Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol kellene tovább tanulnom...

Hol kellene tovább tanulnom ha külföldi (magyar) Nagykövetségen szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés
vagy esetleg takarítóként/biztonsági őrként ki lehet jutni?

#külföld #nagykövetség.
2012. okt. 27. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagykövetségen munkát kapni nagyon nagyon nehéz.. Mindenképp kell a felsőfokú végzettség, plusz beszélned kell az adott ország nyelvét nagyon jól (nyelveit ha több hivatalos nyelv is van), plusz még jó tudni folyékonyan angolul is. Itt van egy lista nagykövetekről: [link]

(De persze más munka is van követségen, csak érdekesség képpen linkeltem be..)

Takarítóként/biztonsági őrként nagyobb esélyed van, de azért jó beszélni idegen nyelveket, plusz én elgondolkodnék azon, hogy meg tudsz-e kint élni takarító fizetésből. (Vagyis megéri-e kimenni).

De a két dolog (nagykövetség-takarítás) nagyon messze van egymástól...

2012. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én Londonban a magyar nagykövetségnél takarítottam 3 évig.


Létminimumi fizetést kaptam. Nem volt rossz, de mivel vidékre költöztem így már nem érte meg bejárnom minden nap Londonba.

A munkát egy jó barátom segítségével kaptam meg aki jelenleg is a követségen dolgozik. Szép emlékeim vannak, és baráti hangulatban hagytam el..

Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy takarítóként, biztonsági őrként megfelelő hátszéllel be lehet jutni. A többi munkához bizony kellenek a megfelelő iskolai végzettségek, nyelvtudások, és egy jó nagy adag talpraesettség is.

2012. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Oda ált. leginkább úgy lehet bekerülni, hogy jó vagy egy adott szakterületen, amire nekik szükségük van.

Már, ha nem takarításról van szó, hanem valami komolyabb, jól fizető munkáról.

Amúgy meg: írj nekik, érdeklődj, járj utána...

2012. okt. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha diplomás munka érdekel, akkor egy politológia ba-ra építeni egy nemzetközi kapcsolatok/regionális ill. nemzetközi közgazdaságtan/külpolitika mestert, megtámogatva az angolon felül még 1-2 kvázi anyanyelvi szintű, nemzetközileg értékelhető nyelvvel (nem lovárival és latinnal). Persze gondolj bele, hogy hány magyar nagykövetség van a világban, ezt szorozd meg maximum 10-zel, mint az ott alkalmazott magyar diplomaták száma (de szerintem ez jó nagy túlzás átlagban, max. a legnagyobbaknál lehet ennél több és a többségnél kevesebb) és aztán jusson az is eszedbe, hogy karrierként ha valaki egyszer bekerül, jó eséllyel 30-35 évig nem lép a helyére senki.
2012. okt. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!