Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki járt már Olaszországban...

Aki járt már Olaszországban annak mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Olaszország hatalmas, lehet hogy mindenkinek más véleménye van róla! Amúgy jó! Szuper hely! Én Észak-Olaszo-ban voltam, meg Velencében, Firenzében, Milánóban. Mindenhol jó a kaja, aránylag tisztaság van, divatosak a nők, a pasik meg szeretnek csajozni. Nekem csak az nem tetszett, hogy mindennek megvan a maga ideje, nem rendelhetsz pizzát éjjel 11-kor, és nem mehetsz ebédelni 3kor, mert akkor már csak mekit, vagy gyrost ehetsz. De ez legyen a legnagyobb baj, elvégre náluk ez a szokás, a szieszta ideje, s ezt tiszteletben kell tartani.
2012. okt. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szep, en szeretem :)
2012. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már volt vélemény Észak-Olaszról, akkor én mondok a délről, én ugyanis arra jártam, egészen pontosan Nápolyban és környékén. A táj arra lenyűgözően szép, főleg Capri, Sorrento és az Amalfi-part! Az emberek nagyon lazák, és harsányak. Az olasz emberekre mondott jellemzők mind érvényesülnek. Ellenben készségesek és vendégszeretőek. Nápoly városa pedig mocsok és káosz, tele gyanús alakokkal (engem majdnem kis is raboltak, az utolsó pillanatban vettem észre, hogy az ipse matat a táskámban), de ennek ellenére valamiért van neki egy sajátos hangulata, amiért nem tudom azt mondani, hogy nem tetszett. A kaják erre is nagyon jók, az árak viszont horribilisek.
2012. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit célravezetőbben kellene kérdezni, különben használhatatlan sablonos válaszokat kapsz. Olaszországban ugyanúgy, mint más országokban is, kedvesek az emberek, ha úgy közelítesz hozzájuk. Ott és másutt is vannak helyek, ahová nem szabad menni, legalábbis nem éri meg, hacsak nem a kirablás, molesztálás, erőszak okoz boldogságot. Déli népek mindenütt harsányabbak, szabadabban értelmezik az életet, közvetlenebbek. Van akinek ez tolakodó. Szicíliában sem rád veszélyes a maffia, mg a dolgaikba nem ütöd az orrod.
2012. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem konkrét egy részére vagyok kíváncsi meg egyéb helyekre,hanem összeségében Olaszországra. Melyik része mennyire szép,esetleg veszélyes avagy drága stb. Aki járt már Olaszországban az sok mindent tud róla mesélni. Én még nem voltam,de tervben van ezért érdekel..
2012. okt. 8. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Északról-délre haladva csökkenek az árak, északon vannak a leggazdagabb tartományok, tehát ott drágább is az élet. Más kérdés, hogy ez a rész nem a tipikus Olaszország, olajbogyó és narancs ligetekkel, hanem az üzleti élet helyszíne, ipari területekkel és üvegpalotákkal.
2012. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!