Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Norvégiába a magas árak...

Norvégiába a magas árak (kaja, albérlet stb. ) ellenére is van olyan magas a fizetés, hogy jobban megérje kimenni mint mondjuk Németországba, Ausztriába vagy Londonba?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem éri meg, ha összehasonlítjuk az ugyanazt a foglalkozást a különböző országokban. Végül is az általános életszínvonalhoz jutunk vissza.

Amikor Norvégia különböző nemzetközi összehasonlításokban az első helyen köt ki, meg kell azt is nézni, hogy rangsoroláskor mit is vettek számításba.

Pl. az ENSZ az idén első helyre sorolta Norvégiát a "Legjobb élni való hely a világon" nevű rangsorolásba. Érdekes módon csak a leányanyáknak adott pénzbeli juttatásokat vették számításba.

Ezt eddig is tudta mindenki, hogy ha jobban akarsz élni, akkor Norvégiába kell menned és ott gyereket szűlnöd - akkor többet nem kell dolgoznod...

De ha a közgazdászok által használt "vásárlói kosár" nevű felmérő-technikát nézzük (egy átlag család 2 gyerekkel, átlag fizetéssel és átlag lakhatási feltételekkel egy évben mi mindent fogyaszt (mennyi cukor, tojás, operajegy, cipő, fogkrém, buszbérlet, kWh-áram - kb. 200 különféle használati cikk) és erre mennyire elég az átlagfizetés - akkor Norvégia urópában a 16. helyen áll.

Vagyis inkább vezess metrót Hamburgban, mint Oslóban, inkább légy orvos Amsterdamban, mint Lillehammerben, inkább takaríts egy raktárban Linz-ben, mint a norvég Larvikban, inkább vezess egy könyvelői irodát Graz-ba, mint Stavanger-ben.

Presze, ha nincs más, akkor sokkal jobb Norvégiában - mint Spanyolországban vagy Magyarországon. De a Németország-Hollandia-Ausztria-Svájc bűvös kört ne hagyd el semmiért.

2012. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az északi országok alapból nem szimpatikusak, akármilyen jó is az életszínvonal, nem laknék egyikben sem. Én jól érzem magam itt, Londonban, bőven keresek annyit, hogy megérje itt lennem.
2012. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem éri igazán meg. Én ezt soha nem is értettem Norvágiában, meg a hasonló eszméletlen drága európai országokban (pl.:Svédország), hogy ez hogyan is működik. Mondta egy ismerősöm, aki volt, hogy Norvégiában egy 10-es csomag papírzsepi is 2000Ft (én nem voltam, de hiszek neki), Svédországban is hasonló. Szóval hogy ez hogyan lehetséges, mert nem igaz, hogyha ilyen sokért lehet ott eladni egy papírzsepit, akkor még senkinek nem jutott eszébe, hogy Lengyelországban, ami nincs messze, megveszi nagykeráron 5Ft-ért, és egy telipakolt személyautóval kimegy, és milliomosként jön haza. Lengyelország nincs olyan messze, megtankolja az autóját a német határ előtt, akkor max visszafelé még egyszer kell tankolnia valahol Németországban ami már annyira nem drága benzin szempontjából, és kész, nem hiszem el, hogy ez nem lenne nagy üzlet. Oké persze Norvégia még nem EU, de Svédország már Eu, meg szabadpiac, meg minden, ha ezt nekem egy közgazdász megmagyarázza, hogy hogy van megemelem a kalapomat. Ugyanakkor itthon nekünk a spanyol epret meg a brazil csirkét kell ennünk, merthogy ott olcsóbb az előállítás, és ezért megéri ide behozni, hogy is van ez??
2012. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Röviden: igen.


Hosszabban: nemigen. :-)))


Viccet félretéve, igen még a Svédek is átjárnak dolgozni tömegesen, de nekik ez úgy buli, h valójában hazajönnek élni. Ha te találsz a határ mentén Svéd oldalon szállást és Norvégiában munkát akkor tiéd a világ. De ez nem fog összejönni, ha nincs ismeretséged, nem beszélsz legalább egy skandináv nyelvet (lehetőleg a fentiek valamelyikét), és nem szeretsz halat pucolni.


Szóval, sztem fogadd meg az előző válaszokat, és gondolkozz Német, Oszták, Angol helyeken....

2012. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Annyira bírom, mikor olyan, aki soha az életben nem dolgozott skandináv országban, de még nem is volt 1 napra sem, azok megmondják, hogy 3000Ft 1 liter tej, meg 2000Ft a papírzsepi stb.

Persze, drágább az élet, nem azt mondom, de akkor nézze meg mindenki az norvég árakat pl itt: [link]


A kérdésre válaszolva, HA beszélsz norvégul (vagy más skandináv nyelvet) és van normális szakmád tapasztalattal, akkor jobban megéri ide kijönni.

Ha csak angolul/németül beszélsz és szaktudást nem igénylő egyszerűbb munkákat csinálnál, akkor inkább más országot ajánlok.

2012. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Írtam is, hogy nem voltam, de egy barátom mondta, aki volt, és nem látom értelmét, hogy miért hazudott volna nekem.
2012. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért tettem föl a kérdést mert nyelvet akarok tanulni, csak még azt nem döntöttem el ,hogy pontosan melyiket. Leginkább a Norvégon és a Németen gondolkodok (mert Írországról és Angliáról nem sok jót hallottam).


Egyébként a jelenlegi fejlődési ütemét vagy legalább a mostani fejlettségi szintjüket fent tudják majd tartani ,hogyha ELFOGY OLAJUK??

2012. dec. 6. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Ha azt nézzük, hogy ha egy skandináv nyelvet beszélsz, akkor azzal az összes skandináv országban el tudsz boldogulni. Ha elfogy az olaj, szerintem akkor se lesz rosszabb, mint a többi skandináv országban. Ha nem voltál még kint, ajánlom, hogy legalább egy 2-3 napra gyere ki, mielőtt döntesz.


#6: Mondom, nézd meg a saját szemeddel az árakat. www.coop.no Ha 1,125kg grillcsirke 1110Ft, akkor nem logikus, hogy 10db papírzsepi 2000Ft. Amúgy 7 kr körül van 100db. A norvég árakkal mindenki szeret túlozni.

2012. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Nyugodtan le lehet pontozni engem is, de ez a 2000 ft-os zsepi tenyleg vicc. :D (5 eve elek kint) De ha szerinted igy van, akkor hozz ki egy kamion zsepit és legyel milliomos..


Amugy nem mindegy, hogy milyen cellal jonnel ki.. elni? vagy csak par evre penzt keresni?


Ha kulfoldon alkarsz letelepedni, csaladot alapitani, akkor abba az orszegba menj, amelyik legjobban tetszik. Amiket irtal orszagokat mindenhol tisztessegesen meg lehet elni a fizetesbol.

2012. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én voltam többször kint Norvégiában és Svédországban is, nem kerül 2000-be egy csomag zsepi. Az élelmiszerárak nem magasabbak a hazai árak kétszeresénél, a ruházat valamivel drágább. Nyilván szakmunkásnak nem feltétlen éri meg kimenni - főleg ha nem beszéled a nyelvet, mert erre elég érzékenyek -, de pl. orvosnak, nk-i jogásznak, mérnöknek igen!!! Apukám is élet kint 2 évet, az itthoni fizetése 6szorosát kereste.
2012. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!