Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy hétköznap...

Igaz az, hogy hétköznap olcsóbbak a repjegyek? Mármint ha szerdán veszem meg ugyanazt a repjegyet, akkor kevesebbet fizetek, mintha mondjuk szombaton?

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Akkor olcsóbb, ha kevesebben nézik az adott járat helyfoglalását. Ha sokan klikkelnek egy adott járatra akkor felmegy a jegy ára a nagyobb érdeklődés miatt. Hülyén hangzik, de így van kitalálva az algoritmus. Valószínűleg hét közben kevesebben böngésznek repülőjegy után, ezért olcsóbb, mint hétvégén. Ha igaz amit hallottál.
2012. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ez igaz mondjuk a kayak.com-ra, meg az expediára is?
2012. nov. 24. 10:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem állítom, hogy mindenhol, de a fapadosoknál igen.
2012. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet ilyen általános következtetést levonni, de én pl. a Ryanair-nél pont az ellenkezőjét tapasztaltam, eddig mindig hétvégén sikerült megvennem a nagyon olcsó jegyeket.


Amit írsz, az inkább az utazás időpontjára igaz, vagyis hétvégére drágábbak a jegyek (vagy legalábbis kevesebb olcsóbb van), mert akkor többen utaznak.

2012. nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én múlt héten vettem jegyet januárra Londonba oda-vissza 4.000 Ft-ért,(Ryanair) keddi indulással és szerdai érkezéssel(2 hétre rá) és így volt ennyi. Hétvégén 12.000 lett volna oda vissza!
2012. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen összevissza van. Nem az számít, hogy melyik nap, hanem hogy melyik napra veszed meg a jegyet, de szerintem ott sincs olyan, hogy hétköznap olcsóbb lenne.
2012. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebből semmi nem igaz. Babona legfeljebb, ha valaki ilyesmiben hisz. :-)
2012. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!