Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hazaköltözzek...

Mit tegyek? Hazaköltözzek vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Írországban élek 2 éve. Több emberrel élek együtt, ezt szeretem itt, mert otthon amíg a családommal éltem, nem voltam boldog. Itt jó a fizetés, viszont van diplomám de csak egy mekiben dolgozok, amivel ugye nem vagyok túlságosan megelégedve. Az angolom nem perfekt, sokáig tanultam de nem megy a tökéletesítése. Úgy érzem itt nem tudok előre lépni. Hiányzik a családom, otthon van egy autóm, a családom lakásra akar befizetni, gondolkoznék a hazaköltözésen, de annyi negatív blogot és fórumot olvasok, amiben valaki a hazaköltözés mellett van, valaki pedig elátkozza az országot. Egyik pillanatban mennék haza innen a francba, másikban meg nagyon rossz érzés fog el a hazaköltözéssel kapcsolatban.



2012. jún. 3. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Én Angliában dolgoztam 3 évet.Én az időjárást képtelen voltam megszokni,ezért hazamentem. Bár féltem,hogy nem kapok melót,mert itt is olvastam,hogy sokan diplomásan nem tudnak dolgozni.Én mégis 2 hét múlva már a szakmámban dolgoztam.Végre nem kellett egy csomó pénzt fizetnem albérletre,és amit itt megkerestem, nem sokkal volt kevesebb mint amit Angliában kerestem.Mert hiába kerestem kétszer annyit,ha a felét az albérlet elvitte,Meg hát a kaja sem olcsó kint. Én jobban érzem magam otthon.
2012. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én sem bírom megszokni az időjárást itt írben, a szobámban is megfagyok és ez is depresszióssá tesz. Félek a hazaköltözéstől, félek az egyedülléttől, az újra beilleszkedéstől...Hiányoznának a többiek és a velük töltött idő, és élmények, de valamikor döntenem kéne mi a fontosabb...de nem tudok :'(
2012. jún. 3. 13:23
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez a te döntésed..Irj listát miért akarsz maradni és miért akarsz hazaköltözni, mérlegelj, csinálj terveket lépj tovább. Felnőtt ember vagy képes vagy dönteni annyi, hogy a változás soha nem könnyű, viszont ha nem vagy boldog lépned kell, a mostani helyeztednél kétlem, hogy rosszabb lenne. Magyarországon tényleg nehéz most, de ez nem jelenti azt, hogy otthon nem lehetsz boldog. Ez a jó a mai világban, a döntéseink nem egy életre szólnak bármikor továbbléphetsz.
2012. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszodat elsősorban, és köszönöm a szavaidat is! Igen, nekem kell dönteni és képesnek kell lennem dönteni, amikor kijöttem az is kegyetlen volt mert még sose éltem külön a szüleimtől, és suli után egyből írország, nehéz volt, de megszoktam, haza is hazaszokok rövid időn belül valószínűleg!
2012. jún. 3. 15:34
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínűleg sokan azt írnák, hogy haza ne gyere, mert szar a helyzet Magyarországon, de ahogy elolvastam a kérdésedet, meg a hozzászólásaidat, egyértelműen az jön le, hogy a hazaköltözés felé billen a mérleg. Írország sincs most abban a tökéletes helyzetbe, úgyhogy sokat nem veszthetsz.

Neked kell döntened. Én is javaslom, hogy ülj le, és írd össze azokat amiért maradnál, és azokat amikért nem és dönts.

2012. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5. vagyok.


Kerestél már Írországban a diplomádnak megfelelő állást?

vagy eddig csak a mekiben dolgoztál?

Szerintem keres valami más melót, mert lehet belefásultál már a mekis, meg az ehhez hasonló melókba. Lépj feljebb egy fokkal, ha tudsz, ne ragadj le egy szinten, mert ott maradsz, és gondolom, hogy nem az volt a célod, hogy mekibe dolgozz amíg kint vagy.

Amúgy milyen diplomád van?

Érdemes nézegetned az itthoni állásportálokat is, hogy egyáltalán találsz a diplomádnak megfelelő állást, mert ha nem, akkor kár hazajönnöd, hogy itthon is a mekibe dolgozzál, jóval kevesebbért, mint kint.

2012. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%
Én semmikép se maradok Magyarországon.Itt szó szerint rabszolgák vagyunk.A politikusok bármit megtehetnek,megállás nélkül hazudnak,kapják a sok pénzt,az átlag ember meg alig tud megélni.Egyre több az adó,megszűnnek a munkahelyek,minden egyre drágább.Mindig azt mondják hogy "ezután csak jobb lesz"..hát igen..mivel rengetek pénzt kapnak és növelik a saját fizetésüket,miközben a miénk csökken.Ezen kivül olyan baromságokra tudják a pénzt elkölteni amik egyáltalán nem fontosak.Hát igen..diktátorok
2012. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:42


Tudod te otthon élsz,és azt tapasztalod,azt látod nap mint nap.De amit írtál,hogy emelkednek az adók,korrupció van,munkahelyek szűnnek meg,és lassan rabszolgának érzed magad,nos ezeket én is írhatnám.Pedig én Angliában dolgozom.

Itt is emelkednek az adók,korrupció itt is van. A munkahelyen totál butának tartanak,és ha szólni mersz,akkor azt mondják,hogy senki nem mondta hogy Angliába gyere dolgozni.Hiába hangzik olyan jól hogy háromszor-négyszer többet keresel mint otthon,mert az albérlet is háromszor-négyszer drágább mint otthon.

Egyik nap még X fontért veszel valami ételt,másnap már emelkedett az ára, és senki nem szólt előre ,hogy emelés lesz.Itt is szűnnek meg munkahelyek. Pár éve például a párom délutános műszakba ment dolgozni,és aznap szóltak 1500 embernek,hogy köszike,de holnaptól nem kell dolgozniuk.Ki vannak rúgva.Indok: Válság van.

Én jelenleg,hogy ne rúgjanak ki embereke csökkentett óraszámba dolgozom.Ez persze kevesebb pénzzel jár.

Szóval mindenhol ez megy nemcsak Magyarországon.

Kedves kérdező.Már én is régen hazamentem volna,de addig nem megyek amíg a fiam be nem fejezi az iskolát,és el nem kezd dolgozni.Ez még 2-3 év.Ha már a talpára állt,akkor nem gondolkodok,nem variálok,rögtön megyek haza.Otthon is el leszek,és legalább otthon leszek..

2012. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

én még nem éltem külföldön, nem is vágyom kint dolgozni. tudom, h lószarra se elég az a pénz, amit keresek, de nekem valahogy sokat számít, h közel vannak a szeretteim, mindenki megért ha az anyanyelvemen beszélek (pedig az angolom sem rossz, simán boldogulnék vele a ködös Albionban :)


ismerek egy lányt: itthon szerzett egy tök jó diplomát, kereshetne vele 2 kilót, de az idióta pasija, akinek egy érettségije van, kitalálta, hogy menjenek ki Angliába. a csaj krumplit süt a mekiben. lehet, h 300at is megkeres, de egyrészt az épp elég az életbenmaradásra, másrészt nem használja a megszerzett tudást, csak épül le az agya a sok proli közt...

na, ez az amit én képtelen lennék csinálni. nem sznobizmusból, mert ha arról van szó, akkor bármit megcsinálok, h megéljek, de ha már tanultam azért, h diplomám legyen, és van esélyem itthon elhelyezkedni a szakmámban, akkor nem kérdés, h mit választok.


aki itthon van az persze picsog, h így fos, úgy szar, lévén, h még ők sem éltek kint, csak hallják a kolbászból lévő kerítésről a mesét.

ha az ember meg akar élni, akkor bizony mindenhol dolgozni kell. kint mindig csak egy bevándorló leszel, nagyon nehéz ott igazi elismertséget kivívni.

nekem ez nem menne...

2012. jún. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát igen! Én a mekiben sokszor nagyon ki tudok akadni, az írek előszeretettel nem dolgoznak, de persze rájuk nem szól egyik manager sem, de ha én megállok pihenni, akkor rám szólnak hogy csináljak már valamit, takarítsak vagy valami! Nem úgy bánnak velünk mint ahogy kéne, kihasználnak. Közgazdász vagyok egyébként, kereskedelem és marketing szakon végeztem. Az angolom miatt esélyem nem lenne olyan melót találni, viszont ez a mekis munka, néha jó mert elvagyunk a többiekkel, de az önbecsülésemnek nem igazán kedvez, én vhogy többet akarok elérni. Sokan vannak kint magyarok, viszont ők nem tudnának magyarországon se előrelépni, ezért vannak kint. Nálam más a helyzet, van diplomám, a családomnak van vállalkozása stb. én csak tapasztatlatot akartam szerezni, és megmutatni a családnak hogy képes vagyok erre is, mert mindig azt kaptam hogy belőlem semmi nem lesz és nem tudok majd megélni....hát két éve már itt gürcölök a pénzért....de most valahogy változik a gondolkodásmódom, szakítottam a párommal akivel ide kijöttem, és boldogtalan vagyok...pénz ide vagy oda...
2012. jún. 4. 11:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!