Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzkérdés: mától vagyok...

Táppénzkérdés: mától vagyok táppénzen, mennyi fogok kapni? A tavalyi átlagkereset, vagy a január havi bérem alapján számolják? A nettó bér 60%-a?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha mától vagy táppénzen, akkor a táppénzt a tavalyi bruttó jövedelmed alapján számolják ki, feltéve, hogy tavaly volt 180 bérezett napod.

A BRUTTÓ bér 60%-a, nem a nettóé, és csak akkor 60%, ha az elmúlt két évben folyamatos volt a biztosítotti jogviszonyod.

Ha nem volt, vagy kevesebb volt, akkor 50%.

2012. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Anikó1985 ***** válasza:
Az előző válaszolóhoz még hozzátenném, hogy a bruttó béred 60 %-át veszik ugyan, de csak az adót vonják le belőle 16 %-ot semmi mást. Én is nem rég kérdeztem a munkaügyesünket mert annyit kaptam mintha dolgoznék :) De persze mi szoktunk kapni néha plusz pénzt és igy az átlagkeresetemet ez megnyomta,de nagyon örültem kb. 20000 ft-al kevesebbre számítottam.
2012. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2012. febr. 15. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!