Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen Dániában élni?

Milyen Dániában élni?

Figyelt kérdés

Felvettek egy Dán egyetemre, de még nem tudom, hogy belevágjak-e. Elég vegyes tapasztalatokat olvasok, van aki szerint nagyon jó, mások meg sok negatív dolgokat is írnak. (a dánok nagyon távolságtartóak, lenézik a külföldieket,Dánia nagyon drága, stb.)

Valakinek van tapasztalata esetleg, (tanult, dolgozott Dániában)?



2012. aug. 9. 02:03
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Azzal kezdeném, hogy igenis vágj bele.


Dolgoztam Koppenhágában. Én nem tapasztaltam semmi rosszat tőlük. Valóban távolságtartóak, de nem túlzottan. Elég jól el lehet velük beszélgetni, hülyéskedni. Rengeteg külföldi dolgozik ott is, a világ minden részéről, és ahogy láttam, megbecsülik a munkájukat.


A drágaság igaz, magyar szemmel iszonyatos. Angolul mindenki beszél, úgyhogy ha nem tudsz dánul, eleinte az se lesz gond.

2012. aug. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
57%
nekem ismerősöm dolgozik kint dánoknál. azt mondta iszonyatos drága minden és hát...azt is, hogy a magyarokat rettentően lenézik majdhogy utálják. porbafingó kis cigánynak tartanak minket a legtöbben. azt is mondta, hogy ha bemennek egy bárba, meg se mer szólalni magyarul, mert eddig 2x megverték őket helyiek. nem hülyeségből mondom, barátom ezt mondta, jön is haza, elege van.
2012. aug. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi turistaként voltunk a férjemmel Dániában, ill. egy barátom tanult kinn ösztondíjjal egy félévet (Corvinusról ment ki). Csak pozitív tapasztalatokat tudok mondani, senki nem nézett le bennünket, bár nem borultak a nyakunkba, de mindenki kedves, barátságos, segítőkész volt hozzánk. Mindenki tudott angolul. Fiatalok lazák, élvezik az életet.

Mondom, mi nem feketemunkásként voltunk kinn, hostelben laktunk, nevezetességeket néztünk meg, de tényleg csak jókat tudok írni.

A barátom, aki kinn tanul, azóta is tartja a kapcsolatot néhány kinti sráccal, őt befogadták, sokat buliztak együtt, segítettek neki a beilleszkedésben. Ez egy nemzetközi suli volt, rajta kívül volt még kinn jó pár más külföldi is. A magyarokat inkább kedvelték.

2012. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, előző voltam. Azt elfelejtettem, hogy viszont tényleg baromi drága volt minden kinn. Persze a kinti fizetésekhez mérten nekik nem drága, csak nekünk :-(
2012. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéken dolgoztam kint egy kis faluban. Ott 100%-ban pozitív dolgokat tapasztaltam. Mindenki nagyon kedves volt. Koppenhágában csak turistaként voltam, de nekem az is nagyon bejött. Rengeteg külföldi tanul Dániában, ez teljesen elfogadott dolog ott.

A drágaság nagyon relatív. Pl a Netto-ban átlagban ugyanannyiért vásároltam élelmiszert mint itthon. Ha beülsz egy étterembe, vagy elmész szórakozni az drágább, de a bérhez viszonyítva még mindig sokkal olcsóbb... Én nem hagynám ki ezt a lehetőséget.

2012. aug. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%

Valaki a családból diplomás angoltanárként kiment Dániába bébiszitternek. Két gyerek mellé. Menet közben megszületett a harmadik is. Rengeteget dolgoztatták. A családban angolul beszéltek. Dánul tényleg ingyen tanulhatott. A gyerekek apja békén hagyta. Szőkésbarna a haja, ezért vagy másért látszott

rajta, hogy idegen. A buszmegállóban három méterre húzódtak tőle a bennszülött dánok. Ha autót stoppolt, nem vették fel.

2012. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!