Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » El Caminot szeretnénk végigjár...

Panini kérdése:

El Caminot szeretnénk végigjárni nyáron. Milyen túracipőt/bakancsot ajánlanátok? (márka, link)

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm. :)

2012. nov. 25. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenben jártam végig a Caminót: [link]

2 évvel a Caminóm előtt vettem meg, és sok km és szintemelkedés volt már benne az indulás előtt.

Nekem tökéletesen bevált, végig benne mentem, és azóta is használatban van.


De elsősorban nem márkát ajánlanék, hanem szempontokat a választáshoz:

Ha első alkalommal, amikor felpróbálod, nem érzed tökéletesen kényelmesnek, akkor ne vedd meg.

Legyen könnyű.

Szerintem a félmagas szárú az optimális. (Magas szárú előnye: tartja a bokát. Alacsony szárú előnye: jobb szellőzés.)

Méret: inkább eggyel nagyobb számú legyen, semmiképp se érjen benne végig a lábad.

Talp: ne legyen se túl puha, se túl kemény. Legyen jó a tapadása.

Vedd meg mielőbb, és törd be.

2012. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Olvastam néhány leírást miszerint érdemes venni túraszandált, túrazoknit is. Te szereztél be ilyesmit?

2012. nov. 25. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi extra. Olyat, mint bármilyen gyalogtúrához.

Viszont fontos, hogy ne legyen vadiúj. Kicsit használd előtte, hogy a lábadra idomuljon.

2012. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, volt túrazoknim (szintén a Decathlonból), 3 párat vittem magammal. És egy utcai szandálnak árult, de túraszandálnak kinéző, masszív szandálom is volt (ezt "sima" cipőboltban vettem), amit csak a délutáni sétákra vettem fel, de ha valami történt volna a túracipővel, akkor átmenetileg az is megfelelt volna a gyalogláshoz. Vannak, akik végig túraszandálban mennek, nekem abban nem maradt volna lábam, abból kiindulva, hogy a túracipővel hányszor rúgtam le köveket :)

(1-es válaszoló voltam)

2012. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én a Martens bakancsot ismerem/használom (mondjuk nem túrázás céljából ;) ). Eredetileg hegymászó bakancsnak lett kitalálva így a talpa légpárnás, a belsejében meg memória betét van (megszokja a lábad formáját :D ). Nem tudom hogy túrázáshoz milyen lenne, de szerintem kényelmes :) 3 baj van vele:

1. Fel kell törni ami nem kellemes, de utána jó:D

2. Elég drága :/ (én 14 soros acélbetéteset 30ezerért vettem)

(3. Folyamatosan ápolni kell mert bőr borítása van)

Remélem tudtam segíteni! :)

2012. nov. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!