Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék elutazni Moszkvá...

Hogyan tudnék elutazni Moszkvába kb 2-3 hétre?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és Anyum megígérte, hogyha 2 egymást követő évig kitűnő leszek, akkor elmegyünk nyaralni, és nem csak egy hétre, külföldre. Nekem régóta vágyam, hogy elmehessek Moszkvába. Beszéltem erről Anyával, és mondta hogy ez nem olyan egyszerű mint gondolom. Állítólag kell valami 'hívó levél' amit egy Oroszországban élő személy ír, és amelyben felelősséget vállal értünk, hogy mi nem vagyunk terroristák stb... Nekünk viszont egyetlen egy ismerősünk sem él Oroszországban. Nagyon nagyon szeretnék elmenni oda! Ilyenkor mi a teendő? Kérlek ha tudtok írjatok!!:)
2012. okt. 20. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom apád ezt honnan vette, én tavaly voltam Moszkvában mint turista. Nincs semmi ismerős vagy rokon kint nekem se. Csak a vízumot kellett elintézni. Legyen pénz, útvonal és már mehet is ki az ember mint turista. Viszont pénz kell, mert nagyon drága ország. Drágább mint Magyarország vagy London vagy Párizs,,
2012. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hívó levél, ugyan. Anyád lemaradt pár évtizeddel.
2012. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2012. okt. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Vízum kell, más nem: [link]
2012. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"És így lett vízumunk. De ehhez kellett az a precízen összeállított paksaméta, ami 3 korábbi orosz utazás tapasztalatából, néhány ideggörccsel töltött napból és álmatlan éjszakából állt össze. Nézzük, mi is volt benne:


Repülőjegy Oroszországba és vissza. A legegyszerűbb kellék, hiszen így is, úgy is megveszi az ember. Persze kicsit nyomasztó úgy repjegyet foglalni, hogy még nem is tudjuk, beengednek-e az országba, de annyi baj legyen.

Utasbiztosítás. Utaztunk mi már sokat enélkül, hiszen tudunk vigyázni megunkra, de belátjuk, hogy ártani nem árthat a vadkeleten. Az orosz nagykövetség csak egyes meghatározott biztosítóknál kötött biztosításokat fogad el, de a nagyok szinte mind köztük vannak, így nem lehet túlságosan melléfogni.

Útlevél. Nyilván. A hazaút után is érvényes legyen még legalább fél évig, és legyen benne két üres oldal a vízumnak.

Útlevél fénymásolata. Bizony, ha nem hozol fénymásolatot, hiába áll ott a fénymásológép az ablak túloldalán. A vízumügyintézők szerint a 11 000 forintus illetékbe nem fér bele egy 11 forintos fénymásolás: akkor tessék elmenni a legközelebbi fénymásolóba, 3 sarokra innen, aztán újra végigállni a sort.

Igazolványkép. Hogy a hivatal meg a hatóság unatkozó kollégái is gyönyörködhessenek a szépségünkben. Napszemüveg, kalap tilos, mosolyogni azért lehet.

Kitöltött vízumkérő lap. No ez már trükkös. Kikérdez mindenről, amit el tudsz képzelni: Foglalkozás, email-cím, munkahelyed levelezési címe, korábbi oroszországi utazások, utazásod célja, minden. Külön rubrika a városoknak, amelyeket az út során meg akarunk látogatni. Maximum öt. Na persze. Némi internetes és telefonos tájékoztatás után megnyugtatnak minket – elég Moszkvát beírni, onnan meg elkirándulni nem tilos.

Egy orosz idegenforgalmi iroda igazolása arról, hogy fogad téged, mint turistát (meghívólevél), és egy voucher arról, hogy egész oroszországi tartózkodásod alatt minden éjszakára le van foglalva a szállásod. Na és akkor itt beüt a ménkű."


[link]

2012. okt. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valóban kell meghívólevél, de nem feltétlenül kell konkrét személy (rokon, ismerős, barát), hogy kiállítsa, utazási irodák és szállodák is jogosultak erre. A sok okos, aki itt írta, hogy nem kell meghívó, csak vízum, az nyilván szervezett út keretében ment, akkor persze az utazási iroda intéz mindent, így nekik nem kellett ezzel foglalkozni. De meghívólevelet ma már lehet venni is elvileg (bár én még soha nem próbáltam, de hallottam ilyenről) néhány ezer forintért. Az viszont tényleg igaz, hogy Moszkva nagyon drága hely, utazással, vízummal meg mindennel együtt 2-3 hét nagyon sokba fog kerülni, szóval hacsak nem vagytok extra jómódúak, akkor ez nem fog összejönni.
2012. okt. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:) Azok alapján, amiket leírtatok, tényleg nem valami egyszerű elmenni oda... Az előkészületek tovább tartanak mint maga a nyaralás. De azért köszönöm hogy segítettetek, én nem vagyunk extra jómódúak sőt kicsit jómódúak sem. Mindegy, majd meglátjuk hogy mi lesz belőle!:)
2012. okt. 21. 19:07
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 08:34


Mi egyénileg mentünk ki Moszkvába. Nem utazási irodán keresztül, és nem ismerőshöz. Még így sem kellett meghívó levél. Csak a vízum.

<első voltam >

2012. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tessék, itt vannak a pontos részletek a követség honlapjáról, ahelyett, hogy itt egymásnak ellentmondó infókat kapj mindenféle kommentelőktől. A hivatalos verziónál biztosabbat úgyse tud mondani senki:

"Minden más magyar állampolgárnak az Oroszországi Föderáció területére való beutazásához útlevélre és orosz vízumra van szüksége.


Vízumért az Oroszországi Föderáció Nagykövetségének Konzuli Osztályához kell folyamodni Budapesten vagy az Oroszországi Föderáció Főkonzulátusához Debrecenben.


A vízumügyintézéshez a magyar állampolgárnak az alábbi okmányokat kell benyújtania a fenti intézmények egyikéhez:


1) Érvényes útlevelet, amelyben legalább két üres oldal van az orosz vízum számára, és amely a vízum lejártától számított még legalább 6 hónapig érvényes.


2) Kitöltött vízumkérő lapot.


3) Egy darab 3x4 cm-es szembenézetű, sötétített szemüveg és fejfedő nélküli fekete-fehér vagy színes fényképet.


4) Az oroszországi cég által bejegyzett meghívólevél eredeti példányát.


5) Az útlevél másolatát.


6) Biztosítási kötvény másolatát.


Amennyiben a magyar állampolgár turistaként készül Oroszországba, akkor a meghívólevél helyett két okmányt kell benyújtania: a szállodai helyfoglalás visszaigazolását, és az oroszországi idegenforgalmi iroda visszajelzését a magyar turista fogadási készségéről. Ennek az okmánynak az érvényességéhez az oroszországi utazási irodának regisztráltatnia kell magát az Oroszországi Föderáció Külügyminisztériumának Konzuli Szolgálatánál."

Forrás: [link]

2012. okt. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ennél részletesebben tényleg nem tudnék tájékozódni. Úgyhogy nagyon szépen köszönöm!:)
2012. okt. 22. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!