Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi a nettó Ír átlagkereset?

Mennyi a nettó Ír átlagkereset?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Cca. 2400 €. Manapság nem is a fizetes a kerdes, hanem hogy egyaltalan van-e munka. Irorszag nagyobb sza*ban van mint Magyarorszag. Munkalehetoseg alig akad, ami van, az is 15-20 %-kal fizet kevesebbet mint par eve, ekozben az arak folyamatosan nonek. Hiaba magas a minimalber meg az atlag, ha egy normalis lakas 850 €-nal kezdodik. Az elelmiszer is joval dragabb a tobbi nyugati orszaghoz kepest.
2012. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.

Jó tehát akkor a kivándorlási lehetőségek közül kihúzhatom?

2012. szept. 9. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:

"Kösz a választ.

Jó tehát akkor a kivándorlási lehetőségek közül kihúzhatom?"


Egy jó darabig, amíg nem lesz változás az íreknél, addig mindenképp érdemes másik célországot választani. Jelenleg 14,5 %-os a munkanélküliség, amely csökken ugyan, de nagyon lassan. Az újonnan érkező bevándorlók dolgát nehezíti az is, hogy még a legalapvetőbb munkákhoz is írországi referenciát és kiváló angol nyelvismeretet kérnek. Nemrég egy takarítói álláshoz fluent english-t és 1 lv írországi tapasztalatot kértek.

2012. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Ha "newbie" vagy,ne várj többet 9€ nettó órabérnél.Érdemes kimenni,nehéz ott is,de ha szerzel munkát,tervezhetőbb lesz a jövőd,mint itthon.Én Chef de Partie vagyok egy kastélyszálló éttermében,megbecsülnek,és éreztetik is.Ehhez le kell tenni az asztalra.A nagyvárosokat-Dublin,Cork-felejtsd el,3-4-szer drágábbak,mint a kisebbek.Kelet-és Dél-Írországot felejtsd el,a viszonylag sok "segítőkész honfitársunk"miatt;csak ki fognak használni,vagy lehúzni.Én Galway-t és Clare megyét ajánlanám;Gaeltacht (hagyománybarát kelta terület),egyszerű,becsületes,melegszívű emberekkel.Nekem az otthonom lett.Itt pedig már 450€-tól is remek kégliket lehet bérelni.Mi a szakmád?Mert ha esetleg szakács,vagy cukrász vagy,tudok segíteni elindulni.Legfontosabb:Gov.Office-hoz minél előbb bejelentkezni,PPS nr.t minél előbb kikérni,nem árt egy Garda Permit (rendőrségi igazolás) sem,ez kvázi erkölcsiként funkcionál.Ha kérdésed,van,írj bátran!

2012. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!