Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jamaica milyen hely?

Jamaica milyen hely?

Figyelt kérdés

Vgyis, emberek, veszélyesség, állatvilág, helyzet :)

Elre is köszi ^^


2012. márc. 23. 14:53
 1/3 balkalolka ***** válasza:
87%
Öcsém járt ott, mondta hogy elég nagy a nyomor, magas a munkanélküliség (->bűnözés), ebből adódóan ha valaki turista akkor nem ajánlatos elkolbászolni a turistaövezetből. Amúgy egyszerű vendégszerető népek. Állatvilág? Van sok kecske.
2012. márc. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kecskéken dejót nevettem : DD

köszi a választ!

2012. ápr. 14. 13:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Én voltam ott túristaként, nőként és az út egy részén egyedül 2008-ban => szuper hely! Ha lesz annyi pénzem biztosan elviszem a családom is! Bőven nem csak a túristáknak kitalált helyen lófráltam és volt ahol közel-távol nem volt még1 fehér ember, de senkit nem érdekeltem:-) A boltokban segítőkészek voltak, de amolyan arab mentalitással. Egy-egy taxisofőr át-át vágott, de ez legyen a legnagyobb bajom. Állatvilág ügyben csak néhény krokit láttam egy egy delfinárium állatait, ettől eltekintve viszont nagyrészt kiirtották az állatvilágukat. Azt hiszem 2006-ban először és eddig utoljára malária volt a szigeten, ami kapcsán olyan jól sikerült a szúnyogirtás, hogy 2008-ban még nem volt se rovar, se madár, se hal a városokban/nál. A növényzet viszont bámulatosan szép! A tájakról nem is beszélve! Ajánlom figyelmedbe: Ys falls és Dunn's river falls vízeséseket. Én Ocho Rios-ban voltam egy szuper hotelben (Sunset Jamaica Grand Resort), az all inclusive ott azt jelentette, hogy hajnali 3-kor is azt ettem vagy ittam, amit akartam és nem volt péztárgép a hotel belterületén. Még borravalót sem lehetett adni. Az utcán az emberek barátságosak voltak. Ha megálltam valahol nézelődni, biztos 5 percen belül ott volt valaki beszélgetni. Az alapvető, mindenhol érvényes biztonsági szabályok betartásával, mint ne lófrálj a szegénynegyed sikátoraiban, ne lógjon ki a farzsebedből a pénztárcád, stb.. nem veszélyes hely. Egy dolog katasztrofális: a közlekedés. 2008-ban 1 busztársaság volt, néhány busszal. Előre megvettem a jegyem és így is, vasárnap reggel 2 órával később indult el a busz, mondván vasárnap senki nem szeret korán kellni. Egyénként taxi, vagy állítólag van helikopteres közlekedési mód. Szóval ha teheted ki ne hagyd! Az olyan látni kell kategóriás hely:-)
2012. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!