Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért vannak szerencsésebb és...

Miért vannak szerencsésebb és szerencsétlenebb országok?

Figyelt kérdés

Vannak olyan országok, pl. Olaszország, Franciaország, Spanyolország, amiket kb. mindenki ismer és szeret, mind a tájakat, városokat, nyelvüket, gasztronómiájukat, stb.


Ezzel szemben vannak olyanok, mint pl. Németország, amiket kb mindenki utál (vagy ellenszenvet vált ki belőle). (Pedig egyébként szerintem No. nem egy rossz hely.)


2012. júl. 20. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

" pl. Németország, amiket kb mindenki utál"


Gratulálok!

Ezek szerint, te már "mindenkivel" beszéltél erről személyesen ?!!

2012. júl. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, kikkel beszéltél, az én ismerettségi körömben sok a Németország-fan...
2012. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan vannak, de közel sem annyian, mint pl. egyes "menő" országok rajongói.

Elég ehhez pl. a turisztikai adatokat megnézni.

Méretre, természeti szépségekben szerintem pl. Németország egy szinten van (többé-kevésbé) Franciaországgal, Olaszországgal vagy Spanyolországgal.

Mégis amíg a franciákhoz évi 80 millió, a spanyolokhoz évi 57 millió, az olaszokhoz évi 46 millió, addig a németekhez csak évi 28 millió turista megy. Tehát közel sem olyan népszerű ország, mint pl. a fent említett három, pedig hasonló súlyúak.

2012. júl. 20. 16:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk talán azért, mert az emberek általában ha nyaralni, kikapcsolódni mennek, akkor tengerpartra szeretnének menni?!


Egyékbént, szerintem nem attól szerencsés, ill. szerencsétlen egy ország, hogy mennyi turista látogatja. Olaszországnak, és Spanyolországnak nem valami fényes a gazdasági helyzete, nagy a munkanélküliség, a fizetések is kisebbek, mint pl Németországban, stb...

2012. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!