Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen hely Bulgáriában a...

Milyen hely Bulgáriában a napospart?

Figyelt kérdés

Ide megyek nyaralni.

Aparthotelbe. De ugye van olyan rész, ahol nem fizetős a strand?

Sokan szoktak lenni (július elején megyünk)?


2012. ápr. 14. 18:09
 1/1 anonim válasza:

Sajnos a Naposparton semmi sincs, ami miatt érdemes Bulgáriába elmenni. Tényleg gyönyörű rész, hatalmas kastélyszerű szállodákkal, menő bárokkal és éttermekkel, gyönyörű sárga színű homokos parttal. Ilyen a világon akárhol lehetne, bármelyik drága, luxus tengerpart így néz ki. Csak külföldi turisták vannak, az utazási irodák is oda szervezik a legtöbb utazást, szóval bolgáron kívül minden nép ott van: német, olasz és rengeteg magyar. Szóval lakni nagyon jó ezekben a tényleg menő szállókban, de, ha az országgal akarsz egy kicsit ismerkedni, ajánlom, hogy mondjuk menj el a burgaszi strandig (fél óra busszal). Városnézéshez is ideális Burgasz, de még jobb, hogyha mondjuk Neszebárba vagy Szozopolba mész (szintén közel van és jó a busz közlekedés). Ezeknek szintén van strandja, és az egész város igazi hangulatos, macskakövekkel, kis utcákkal, romos templomokkal és bazárokkal. Naposparton csak koktélbárok vannak, amilyenek akár itthon is a drágább kerületekben.

Bulgária hozzánk képest olcsó ország. 9 éve járok oda nyaralni, és eddig minden évben megtehettem, hogy minden nap étteremben ebédeljek és vacsorázzak, mindig vehettem szuveníreket. Naposparton sajnos az árak akár tízszeresei is lehetnek a többi fent említett város áraihoz képest. A minőség viszont nem jobb, gyönyörű csillogó bárok és elegáns éttermek ezekben a városokban is vannak. Ráadásul a napozóágy bérlése hihetetlenül drága a parton. Csak egy példa: a burgaszi strandon tavaly előtt még béreltük a napernyőt, két éve már sajátot viszek, de az árak arányai maradtak. Szóval ekkor a napernyő egy napra 1 levába került. Napos parton egy ernyő egy napra 16 levába került. A többi árral is valahogy így van. A strand sehol sem fizetős viszont szerencsére, a víz meleg és nagyjából 50 méterenként vízi mentő figyel. A parton óránként takarítják, nagy a tisztaság, legalábbis azokon a részeken, ahol muszáj a turisták miatt. Szóval én at tudom javasolni, hogy a szálláson kívül a legtöbb dolgot (strand, városnézés, kajálás) a környező városokban intézzétek, mert nem csak anyagiakban éri meg, de ott tényleg több a látnivaló.

2012. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!