Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Óvilág (Európa) vs Újvilág...

Óvilág (Európa) vs Újvilág (Amerika)? Melyik a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Habsburg Ottó mesélte egyszer, hogy repülőgéppel utazott sokat Amerikába, és mikor lenézett, látta, hogy egy kis város közepén egy nagy templom van, akkor Európában van, ha egy McDonald's a város fő látványossága, akkor Amerika fölött repül. :)


Persze nem ilyen egyszerű. Én Európa mellett szavazok. Itt arrébb mégy 500 km-t, és egész más nyelven beszélnek, más a kultúra, másak az ételek. Amerikában arrébb mégy 3000 km-t és ugyanúgy hamburgert zabál mindenki :)

2012. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Európa jön be inkább, valahogy sokkal ember-barátabb hely.
2012. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dobzse válasza:
100%
Európának gazdag történelme van, Amerikának szuperhősei...
2012. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Melyik a jobb? Milyen szempontbol?

Melyik a jobb gyumolcs? Kinek melyik, es valtozo, hgy milyen szempontbol figyeled. Vitamintartalom, elerhetoseg, ellenallosag a szarazsaggal szemben? STb.


Millio es egy szempont alapjan vizsgalhatod a ket dolgot es a vegen ugyis csak aszerint dontesz, hogy neked melyik tettszik jobban.


En szerintem Amerika (USA). Itt elek, es jol elek es ennyi nekem eleg. Szeretem Magyarorszagot hisz ott szulettem, fiatalkoromban bejarhattam Europat, mindegyik orszagban jol ereztem magam, de a mai eletszinvonalamat Magyarorszagon nem tudnam produkalni, ezert mindenkepp Amerika a favorit!

2012. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Óvilág Ázsia és elvégre Afrika is. (Bár az utóbbi nem gyakorolt nagyobb kultúrális hatást a világra.) Én mindenesetre ezek mellett voksolok, mert az ott fekvő rendelkeznek hosszabb történelemmel, amely változatosabb, mint az Újvilág őslakosaié. A legnagyobb világvallások és kultúrák bölcsője a három "régi" kontinens valamelyikén alakult ki, s nem a két Amerikán, illetve Ausztráliában (az is Újvilág!). Mindenesetre az USA, Kanada, Ausztrália hiányában a Kolombusz és Tasman által felfedezett világ nagy mértékben lemarad régi társától gazdaságilag, közismertség szempontjából, valamint népességben is. (Az utóbbi helyzet még mindig jócskán fennáll, hiszen az Újvilág népessége a Föld lakosságának alig teszi ki a 15%- át.
2014. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

*ott fekvő országok (előző vagyok)


15/F

2014. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon az átlagot nézzük, akkor az Újvilág jobban áll!
2019. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!