Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lehet a vonaton 90%-os kedvezm...

Lehet a vonaton 90%-os kedvezménnyel egyedül utazva olyan állomásról jegyet váltani, ahol van jegypénztár?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Te érted a kérdést? Én nem. Egyébként lehet.
2012. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván ott tudsz jegyet váltani, ahol van jegypénztár. Mi a kérdés?
2012. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ma utaztam a vonaton, majdnem lekéstem és ugy szálltam fel, hogy nem váltottam jegyet a pénztárban. jött a kalauz a vonaton és onnan kértem jegyet ahol van jegypénztár csak kb az állomástól 300 méterre és onnan szokásuk jegyet adni erre való tekintettel. na ő most ekérte a 90es kártyámat és csak annyit mondott, hogy küldik a büntetést. szeretném a lehetőségeimet felmérni, hogy fellebezhetek vagy mi modja van annak, hogy ne kelljen kifizetnem a büntetést, mert hetente többször utazom ugyan igy és ez volt az első alkalom
2012. márc. 31. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy fordítóprogramot ha mellékelnél, könnyítene a dolgon.


Ha olyan helyen szálltál fel, ahol van pénztár, s nyitva volt a vonat indulása előtt, akkor jogos a büntetést.


Ha nem vagy jogosult a kedvezményre, vagy nem tudod igazolni, akkor büntethet, ha olyan jeggyel szálltál fel, amivel nem utazhatnál.

Mivel nála vetted a jegyet, ő igazolás nélkül nem is adhat kilencven százalékos.


A kalauz jóindulatán múlik a dolog. A „fedélzeti” jegyeladásból ő is részesül úgy tudom. Így a jóindulat akár önző is lehet.


ezek szerint nem volt szerencséd vele.

2012. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

#4

Nem teljesen igaz, mert lehet, hogy a jv. jóindulatú és lehet, hogy továbbengedte volna, csak volt a vonaton egy vjv. is.

2022. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az pedig a kaluznak ügyeli fel a munkáját ez is benne van a vjv. munkakörébe.
2022. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!