Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Amerikában jobb az életszínvon...

Amerikában jobb az életszínvonal, mint mondjuk Nyugat- vagy Észak-Európában?

Figyelt kérdés
A kérdést az a kérdés szülte, ahol a kérdező azt kérdezte, hogy miért szeretne olyan sok ember Amerikában élni. Kiváncsi vagyok, hogy a megélhetés, közbiztonság valóban jobb e, vagy kb azonos, esetleg picit rosszabb. És ha az utóbbi, akkor vajon az teszi szebbe, hogy a tengerentúlon van, távol a káosszal teli Eu-tól, vagy az, hogy nem olyan könnyű ott letelepedni, vagy tényleg több a lehetőség esetleg szebb a táj? Bár ez utóbbi ízlés kérdése. Egyébként én mint olyan ember, aki az Usába sosem vágyott-bár 2hét múlva már én se Magyarországon fogok élni-viszont nem is vagyok Usa ellenes, még most se értem, hogyhogy olyan sok ott a bevándorló, ha olyan nehéz engedélyt szerezni. Vagy igaz lehet az a teória, hogy egy menekült országból érkező könnyűszerrel bárhol letelepedhet? Hisz általában még útlevelük sincs, nekem olyan nehéz elképzelni, hogy nekünk mindennel ellátva is nehéz. Bár EU-ban könnyű eus tagországból származó embernek túristának lenni, de ha a britektől eltekintek, azért bőven kell hivatalos ügyet intézni akárhol telepszünk le,akár Eu-n belül is. Amerikában meg ugye még szigorúbbak az ilyesmivel.
2011. nov. 8. 18:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, tehát most a menekültekre gondoltam, de most eszembe jutott,hogy hülyeséget írtam, inkább nem európai országokat kellett volna írni, igazából kevesebb a menekült, mert pl. afrikaiként se kaphat mindeki olyan státuszt, hogy az arabokról már ne is beszéljek, de lehet egyszerűbb, mint európaiként? Sokszor hallom azt, hogy Észak-Európában letelepedést kezdeni európaiként pl. most a svédeknél, egy gyötrelem, ezt mire értik?
2011. nov. 8. 18:50
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szép hosszú zavaros szöveghalmaz...

Most végül, mi a kérdés??

2011. nov. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az USA hatalmas ország, legalább akkora eltérések vannak, mint az EU-n belül Nyugat és Kelet között.


Általánosságban elmondható, hogy az Egyesült Államokban jobban lehet keresni, viszont Nyugat-Európában nagyobb a létbiztonság, és a szociális háló is sokkal fejlettebb.

Fejlettebb az infrastruktúra; a közlekedési hálózat (ez mondjuk a nagyobb népsűrűségnek köszönhető), az egészségügy színvonalas és megfizethető, stb.

Mindkét helyen nagyon magas az életszínvonal, de én személy szerint Nyugat-Európára szavaznék, mert nekem az valamiért emberibb, és ezáltal nekem ott jobb lenne az életszínvonal.

2012. júl. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!