Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha utazol egyet egy nem-fapado...

Ha utazol egyet egy nem-fapados társasággal, de nem vagy benne semmilyen repülési programban akkor pusztán azzal, hogy utaztál velük akkor már gyűjtöttél is "mérföldeket" amiket később fel lehet használni más nem-fapados társaságoknál kedvezményekre?

Figyelt kérdés

Szóval olvastam arról, hogy a legtöbb nem-fapados repülőtársaságnál az van, hogy minden egyes repülőúttal gyűjtesz "mérföldeket" (angolul miles), amiket később be lehet váltani a világ legtöbb légitársaságánál különféle extrákra, pl. olcsóbb repülőjegy vagy szinte túrista osztályú jegy business class-os utazásért stb.



Világ életemben csakis fapados társaságokkal utaztam, amiknél nincsen ilyesmi, de jövőre fogok utazni Berlinbe az Air Berlin nevű nem-fapados társasággal és ha jól látom ez is benne van ebben a "mérföldes" dologban.


Szóval ha semmiféle extra programba nem lépek be, de mondjuk párszor repülök ezzel az Air Berlinnel, akkor nekem is lesznek mérföldjeim, amik ha valamennyire összegyűlnek, akkor mondjuk elrepülhetek kedvezményes áron a British Airways-el New Yorkba?


Vagy hogyan működik ez az egész "mérföldes" dolog?



2012. dec. 9. 20:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és ezt valami "frequent flyer" programnak vagy minek is hívják angolul.
2012. dec. 9. 20:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy részt vegyél a frequent flyer programokban, ahhoz ki kell töltened egy kérdőívet, amihez majd kapsz egy kártyát, ezután kaphatsz pontokat. Mondjuk ha az Air Berlin pontokat gyűjtöttél, akkor gyűjthetsz más légitársaságnál is, de csak olyannál, amelyikkel azonos légiszövetségben van benne. Tehát ha neked mondjuk Air Canada-s kártyád van, akkor azok a pontok nem jók a British Airways-re mert különbőző szövetségben vannak.(SkyTeam és Oneworld.)
2012. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nem így működik. [link] Ajánlom ezt az oldalt, mert kicsit hosszú lenne leírni, hogy működik. Itt minden le van írva.

Annyi, hogy a pontokat rá kell íratni a kártyádra, vagyis előtte kell igényelned kártyát (később is rá lehet írtani utolag, de kell hozzá a beszállókártya). Amikor becsekkolsz akkor kell odaadni és akkor ráírják a pontokat. Egyébként nagyon gyakran kell utazni, lehetőleg messze és első osztályon, hogy olyan sok pontod legyen, hogy utazást tudj felhsználni a pontjaidból. Nekem pl. a Miles and Morenál van 10 000 pontom, de az még arra sem elég, hogy elsőként mehessek be a géphez. Plusz általában úgy van, hogy nem mindegy milyen légitársasság, pl. a Malévnak volt a Duna Club, Lufthansa Miles ang More stb..

2012. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Ez nagyon nem így működik." A kérdésnek szólt nem az előttem válaszolónak, ő leírta jól a dolgokat :)
2012. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor úgy látom ezt nem nekem találták ki, évente kb. 2-3-szor ülök repülőre, a legtöbb utazásom azt jelenti, hogy találtam a Ryanairnél 200 Ft-ért jegyet és akkor mondjuk elugrok 1 napra Eindhovenbe, mert olcsóbb, mint a vonat Szolnokra, stb XD
2012. dec. 9. 21:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak már elkezdtem álmodozni, hogy időnként bevállalok 1-2 drágább repülést Air Berlinnel, TAROM-mal meg más ilyen olcsóbb nemzeti társaságokkal és akkor egy idő után elrepülök húszezerért Amerikába XD
2012. dec. 9. 21:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van miles and more kartyam, kb 15.000 merfolddel feltoltve, de ahhoz, hogy kb ingyen elmenjek egy kozeli europai varosba, meg minimum kellene egy new york oda vissza ut. Szoval aki sokat repul annak jo, de nekem foldi halandonak meg arra sem volt jo, hogy a feladott poggyasz dijat ezekkel a pontokkal fizessek.
2012. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40000 Avios Londonból az USA keleti part. Negyvenezer. Európán belül egy huzatra ezer mérföldet sem repülsz. Elleszel egy darabig amíg ennyi mérföld összejön...
2012. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!