Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Olaszországban meg tudom...

Olaszországban meg tudom magam értetni spanyolul? Esetleg valakinek van valami hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

még angolul sem érteted meg magad,nemhogy spanyolul.

Tedd fel a kérdést másképp

Magyarországon megtudom magam értetni szlovákul???szerinted??

2012. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem semmi baj a kérdésemmel, csak neked nehéz a felfogásod.
2012. ápr. 4. 14:40
 3/7 A kérdező kommentje:

az olaszok sokszor értik a spanyolt, ha valaki spanyolul beszél hozzájuk és fordítva. Hisz a szókincsük egy felmérés alapján szinte 80%-ban egyezik.

Ezeket olvasván érdekelnének a tapasztalatok

2012. ápr. 4. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

nem nehéz a felfogásom,csak kint élek Olaszországban és tapasztaltam a dolgokat.

Vannak szavak amik hasonlítanak a spanyol nyelvre,de attól még nem olasz nyelv az.Amikor kijöttem angolul tudtam.Ha azt mondom,hogy 50 olaszból 2 tudott angolul akkor lehet sokat mondtam.A szoba társam spanyol.Neki is gondjai voltak az olasz nyelvvel hiába írod,hogy a 80%-a hasonló mint az olasz nyelvnél..De ha ilyen okos vagy,akkor minek tetted fel a kérdést?? Tessék kimenni és megtapasztalni..

2012. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én egy fórumon úgy olvastam, hogy ha kint spanyolul szólalsz meg, akkor megérti az olasz...


erre lettem volna(lennék) kíváncsi..

2012. ápr. 4. 16:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol szakos voltam az egyetemen, és amíg nem tudtam olaszul is, rendszeresen úgy beszélgettem olaszokkal, hogy én beszéltem spanyolul, ők pedig olaszul. Tökéletesen értettük egymást. Az alapszókincsben van minimális eltérés (pl. comer=mangiare), de az meg általában kiderül a szövegösszefüggésből.
2012. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A szókincs valóban hasonló (a közös latin bázis miatt), de a kiejtés, ill. a két nyelv hangzása teljesen más, ez pedig rendkívüli módon zavarhatja a beszédértést annak ellenére, hogy a szavak nagy része írott formában igen hasonló.
2012. ápr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!