Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megbüntetett a BKV ellenőr...

Megbüntetett a BKV ellenőr (jogosan), de nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nincs matrica a diákomon... Egy link sz@r iskolába járok, akik közölték, hogy majd jövőre lesz diák és matrica (Drégelyvár szki) az ellenőr ezért megbüntetett, de hát nem én tehetek róla. 10ezer forintom nincs felnőtt bérletre meg hát amúgy is iskolás vagyok... bementem a suliba ahol közölték nem adnak ideiglenest sem. Mit csináljak?
2012. dec. 4. 13:54
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem ismerem az iskolát, de olyan nincs, hogy nem adnak matricát. Hányan járnak abba a suliba? Az összes ottani diák érvényes matrica nélkül mászkál, és bármikor megbüntethetik őket?? Én a helyedben karon fognám a szüleimet, néhány iskolatársamat és azok szüleit és bemasíroznék az illetékesekhez...
2012. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben az iskola ellen indítanék eljárást, és rájuk verném a bírságot.
2012. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem egyedi eset:A lányom iskolájában(általános,10 éves,3.oszt) szintén nem kaptak matricát,még mindig,pedig másfél hónapja letelt a határidő.

Én bementem a suliban,és kértem egy igazolást,így azzal járunk.Sajnos a BKV ellenőrök semmi jóindulat nem szorult,hiszen gondolhatják,hogy ha reggel 7órakor iskolatáskával utazik egy 10 éves gyerek az anyjával,és még iskolai igazolása is van,akkor iskolába jár...Mi 3 ilyen bírságot is kaptunk már,az iskola széttárja a karját,a Minisztérium szintén,engem nem érdekel,nem fogom befizetni.

2012. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Az a gond,hogy nem az ellenőrök jóindulatán múlik a dolog,miután a BKV kiadta nekik,hogy több embert KELL megbírságolniuk,mint eddig,nem sok választásuk maradt...Undorító,ami folyik ebben az országban:(
2012. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez durva, ilyenről még nem is hallottam, de sajnos itt ebben a bürokratikus fertőben semmi sem lehetetlen. Ne fizesd be, ha nagyon be akarják hajtani, akkor pereld az iskolát. Az anyuka meg a 3-szor megbüntetett 10 éves kislányával még durvább eset, de sajnos igaza van itt egy válaszolónak, az ellenőrök sajnos meg vannak félemlítve, ha nem mutatnak fel elég megbüntetett embert, akkor ki lesznek rúgva. Aztán ugye könnyebb megbüntetni egy 10 éves kislányt és becsületes anyukáját, mint a hajléktalant, a 20-on éves kisebbségi hordákat, stb.
2012. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én értem,hogy az ellenőrök csak a dolgukat végzik,ki van nekik adva az utasítás,de mindennek van egy határa.

Én nem fogok előlük futkosni stb.legutóbb,amikor ellenőrzésre kérték,elmondtam,hogy nézze kedves uram itt az iskola táska,a diák,az iskolai igazolás,a bérletszelvény én többet nem tudok tenni,mert az iskolától nem kapunk matricát.Nyugodtan állítsa ki a büntetést,nem érdekel.Milyen választ kaptam:"Te xxxx ezt tanítod a gyerekednek..?!".

Meg sem tudtam szólalnia,szóval valahogy nem tudom sajnálni az ellenőröket..

És akkor jöhetne,hogy rendszeresen lerobban a buszunk,iszonyú bűz-mocsok,mindketten átlagfizetésért-,ami tudjuk mire elég -dolgozik,havi 28 ezer forintba kerül csak a bkv bérlet..és ezt kapjuk..szóval tényleg engem magasan nem érdekel már,hogy az ellenőr miért büntet vagy sem,az én lelkiismeretem maximálisan tiszta..Lassan olyan a közlekedés,hogy még baleknek is érzem magam,hogy bérletünk va

2012. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bertold válasza:
100%

írd le a sztoridat részletesen, dátummal, a diákod sorszámával, az ellenőr adataival(az ellenőr lesz a tanúd) és az eseménnyel, tényekkel,az iskola reakciójával,stb.

Aztán az Emailt küld el az Oktatási Minisztériumba, majd ők rendezik az iskolát. De ha gondolod megküldheted a Fókusznak is :) Ne hagyd magad, és ne hagyd annyiban.

2012. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kb 1000en járunk a suliba, de érdekes dolgok mennek itt. ha itt beírjátok a keresőbe hogy Drégelyvár akkor elég érdekes dolgokat tudtok meg a suliról... :( Az ellenőr számát sajnos nem tudom, nem néztem...
2012. dec. 4. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy nem kap matricát az iskolától, mivel minden tanulónak alanyi jogon jár, és a közig. intézet küldi meg. Ezért nem értem, hogy hogy nem kapta meg az iskola. Én a sulinak vinném be a büntetésről a papírt, hogy fizessék ki.

Ettől az évtől viszont iskolalátogatási igazolással NEM LEHET igazolni a tanulói jogviszonyt!

2012. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ez a Drégelyvár... itt mindent meg tehetnek -.-"
2012. dec. 5. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!