Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi volt a legmeghatározóbb...

Zokniszörny kérdése:

Mi volt a legmeghatározóbb utazási, kimozdulási élmény az életedben?

Figyelt kérdés

a segítségeteket szeretném kérni. Én, ahogy az angolok mondják, igazi "outgoing" típusú emberke vagyok, vagyis imádok kimozdulni. Már most baromira várom a nyarat, és kitaláltam, hogy összegyűjtöm azokat a helyeket, ahol még nem jártam (külföldön és belföldön egyaránt). Nyáron nem akarok unatkozni! :D


Szóval, a kérés a következő lenne: biztos van mindannyiótoknak egy olyan élménye, ami különösen mély nyomot hagyott bennetek. Legyen szó akár különlegesen jó étteremről, élményfürdőről, állatkertről, élményparkról, külföldi országról. Szeretném, ha megírnátok, hol éreztétek magatokat igazán jól, vagy milyen helyen jártatok, ami nagyon tetszett. Bármi is legyen az, írjátok meg!


Köszi!



2012. ápr. 7. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meglepő, vagy nem Prágában éreztem magam eddig a legjobban, pedig viszonylag sok helyen jártam. Tavasz volt, virágoztak a fák, szuper idő, kedves emberek, finom sörök, sült libacomb gőzgombóccal, és párolt káposztával. A napot reggel mindig a reggelivel, majd egy jó korsó sörrel indítottuk, és úgy mentünk felfedezni a várost.


Vencel tér, Károly híd, Petrín-torony, gyönyörű teraszos-zegzugos kert a vár alatt, zenés hajókázás a Moldván, és sör-kolbász a legnagyobb Prágai sörözőben igazi harmónikazenével.

Nem gondoltam volna hogy ennyire megfog, még biztos hogy visszatérek.

2012. ápr. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy baráti családdal voltunk lakóautós nyaraláson Olasz + franciaországban.

Mentünk raftingolni meg canyoningozni. Óriási élmény volt. Nem gondoltam volna, de a rafting nagyon csapatépítő.


Másik nagy élmény Amerikában a vidámparkok. A Six Flags vidámpark LA-ben. Már előtte is ültem durva hullámvasutakon, de ahhoz foghatóhoz sehol.

2012. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Izraelben voltam körutazáson. a Holt-tenger és a sivatag látványa olyan élmény volt, amit sosem fogok elfelejteni. ennél egzotikusabb helyen még soha nem voltam.
2012. ápr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem Hongkong teljesen elvarázsolt. Szinte mindenhol jelen van a kettőség: modern-régi, nyugati-keletei, zsúfolt-csendes, az illatok (ami néha nem volt kellemes :-).

Hihetetlen mennyi ember van ott, mégsem volt gond, mert mindenki képes volt lökdösödés nélkül haladni, szó nélkül segítetek ha látták, hogy eltévedtél.

Hongkong viszont nemcsak egy modern nagyváros parkjai, sőt nagyszerű kirándulóhelyei is vannak. Ott a levegő tiszta és nincsen tömeg.

Legjobban az britt gyarmati múlt tetszett, annyira hihetetlen, hogy az egykor britt gyarmat volt, viszont léptem nyomon elbukkant: baloldali közlekedés, a gyerekek iskolai egyenruhája, az angol felíratok az épületeken stb. Nagyon egyedi volt az egész, szerintem nem sok hasonló hely van a világon.


Magyarországon Ópusztaszer volt ami legjobban tetszet, iskolai kiránduláson voltam ott, több mint 10 éve. Maga a kirándulás is nagy élmény volt és a park is nagyon nagyon tetszet.

2012. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem, egyszer sikerül kijutnom ezekre a helyekre! :) Annak is örülök, hogy belföldi helyet is írtatok, ez azt mutatja, hogy kis hazánk is gyönyörű és tartogat meglepetéseket!
2012. ápr. 9. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Belföldön Eger a szivem csücske. :) Általánosban voltunk ott kirándulni,majd a családdal is oda kellett menjünk,miattam nyaralni. :) Aztán most februárban ismét ott voltam welnesselni,és még mindig gyönyörű város. A vár gyönyörű.A vár alatt ebédeltünk egy étteremben,ahol kb. a 20 évvel ezelőtti oszt.kiránduláson is ettünk. :) Nagyonjó volt,még biztos h visszatérek Egerbe. :)
2012. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!