Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németországban bérelnék...

Cortez2232 kérdése:

Németországban bérelnék lakást de a tulaj a kulcsokat csak előre fizetés után hajlandó postázni elküldte a bérletiszerződést, útlevél másolatot valamint telefonon is beszéltünk miként mennek ezek a dolgok nektek mi a véleményetek? Nem átverés?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 01:03
 1/6 anonim válasza:
Másik országban élek, de... ismerősöm keresett meg ugyanezzel pár hete, hogy mi van ilyenkor. Azt tanácsoltam neki, go rendőrség. Nagy nehezen megnézték, volt-e már ilyen ügy, és bár pontos felvilágosítást nem adtak, azt tanácsolták neki, ne utaljon előre depositot. Ugyanis történt már olyan, hogy lopott útlevél másolattal ki akarták adni egy nő lakását, aki természetesen semmit nem tudott erről, és mikor a bérlő már ott volt a háznál, akkor derült ki, hogy ellopták a táskáját nemrég, és bizony neki eszébe sincs kiadni a lakását. Depo úszott... Légy körültekintő, csak azért írom.
2012. máj. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

...hogy átverés-e, azt majd csak akkor tudod meg,

ha kimész és nem lesz a kapott kulcsokhoz kulcslyuk...


Amúgy komolyra fordítva, hü lye lenne odaadni bárki is a kulcsait előre,

amíg te még nem is fizettél semmit!!

2012. máj. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En külföldön elek,es en se kaptam elöre a kulcsot,ilyen nincs.Amikor az irodaban,alairtam,es kifizettem mindent,akkor kaptam el.Na de ilyenröl nem hallottam,hogy nem szemelyesen,hanem telefonon,postan bereltek lakast,lattad egyaltalan a lakast,volt valaki megnezni?
2012. máj. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért nem utazol ki? Hallottam már én is ilyen átverésről.
2012. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szükséges papirokat kitöltöd, odamégy és SZEMÉLYESEN átveszed a kulcsot, és akkor fizetsz, elöre nem.
2012. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem inkább a te hozzá állásod fura. Elvárod hogy kapj egy lakás kulcsot úgy, hogy még nem fizettél semmit, és csak úgy oda mész.


Magyaroszágon is elöre kell mindig a bérleti díjat fizetni, és elötte a kauciót.


Èn Németországban élek, éppen költözés elött állunk (3 hét). Mi mikor megtaláltuk a lakást, leültünk a tulajjal, megbeszéltünk mindent. Volt egy elöre elkészült szerzödést, amit mi elötte átolvastunk, majd megbeszéltük, mik a gondjaink, mit várnak el ök (pl napkollektor használata stb..)és mi a mi feltételeink.

Megbeszéltük mikor lesz a kulcsátadás. Mivel elöre meg kellett rendelni a konyhát, így elöbb beenged a tulaj mint hogy fizetünk (tök rendes). Vagy is nálunk most a kulcsátadás hónap közepén lesz, ekkor adjuk a kauciót is oda, ök a kulcsukot, megcsináljuk az átadási procedúrát, mert ugye azt is meg kell csinálni, mi hol rossz, hibás stb... Majd hónap elejétöl fizetjük az elsö bérletet, mert akkortól lakunk ott.


De az átadási protokol nagyon fontos.

2012. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!