Kezdőoldal » Utazás » Európa » Zürich városával kapcsolatban...

Zürich városával kapcsolatban van szükségem a segítségetekre, mert pár hónapon belül szeretnék kimenni dolgozni és infókat szeretnék róla. Kint élők válaszait szeretném. Szálláslehetőségek (azok árai), élelmiszerárak, kezdő fizetés?

Figyelt kérdés

2011. dec. 16. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Bernben élek.

Élelmiszerárak nagyon magasak, legalábbis az otthoni árakhoz képest.

Fizetés változó, munkától függ.

2011. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A fizetésre ilyen munkakörökben vagyok kíváncsi: pincér, eladó, fogászati asszisztens, ilyenek. Mert hiába van diplomám, eleinte valószínűleg pincérkedni, vagy mosogatni fogok. A magas élelmiszerárak mit jelentenek?: Pl. mennyibe kerül egy kiló kenyér, tej, alapvető élelmiszerek? Ha tudtok Zürich-ben kiadó szobaárakat, akkor kérlek benneteket, hogy írjátok meg. Köszönöm előre is.
2011. dec. 16. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Hm...barátnőm pincér, ő 4000 frankot keresett. Ez egész jónak (alapnak) tűnik. Én 2800at keresek, de babysitter vagyok.

1 liter tej: 500 ft, 1/2 kg kenyér 700 ft. Egy kávé (nem menő helyen): 1000-1500 ft. Sajtburger a Mekiben (ehhez ugye tudsz otthon viszonyítani: 650 ft. Egy tábla csoki: +500 ft. És így tovább...PErsze az árak igazodnak a fizetéshez, de akkor is sok.

A személyes kedvenc: Bern-Genf vonattal és 50%os kedvezménnyel: 13.000 ft.

2011. dec. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ, utolsó!! Amúgy ledöbbentem a vonaton (is).:-)
2011. dec. 19. 15:32
 5/5 anonim válasza:

A svájci árakat nem éri meg "forintosítani", illetve felesleges. Svájcba egészen mások a viszonyok, minden teljesen más. A fizetések, az életszínvonal, a szolgáltatások minősége. Ott az emberek nem fognak fent akadni a vonatárakon, az élelmiszerárakon, mert a legalapvetőbb keresetből normálisan el lehet élni. Nem jellemző a szegénység, a nyomor, a hajléktalanok tömkelege az utcán, mint ahogyan hazánkban.


Ezeket pedig onnan tudom, mert nővérem Zürich mellett Winterthurban él már sok éve és én is készülök kiköltözni.

2012. márc. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!