Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti hova utaznátok ha az én...

Ti hova utaznátok ha az én helyemben lennétek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hosszú idő óta nem voltam sehol.

A tavalyi évben még szabadságra se tudtam menni.

Végre van egy kis pénzmagom :)

És szert tehetek 2hét egybefüggő szabadságra is.

Párommal utaznánk kettesben.

Folyékonyan beszélünk angolul mindketten, ezért bárhol elboldogulunk... (nem ragaszkodunk az angol nyelvterülethez)

Az aktív nyaralást szeretjük (bár jól esne 3-4 nap heverészés az elején, mert nagyon fáradtak vagyunk)

Ötlet?



2012. márc. 29. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján nehéz bármit is... pl. milyen tájakat szerettek (mediterrán, skandináv, egyéb), mit jelent az aktív (túrázás, városnézés vagy múzeumból múzeumba), kell-e tengerpart...

Ha én mennék nyaralni, egy olasz várost céloznék be.

2012. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A helyedbe Horvátországba utaznék, de ott csak és kizárólag Dalmáciába, mivel ott nagyobb esély van a napsütésre, mint a Kvarner-öbölben, mint az Isztriai-félszigeten. Nekem pl. bevált Split, ott tudsz starndolni, sőt olcsón el tudsz menni pl. Trogirba, Makarskára, Mostarba vagy ha hajókázni szeretnél, akkor Brac, Hvar vagy Vis-szigetre. Barátom Splitben lakik, ha gondolod szívesen megadom az email címét szállásügyben, csak küldj emailt a torok.gergo2@gmail.com

Úgy gondolom, nyáron a legjobb a mediterrán éghajlat és a tenger, nincs felemelő élmény például a kabócák zizegését és a tenger hullámának a zaját hallgatni!!!

2012. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Nehéz tanácsot adni, de pár ötlettel talán szolgálhatok. Tavaly Görögországban voltam. Kocsival, önellátással, kicsit "majdleszvalahogy" stílusban. Athént és környékét mostanában nem ajánlom, de az északi részen minden ok volt(amikor lennt voltunk Athénban pl sztrájkoltak a taxisok, északon meg minden nyugis volt). Thessaloniki gyönyörű, érdemes rászáni 1-2 napot. Halkidiki félsziget inkább aktív csavargásra jó. Rengeteg öböl, kis falu, elég sok helyen homokos tengerpart, kristálytiszta víz. Árak: egy apartman ott helyben 50E/naptól indult(4-5 fős), de 60-ért mindenhol volt.A kaja kb mint itthon, csak nincsenek nagyon gagyi termékek. Étterem: érdemes megpróbálni, én spec nem voltam elájulva, így inkább kerestem az alternatív kajamegoldásokat(pl sarki gyroszosokkal elég jóba lettem :)

Visszamennék? Naná :) Már ma indulnék, ha lehetne. Esetleg megnézném útközben Macedoniát. Ja, az odavezető úton történő rendőri és egyébb szivatások már az Urban Legend kategóriába tartoznak, semmi gond nem volt sem az oda-, sem a visszaúton. Minden kutas, minden rendőr totál normális volt, egyedül a Macedón utdíj fizetésénél kellett észnél lenni.

2012. márc. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen Korfura vagy Rodoszra mennék.

Mindkét sziget olyan, hogy nagyon sok homokos tengerpartja van, amikhez este nyüzsgő, nappal nyugis városok tartoznak.

Van annyi látnivaló, program, hogy 2 hetet simán kitöltik.

Azért szeretem jobban Görögországot Horvátországnál, mert olcsóbb, barátságosabbak az emberek, és szinte mindenhol lehet homokos strandot találni.


Ha érdekel, tudok bővebb infóval szolgálni, akár képeket is mutatok, ha írsz privit.

2012. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Horvát tengerpart esetleg Bulgária. Mindkettő szuper (tapasztalat)

A balaton meg egy pocsolya, aranyáron!

2012. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigig válaszokat (mentek a pontok).

Jogos a kérdés, hogy jobban írjam körül igényeinket:

*sziklás/homokos tengerpart

*aktív nyaralás: városnézés/túrázás (a lényeg új, számunkra még nem ismert helyek felfedezése)

*repülnénk (a kocsit most mellékelnénk)

2012. márc. 30. 15:22
 7/10 A kérdező kommentje:

Voltunk már:

Görögországban

Horvátországban

Szicilián és Észak-Olaszországban

Montenegróban

Tunéziában

Egyiptomban

2012. márc. 30. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
És a felsoroltak közül, neked melyik hely tetszett legjobban? Egy ötlet: Sok meglepetéstől óvhatod meg magad, ha a google earth-on megnézed a helyet ahova menni szeretnél, még a szállodák és a hotelek is megtekinthetők, én mindig így szoktam, és hála égnek nem futottam bele lepukkant helyekbe. Amúgy én a helyedbe Rodoszra mennék, igaz én még nem voltam, de idén ez a cél, már tanulmányoztam, és szerintem nem lesz csalódás. :)
2012. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mallorca?!
2012. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ide : )


[link]

2017. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!