Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan repülőjárat...

Miért vannak olyan repülőjáratok amik leszállnak (nem kezdő és végpontban)?

Figyelt kérdés

pl British Airways küld Londonból New Yorkba 747 és 777 gépeket melyek simán elrepülnek oda

de küld a318 is, aminek le kell szállnia (gondolom tankolni) valahol mert nem tud oda elrepülni

miért jó ez nekik?


2012. márc. 19. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem hinném, hogy a BA olyan gépet küld New Yorkba, aminek le kell szállnia útközben tankolni.


Egyébként főleg charter járatoknál szokott ilyen lenni, hogy több helyre ugyanaz a gép megy, mert így gazdaságos vagy le kell szállnia tankolni egy távolabbi célállomás esetén, mert a kis charter cégnek nincs nagy gépe.

2012. márc. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én inkább arra tippelek, hogy bizonyos úticélokra nem érdemes egy külön repülőt indítani, és ezért az utasok egy részét lerakják ezen a közbenső úticélon. de lehet h a tankoláshoz is köze van :)
2012. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam, amikor a gazdaságosságot írtam.
2012. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez amit mondasz repülőjárat, ez a London City airportról indul és New Yorkba érkezik, Shannoni megállóval, egy A318-as gép, amely tankolni áll meg Shannonban. Erre a járatra csak "business" kategóriás jegyeket adnak el, mert az utasok 99%-a ezen a járaton üzletember, akik nem akarnak együtt utazni az átlag emberekkel, a British Airways kizárólag az üzletembereknek hozták létre ezt a járatot. Pont ezért, mivel üzleti utasok utaznak rajta, indul a belvárosi repülőtérről.
2012. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi csoda. Ugyanúgy, mint a volán járatoknál, a gép felszáll Ferihegyen, leszáll Berlinben, itt a pilóta kicseréli a Budapest-Berlin táblát Berlin-Londonra, vagy eleve van egy olyan táblája, amin a Budapest-Berlin-London felirat látható. Ez már légitársaság függő.
2012. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!