Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön milyen szokatlan...

Külföldön milyen szokatlan dolgokkal találkoztál már?

Figyelt kérdés
Pl. a párizsi metrón kilinccsel kell kinyitni az ajtókat, másképp működő jegykezelő szerkezet vagy wc lehúzó... :)))
2012. febr. 20. 11:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk Angliában kézmosóknál nem divat a keverő csaptelep, hanem külön meleg és hideg csap van a kagyló két oldalán. Ez elég elcseszettnek tűnik.
2012. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Görögországban nem lehet a wc-papírt a wc-be dobni

Ha nem inted le a buszt, nem áll meg, akkor sem, ha a megállóban ácsorogsz :D

2012. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Anglia:

-busz leintése(különben nem áll meg)

-hideg-meleg vizes csap.(ha meleg vizzel mosod a kezed leég a bőr róla.Ha hideggel odafagy a csap széléhez a kezed)

-fürdőszobában nem lehet konnektor,és a kapcsoló is egy mazdag (meghúzod a mazdagot,és már ég is a villany)

- pórázon cipelt gyerekek.(nem egyszer láttam az alábbit: Anyuka egyik kezében póráz a végén egy kis kutya.A másik kezében is póráz a végén egy 3-5 éves körüli gyerek)

2012. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Atyaééég! :)) Köszi, jöhetnek még. :) Ez a buszleintős... azt hiszem, elmenne egy jópár busz előttem, mire magamtól rájönnék, mi a fene bajuk van velem. :D
2012. febr. 20. 12:32
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

ma 12:17 vagyok...

Az hagyján,hogy elmegy pár busz míg rájövünk,hogy integetni kéne..:) én amikor először kijötem,és végre megállt a busz,nem értettem,hogy mi a francnak visz az ellenkező irányba.kellett egy kis idő míg rájöjjek,hogy megint kiment a fejemből,hogy itt fordítva közlekednek a buszok,autók...

Pár év után,meg otthon Magyarországon néznek hülyének amikor a 7-es busznál integetek hogy álljon meg..:)

Egyébként az olaszoknál is integetni kell a sofőrnek.

2012. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországban:

Még ott is ahol nem lapáttal mérik a fagyit, nem huzigálják le felesleget a gombócos kimérőről, hanem azzal jól megpakolják a tölcsért, míg itthon egyes fagyizókban szinte lesúrolják a sallangokat, nehogy egy grammal is többet adjanak véletlenül.


- A KRESZ csak javaslat, betartani nem szokták. a felfestések csak sorminták,a duda pedig a fék-gáz-kormány mögött szorosan a 4. legfontosabb felszerelése az autónak :), viszont a zebra szent és sérthetetlen.

2012. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én Portugáliából jelentkezem, pár érdekesség:


-itt is le kell inteni a buszt, de még a villamost is (a buszmegállókat egyébként egy művészet megtalálni) - menetrend nincs, ki kell állni és "egyszercsak" jön valami


-az emberek az utcára teregetnek, elég vicces száradó melltartók között sétálni :))

2012. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

:DDD

Mi Velencében andalogtunk a sikátorokban, csüngő alsógatyák alatt. :D

2012. febr. 20. 13:45
 9/23 A kérdező kommentje:
Az előttünk kutyával sétáló hapsi meg kitörölte a kutya fenekét nagydolog után, és eldobta a zsepit. :D
2012. febr. 20. 13:50
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Èn Németországból vagyok.


Itt a rend tisztaság a jellemzö. Ha fúj egy aprócska szél már mindennki söpröget oda kint. Egy kisfaluban még a lepukkant házak sem tünnek annyira lepukkantnak.

Pl barátnöim itt voltak sétáltunk másfél órat. 3 nö egy babakocsivla, és ök fényképezgettek, mire a sétánk végén megállítottak a rendörök, hogy mit fényképeztünk, mire megmutattuk és rendben találták. Valaik bejelentette hogy házakat fényképezünk, de a rendörök rendesek voltak, rögtön megvizsgálták, de mivel rendben volt így mehettünk tovább. Szóval én nem is bánom hogy ennyire figyelnek a rendörök pedig pillanatok alatt ugranak.


Nincs szinte sehol sem borravaló. habár étterembe van de ott sem viszik túlzásba, de máshol az utolsó centet is vissza adják.


itt szültem lányomat. maga a terhes gondozás is egy álom volt, egy praxisba jártam, ahol minden vizsgálatot, még labort is elintézték. a szülés meg olyan volt mint ha nyaralni mentem volna. a korházban menüböl lehett válogatni az ennivalót. a gyereknek mindent adtak, nekem is, az összes, kellék, pl pelenka, ruha, törlök, nekem betét, mellszívó tápszer mindent a szobában vagy a szoptatós szobában tornyaosult, mikor mentünk haza mindenböl (persze ruhából nem) kaptunk egy szatyorral, ha otthon a köv napokban szükség van rá.


aztán mikor esküvöi tortánkat rendeltem, külön idöpontott kellett a cukrásszal csinálni (falusi cukrász), aki félóra alatt vette fel az egyszerü rendelést, és egy szuper tortát kerített.


A fordászhoz meg legtöbb helen nem kell idöpont csak oda mész és van kb 20 fodrász így valkinél lesz hely. ez pl egy Paul Mitchell fodrászat.


Mindenhol kapok valami apróságot. Pl a gyógyszertárban sukrokat, a gyereknek kis játékot (persze reklám anyagok), a pékségnél egy félzsemlét a gyereknek, a húsboltban egy darab virslit a gyerek a kezébe.


Aztán meglepett hogy a babkocsit és a baba bútort 10-12 hetes szállítással lehetett megernedlni, ez normál még a multi oríás bútorboltokban is.

2012. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!