úgy is a légiközlekedés még mindíg a legbiztonságosabb utazási mód.

2009. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

én sok légitärsasäggal utaztam mär.lufthansäval is.na akkor megfogadtam hogy többet azzzal soha!kivülröl rosdäs volt,belülröl igénytelen a többi repülöhöz képest,és olyan kis méRetü volt hogy brutälis.

räaädsul minden szél ugy belekapott hogy dölt a gép jobbra balra ,pedig nem is volt vihar..nekem nem tetszett,és nagyon éreztem a különbséget a többi järathoz képest.én a malevot szeretem meg a swiss airt.

2009. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy légitàrsasàg alapjàn lehet listàzni a jo és rossz gépeket,az én véleményezésemben a legfontosabb, milyen gyakran vizsgàljàk àt (alaposan!!, hisz minden repulés utàn van egy kisebb ellenorzés)a gépeket, és mennyire oreg a géppark. Igy, ezek alapjàn nem mondhato el, hogy A tàrsasàg jobb, mint B.Repultem màr Easyjettel, Swissair-rel ,Sky Europe-pal, British Airways -zel, Air France-szal ( két hét mulva szintén lesz egy AF-os repulésem), mindegyikkel elégedett voltam, de ez nem jelenti azt, hogy a felsorolt tàrsasàgok kozul egynek sem volt katasztrofàja, ugye a Swissair egy Airbus-a 10 éve zuhant le, az AF-nàl volt a Concorde, és tegnap pedig ez a borzalom ( Franciaorszàgban élek,mindenki errol beszél,borzasztoan megrendito)

Szerintem inkàbb a géptipusokra lehet alkalmazni a megbizhato-nem megbizhato jelzot, sokan pl ugy tartjàk, a Boeing -ek biztonsàgosabbak mint az Airbusok, nos, nem tudom..

2009. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

A kis cég nem engedheti meg magának az "alapos kontrollt", ott a gépnek folyamatosan repülni kell, hogy "megérje". A nagy cég - bár megengedhetné magának - tudja a kiskapukat, és vissza tud vele élni.


Pont ezért nem lehet azt mondani, hogy az egyik vagy a másik a jobb.

Pl. az Emirates "tőkéje" és színvonala messze földön híres, ők biztos nem kockáztatnak egy helytelen ellenőrzést - persze ki tudja, lehet, hogy ők a legnagyobb svindlerek.

2009. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én már sok embertől hallottam például azt, hogy a Singapore Airlines a legbiztonságosabb (persze jó drága is), de utána olvastam kicsit és igazából az Air Berlin a legbiztonságosabb amelyik alapítása óta (kb 30 éve) nem szenvedett balesetet illetve nem szenvedett végzetes balesetet 30 éve a Finnair, a Quantas, a Cathay Pacific, az El Al, és az All Nippon Airways. Amúgy én szeretem a Malévet a British Airways-t illetve jó még a Swiss Air vagy a Quantas. Lufthansa-val is utaztam már és láttam valaki irta, hogy nagyon rossz "élménye" volt, nem tudom nekem nem tűntek fel ilyenek minden tiszta volt és nem volt rozsdás a gép sem. Igazából azt gondolom, hogy egy gép nem attól jó, hogy tök új meg minden hanem h a pilóta mennyire ért a dolgához. Persze azért az is fontos h a gép ne essen szét.
2009. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen... :)
2010. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Én Lufthansánál dolgozok. Igaz kicsit más, a repüléstől távolabbi területen, de az most annyira nem lényeg. Én már jártam a frankfurti főhadiszálláson és láttam ezt azt. A kollégák körbe vezettek. A Flight Training Center nem piskóta. Nem árt ha tudjátok, hogy több más cég is a Lufthansához küldi kiképzésre a munkatársait. Ilyen szimulátorokat és miegymást nem tart fenn mindegyik vállalat. Az utaskísérők kiképzéséhez is minden üzemeltetettet típushoz van szimulátor. Azt sem árt ha tudjátok, hogy a Lufthansa Technik a saját gépparkon kívül még rengeteg légitársaságnak végez javítást, karbantartást bérmunkába. Lehet akiket dicsértek, azoknak a gépeit is a Lufthansa Technik javítja. Sok európai légitársaságban van tulajdonrésze is a Lufthansának.
2011. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
71%
A Lufthansa nagyon biztonságos. A fapadosokkal ellentétben komolyan veszi a gépek szervizelését. A leselejtezett gépeit magas áron veszik meg 3. világbeli légitársaságok, mert tudják, hogy végig jól karbantartott gépek, amiken végrehajtottak mindent, amit a gyártó előírt.
2011. dec. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!