Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol lenne lehetőségem delfinek...

Hol lenne lehetőségem delfinekkel úszni, és kb. mennyibe jönne ki?

Figyelt kérdés

pici gyerekkorom óta erről álmodom.

akár milliós összegeket is kiadnék ezért (bár ahhoz akkor még gyűjtögetni kell) szóval az ár nem számít

esetleg aki volt már, tudna valamit ajánlani ?

talán honlap ?

nyílt vízen jobb lenne, de ha mástnem, a delfinárium is jobb a semminél :)



2012. febr. 13. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Láttad már a "The Cove" c. Filmet? Nézdd meg, és máris nem fox arra vágyni, hogy egy delfináriumba, delfinekkel úszkálj.

Az egész állatkínzás, nagyon megtévesztőek a delfinek, mert olyan az "arckifejezésük" mintha mosolyognának, boldogok lennének!

Pedig nagyon sok delfin belepusztul a "fogvatartásba" annyira depressziós, magányos és szomorú az életük.

Nekem is mindíg az volt a vágyam, hogy delfinekkel ússzak, de mióta láttam a filmet, már csak az a vágyam, bárcsak mind szabadon úszkálhatna..:(

2012. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van hozzá esetleg linked ?
2012. febr. 13. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Lehet delfinekkel úszni a természetes élőhelyükön! számtalanszor volt rá lehetőségem, a munkámból kifolyólag:)


Egyiptom / Hurghada a legolcsóbb. delfináriumba NE menj kérlek... az itteni delfinárium is olyan, hogy japánból hozták dobozban a delfineket, és egy 5x5ös medencében tartották őket míg ki nem robbant a botrány. a delfináriumokban 1 évig él egy delfin, utána meghal, pótolják.


gyere ki a Vörös-tengerre. Hurghada biztonságos (itt élek évek óta). Akármelyik búvárbázisra elmehetsz, pl:

[link]


google: [link]


a delfineknek van egy útvonaluk, több zátonyt átölel É-D irányban. kimentek gumicsónakkal, és ahol meglátjátok őket ugrálni, ott megálltok, és lehet menni úszkálni, sznorkelezni.

ha nagyobb búvárhajóval mész ők csak egy zátonyhoz mennek, jó eséllyel ott vannak a delfinek, de ez 70-90% esély, nem 100%.


20-70 euró között mozog egy ilyen túra. a repjegy ide hotellel last minute kijöhet 60-70ezer ft-ból is.


és a delfineket nem szabad megérinteni, mert bőrbetegségeket okozhatunk nekik!!


ha meg annyira bejön a téma, lehetsz sznorkel-oktató/guide, búvár guide (mrülésvezető) vagy oktató, akkor nagyon sok esélyed lesz delfinekkel merülni :)


30N

2012. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nemtudok linket, de van hivatalos oldala is. Írd be a google-be és biztos kidobja!

Alá is irhatod a petíciót, amely a delfinvadászat ellen van, én megtettem, kis lépés, de talán segíthetünk!

Én annyira szeretem a delfineket és ha tehetném, az összes delfinárium bezáratnám :(

2012. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

itt lehet megnézni magyarul a filmet!


https://www.youtube.com/watch?v=wjmyMZemD8I

2016. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!