Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön milyen szokatlan...

Külföldön milyen szokatlan dolgokkal találkoztál már?

Figyelt kérdés
Pl. a párizsi metrón kilinccsel kell kinyitni az ajtókat, másképp működő jegykezelő szerkezet vagy wc lehúzó... :)))
2012. febr. 20. 11:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Finnország: buszt itt is le kell inteni. Babakocsival ingyen lehet utazni, ezért néha 6 éves kisgyereket is belepréselnek egy babakocsiba..

Kanada: Nincs benne az árban az adó. Mentünk enni egy gyorsétterembe ki van írva, hogy 10 dollár, közben meg nem annyi, mert rájönn az adó is.

Új-Zéland: Na ezt még most sem értem, de ha vezetsz, és beérsz az főútról egy városba ki van írva, hogy ne használj motor fékezést (engine brake) (hú nem tudom mi a hivatalos neve ennek otthon).

Hong Kong: villamoson hátul kell felszállni és amikor leszállsz akkor fizeted a jegyet. (viszont buszon, metrón meg normálisan felszálláskor).

Japán: a reptéri női wcben három fajta klotyi van: 1. sima padlón lévő lyúk (pisilde), sima wc (már ha a japán wc annak mondható), illetve a nagywc ahol ülökét melegítik.

2012. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Singapur:

*A metróban üveg fal van a sin és a peron között. A kocsiba (aminek természetesen van saját ajtaja) csak akkor szálhatsz be ha a fotocellás ajtó is nyilik.

*A taxis leellenőrzi az autót, mikor kiszálsz és szól ha valamit bennehagytál az autóban.


Ausztrália:

*Itt is le kell inteni a buszt (persze ha tele van már akkor csak visszainteget, de meg nem áll :))

*A fodrászatokban nincs időpontegyeztetés.

*"Futószalag-os" módszerben működő gyantázóközpontok vannak. Recepción adják ki a szobaszámot (mert több szobás szalonok vannak) ott bemész, legyantáznak, kapsz egy papírt, majd a recepciónál kell fizetni.

*GoldCoast-on nagyonsokan mezitláb járnak (még a bevásárló központban is).

*Bankban pénzkiadáskor mérlegre teszik a pénzt és aszerint adják (nem nagyon számolgatnak).

*Máski irányban örvénylik a víz, ha pl. kihúzod a kádból a dugót. :)


Görögo.:

*Annak van elsőbbsége a körforgalomnál aki befele halad, nem aki már bent van.


Csehország:

*Nagyon sok sós ételt tejszínhabbal esznek... pl. vadas (itt még megtoldják lekvárral is), káposztás leves, gombaleves. A tejszínhab az esetek 85%-ban édes.

*Brazil fazongyantát nem ismerik és csak röhögnek és értetlenkednek.

*Nincs borravaló.

2012. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Egyiptomban csak azok a házak után kell adótfizetni ami be van fejezve, ezért a házaknak nincs teteje.

A normális élelmiszerboltban is lehet alkudni.

2012. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

További olasz közlekedés:

A közlekedési lámpán (autós) a piros után közvetlenül zöld szín következik, nem úgy mint Mo-n, hogy piros,piros-sárga-zöld.

A benzinkutakon a fizetés többnyire előrefizetés (automata), nagyon sok kúton nincs is személyzet (igaz így shop sem gyakori ott, nincs az, hogy leugrok üccsiért a kútra mert éjfél van és otthon kifogyott a kóla)

2012. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%
Újzélandon és Ausztráliában (nagyobb városokban) Nagyon sok gyalogos átkelőnél van úgy, hogy az összes oldalról piros az autóknak és csak a gyalogosoké a terep. Így tudsz kereszbe is átmenni és nem kell még egy zöldre várnod.
2012. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyiptom: a közlekedés káosz Cairóban.

-a buszra (amit csak a helyiek használnak) fel és le lehet szállni akár egy kereszteződésben is, a piros lámpánál

-ha valaki nekimegy valakinek akkor üvöltöznek egymással majd továbbmennek, nem nagyon lehet olyan kocsit látni amin ne lenne egy-két horpadás

-a duda ott is az egyik legfontosabb eleme az autónak :)

2012. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Anglia: kilincsel mukodik a wc oblites, a lanc meghuzasaval felkapcsolod a villanyt. A wc a furdoszobaban van. Ha valaki zuhanyzik, nem tudsz addig pisilni. A furdoben (a wc korul is) padloszonyeg van. Kisgyerekes hazaknal a picik baleseteit orom sikalni a szonyegbol...


USA: a buszokat itt is le kell inteni. A lampas keresztezodesnel a lampa a piros utan zoldre valt. Piros jelzesnel a jobboldali savbol szabalyos jobbra kanyarodni (ha ezzel nem akadalyozod a balrol erkezo forgalmat)

Gyorshajtasnal ha eltakarod az arcod, amikor a lampa lefotoz, a birosagon csak annyit kell mondanod, hogy nem te vagy a foton es nem kapsz buntetest. A birosag nem kotelezhet arra, hogy elaruld ki vezette az autodat (amikor a fenykep keszult) eleg annyit allitanod, hogy a fenykepen az illeto nem te vagy.

A gazdag kutyatulajdonosok kulon babakocsit vasarolnak a kutyaknak es abban "setaltatjak" az ebeket.

Az uzletekbe MINDENT vissza lehet vinni. Egyszer vettem egy uveges savanyu uborkat, nem izlett. Visszavittem bontottan es visszaadtak a penzt. Legkozelebb a masikat mar a parkoloban bontottuk ki es kostoltuk meg, ne kelljen otthonrol visszajonni. Vettunk furogepet, kifurtuk a falakat, majd 3 honap mulva visszavittuk a gepet, hogy meggondoltuk magunkat, nem kell. Vittunk mar vissza szerszamot, ruhat, majonezt, stb. Legutobb visszamentem a blokkal a kezemben es megmondtam, hogy a hus, amit vettem romlott volt. Mondtam, hogy a hust mar kidobtam a kukaba. Visszaadtak a penzt es meg bocsanantot is kertek!

Hazaknal a postaladak az ut szelen vannak (kis dobozok) es a postas auton a kormany a jobb oldalon van, igy a postas csak lehuzodik a jardahoz es kinyulva az ablakon bedobja a dobozba a levelet. Ha van kimeno level (level amit te adsz fel es mar van rajta belyeg) akkor beteszed a kis dobozba, es a dobozon levo kis zaszlo felhajtasaval jelzed a postasnak, hogy jojjon gyujtse ossze a kimeno leveledet. Ha csomagod erkezik (FedEx, UPS stb.) es nem kell alairni, a szallito az ajtod elott hagyja a dobozt es soha senki nem fogja ellopni, mert a postai kuldemenyek szent es serthetetlenek.


A megkulonbozteto jelzeseket hasznalo jarmuvek elol mindig szigoruan le kell huzodni, ha nem teszed meg, megbuntethetnek. Az utcakat takaritjak, minden heten ugyanabban az idoben jon a takarito auto es sopri az utca egyik, majd masnap a masik oldalat. Ilyenkor tilos azon az oldalon parkolni, ha megis ott egy auto, azt buntetik.

Az itteni kave sokkal gyengebb mint a magyar, igy elofordul hogy valaki napi fel liter kavet is megiszik.

Szelektiv hulladekgyujtes van szinte mindenhol. Zold kuka az elbomlo/kerti hulladeknak (fu, faagak, stb) kek szinu az ujrahasznosithatonak (papir, uveg stb.) fekete az egyeb szemetnek. Ha az egyeb szemetet a zold szinu kukaba teszed, a kukasok egy felszolito cetlit fognak hagyni a hazadnal, hogy maskor ilyet ne csinalj!

2012. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Egy svajci siparadicsomi kis faluban az ettermekben a wc uloke ontisztitos minden hasznalat utan!
2012. márc. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

" A wc a furdoszobaban van. "


Ez nem újdonság.Sok helyen Magyarországon is így van.Az én lakásomban is egy helyiségben van a wc és a fürdő.


A padlószőnyeges megoldást,is egyre több helyen kicserélik,de nem mindenhol csempéznek. Csak oda raknak csempét ahol muszáj.PL: a mosdó csap elé pár darabot-Ha kád van akkor a kád mellé pár darabot.(de nem csempézik faltól-plafonig mint otthon.)Én jelenleg Angliában élek,és csempés a fürdőm,de egybe van)

Én ami engem meglepett amikor kijöttem Angliába,az volt,hogy a teát simán csak tejjel isszák..Ma se tudom megszokni.

2012. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! Milyen az az öntisztítós wc ülőke?
2012. márc. 11. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!