Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elvesztett útlevél?

Elvesztett útlevél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem az a kérdésem lenne,hogy elvesztettem az útlevelem...már mindenhol kerestem,de nem találom a probléma pedig,hogy 1,5 hónap múlva utaznék egyiptomba. Az lenne a kérdésem,hogy lehet-e újat igényelni és hogyan...vagy mit tudnék tenni? Mennyibe kerül egy új útlevél ?
2012. jún. 28. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan állj neki újat igényelni, mert lehet pár hét mire kiküldik. Pontosan az a menete, mintha lejárt okmány miatt igényelnél újat, csak ebben az esetben kiadják körözésre azt ami elveszett. Tehát bemész az okmányirodába, lefotóznak, ott helyben befizeted az illetéket (pár ezer forint)felveszik az adataidat, kapsz egy papírt ,hogy az előző elveszett, aztán majd postázzák az újat. Személyi igazolványt vigyél magaddal. A körözés nem azt jelenti, hogy most aztán neki állnak keresni ezerrel, hanem azt, hogy bekerült a nyilvántartásba, és ha ne adj Isten valaki fel akarná használni a nevedben, akkor arra letudnak csapni.
2012. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a segítséget ...:)
2012. jún. 29. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!