Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha megbüntetett az ellenőr,...

Ha megbüntetett az ellenőr, mennyit kell fizessek?

Figyelt kérdés
Távolsági buszon diák jeggyel utaztam, és nem tudtam magam igazolni, így jogosulatlan voltam a kedvezményre. Az ellenőr kitöltött valami papírt, meg adott egy nyolcezres csekket, azt mondta, hogy 15 napon belül be kell menjek az irodába, és fel kell mutassam az igazolványom. Azt mondta, hogy a nyolcezret nem kell kifizessem, de valami adminisztrációs díj van, de az jóval kevesebb. Mégis mennyi?
2011. dec. 28. 17:04
 1/2 bbence36 válasza:
5000ft vagy 2óra.
2011. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1300Ft, nem ám 5000Ft.

A pótdíj helyett 1.300 Ft összegű bemutatási díjat fizet az az utas, aki az utazáskor már korábban megváltott, az adott utazásra jogosító jeggyel, bérlettel vagy egyéb utazási igazolvánnyal, illetve kedvezményre jogosító igazolvánnyal, igazolással stb. rendelkezik, de azt az utazás alkalmával az ellenőrzéskor felmutatni nem tudja, feltéve, hogy ha azt utólag,az utazás napjától számított 15 napon belül a szolgáltató által előírt módon és helyen bemutatja. Bemutatási díj esetén is meg kell fizetni a még meg nem fizetett menetdíjat.

2011. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!