Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért utazik olyan sok ember...

Miért utazik olyan sok ember nyáron Magyarországról még délebbre, amikor már itt is kibírhatatlanul meleg van?

Figyelt kérdés
Most nincs lehetőségem utazni, de ha lenne azonnal ülnék fel az első finnországi vagy szibériai gépre, mert meg lehet sülni, erre egy csomóan mennek Horvátországba, Szerbiába, Törökországba stb. ahol még melegebb van. Miért?

2012. jún. 19. 15:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
27%
mert nyár van és mindenki majd megsül és nem tudnak mit csinálni ! :D
2012. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Azért, mert a normális emberek a tengerparton nyaralnak, nem pedig Szibériába, meg más hideg régióba mennek, ahol nincs semmi!
2012. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Rém egyszerű..

Összesen 10 nap szabadságom van nyári időszakban, és ezt is meg kell mondani már februárban..

Olyan helyre megyek, ahol biztos nem lesz eső és süt a nap és tenger is van.

Egyszer mentem Balatonra előre foglalva egy hétre, ebből 3 napig esett az eső.

Pénz elment én meg rosszul éreztem magam a gyerekekkel, fürödni nem is lehetett.

Ezért, érthető?

2012. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Olyan helyen élek, ahol nyáron 15-20 fok az átlaghőmérséklet, és sűrűn esik az eső.

Ha tehetném szívesen hazarepülnék most Mo-ra, hogy élvezzem ezt a jó kis kánikulát.

2012. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Azért, mert az emberek többségének nincs fantáziája és szerintük a nyaralás csak arról szólhat, hogy tengerparton süttetik a hasukat, másik többszázezer emberrel egyetemben.

Én spec ezt unom és semmi érdekeset nemt alálok benne. Ha tengerpartos nyaralást is választok (ami idén volt életemben első alkalommal 34N), akkor is olyan helyre megyek, ahol a környék tele van látnivalókkal és tudok mászkálni, főleg a természetben.

Nekem életem legjobb nyaralása eddig egy skót körút volt, ahol augusztusban is volt, hogy sál volt rajtam, de minden pillanatát élveztem. Gyönyörű helyeken jártam és magával ragadó volt a hegyek között lenni.

Szerintem nem igaz, hogy Szibériában nincs semmi és csak akkor lehet a gyerekekkel kezdeni valamit, ha ott a víz, amibe be lehet vágni őket.

Ez csupán fantázia kérdése, de az emberek többsége egysíkú.... és soha nem fogod tudni őket meggyőzni arról, hogy érdemesebb lenne mást is csinálni egyszer, mert az élet rövid ahhoz, hogy csak egyféle képpen éld. :)

Ha teheted, akkor majd menj a saját belátásod szerint és ne foglalkozz a sok sablonimádóval. :)

2012. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

16:09!


Mindenki ott nyaral, ahol neki tetszik! Az emberek többségének a tengerpart jön be! Mellesleg nem kell egész nap a tengerparton feküdni, sok szép hely van a legtöbb tengerparti üdülőhely környékén.

2012. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem mindenkit zavar a meleg, van, aki kifejezetten azt szereti.

Én meg a városnézéses nyaralást, olyan 25-26°C időben.

Sose mennék olyan helyre, ahol kifejezetten hideg van, de a tengerpart se vonzz annyira.


Az emberek nem egyformák, nem kéne azon csodálkozni, hogy mindenki mást szeret csinálni.

2012. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a 3. jól leírta a lényeget.

A többség a kevéske 2-3 hetes szabadsága alatt leginkább pihenni és lazulni akar és mindezt biztosan jó időben (napsütésben, eső nélkül). Erre legnagyobb esély a tengerparton van. Akik a vizet szeretik, a többségnek azért a tenger jobban bejön, mint egy tó, pl. Balaton.

Szibéria és Finnország talán nem véletlenül nem szerepel a Top turisztikai célpontok között... a többségnek nincs vágya ilyen helyekre. Én szeretek a tengerben úszni, de ez nem elégítene ki még 1 hétig sem. A férjem meg utálja, így mi is mindig olyan helyekre megyünk, ahol sok a kulturális vagy/és természeti látnivaló. Mi is jártunk már nyáron Norvégiában, Izlandon, Dániában, stb. és abszolút nem hiányzott a 35 fokos hőség.


A másik, ami még eszembe jutott, pl. kisgyerekekkel mit lehet csinálni rossz időben, esőben, hidegben? Kb. semmit, ülni a 4 fal között. Pl. Balcsin egy apartmanban ez nem lehet túl érdekes időtöltés, és még fizetsz is érte.

Kisgyerekkel múzeumozni vagy várost nézni nem túl jó program, szóval a családosok nagy része a gyerekek miatt (is) megy a tengerhez.

2012. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Én speciel nagyon jól kibírom ezt a meleget, és ha egész évben ez lenne, azt se bánnám (na jó, azért időnként eshetne is). Úszni is szeretek, meg egyszerűen szükségem van a környezetváltozásra. Ezért megyek a tengerhez. De hogy kalandosabb legyen, biciklivel megyek, erre mondja valaki, hogy fantáziátlan :)
2012. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Bármilyen meglepően is hangzik, a tengerparton a folyamatos pici légáramlat miatt sokkal elviselhetőbb a meleg.

Arról nem is beszélve, hogy akár a horvát, akár a görög tengerpartot választja valaki, jóval kevesebb pénzből ki tud jönni, mint pl. Finnországban, vagy bármelyik skandináv országban. Ráadásul tengerpartra le tud jutni busszal és autóval is, északra inkább a repülő a praktikus, ha nem utazással akarja az ember tölteni a rendelkezésre álló időt.

A gyerekek pedig sokkal jobban élvezik a vizet és a hajós kirándulásokat, mint egy múzeumot. Ráadásul a legtöbb tengerparti város nagyon szép és igenis van mit nézni, nem csak fürdeni lehet.

2012. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!