Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldi letelepedés?

Külföldi letelepedés?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy kinek van valamilyen tapasztalata vagy tanácsa, hogy hogyan lehetne külföldre letelepedni, dolgozni, élni? Gondolkozom Hawaii-n(bár nem tudom, hogy hogyan szerezhetnék zöld kártyát), Maldív-szigeteken(sak jót olvastam róla, de ugy olvastam, hogy a maldív a beszélt nyelv és én csak angolul tudok), Thaiföldön is gondolkoztam(phuket jöhetne talán szóba bár nem tudok sokat thaiföldről). Sokra értékelném ha valaki tudna használható tanácsokat adni!

2012. dec. 27. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor el kellene donteni, hogy hova szeretnel menni. Aztan megteremteni az anyagi felteltelt a kiutazashoz, megtervezni, hogy mibol fogsz elni es -alap- megtanulni az adott hely nyelvet....
2012. dec. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

nézd át ezt a blogot. volt már Hawaiiról is, meg Thaiföldről is infó:


hataratkelo.blog.hu

2012. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Pl. Tenerife. Ott nincsenek járványok, veszélyes fertőzések, mint Taiföldön. Jobb a közbiztonság sokkal, mint itthon.Mit szeretnél ott csinálni, dolgozni vagy vállalkozni?
2013. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod....hát aggódok amiatt hogy tenerife spanyolorsághoz tartozik és spanyolországban még nagyobb a munkanélküliség mint magyarországon...de ezen kívül igazad van:)....most a legjobban hawaii-n gondolkozok:)
2013. jan. 25. 20:33
 5/17 anonim ***** válasza:
az meg felejtős, mert ugye USA, ahova csak házasság útján lehet legálisan "bejutni" dolgozni és élni.
2013. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hawaii nehéz ügy, letelepdni ott nem egyszerű, Taiföld meg elég veszélyes betegségek, közbiztonság, munka van de gakori kereset a havi 15000.- ft, igaz az élet is olcsó ott. Ebben igazad van Tenerifén most nehéz munkát találni, de letelepedni viszonylag könnyen lehet. Kevés spanyol kell az angol mellé, elég csak társalgási szinten is.Vagy vannak olyan részei, ahol angol pub-ok vannak, ott előfordul, hogy nem beszélnek szinte semmit spanyolul az ott dolgozók. Az egyéb személyes ügyeket is lehet legtöbbször angolul intézni, csak kevés hely van, ahol nem. Én nem igazán beszélek angolul, csak spanyolul, de pl. bankba sokszor hallottam, hogy angolul intézték az ügyeiket mások. Általában csak vendéglátásba van esély belátható időn belül munkára, és kell pár havi pénzt vinni, mert idő, amíg munkát kap valaki, de azért nem lehetetlen. A közbiztonság jobb mint itthon, a kormány stabil, nincs az a veszély mint Taiföldön. Kicsit azért más mint Spanyolország, de éppen ez a varázsa. Semmi nem megy gyorsan, de nem is rohan senki sehova sem. A ruhák olcsóbbak sokkal és jobbak is, főleg a cipők. Az étel ugyannyi vagy egy része még olcsóbb is. Ha volt munkahelyed és 6 hónapot ledolgoztál és utána elküldenek, akkor mehetsz van munkanélküli segély ami kb fél évig jár, és kb. 500-600 euro. Amíg nem találsz másikat vagy ők nem szólnak, hogy találtak munkát addig ez nagy segítség. A minimálbér 8 órás bejelentéssel 900 euro. Mindenhol nehéz most, de szerintem itthon a legrosszabb. Ezért is húzok vissza, amint az itteni ügyeimet lerendeztem, ami sajnos még eltart egy darabig. Titeket nem akarlak erre rábeszélni, mert nehéz munkát találni, csak gondoltam hátha érdekel, mint információ. Vállalkozást inkább érdemes itt csinálni, de ahhoz meg azért kell egy kis pénz, viszont akkor a magadéba dolgozol.
2013. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen sajnos nagyon nehéz letelepedni Hawaii-n mert az USA de ha jól tanulok akkor egy-két év múlva lehet hogy kimegyek egy 3 hónapra amerikába és lehet hogy ott talalom meg eletem szerelmét:)...és akkor aztán tényleg Hawaii lenne a leg pragmatikusabb:) Nagyon köszönöm az utolsó hosszú válaszát, sajnos most kezdtem csak spanyolul tanulni ugyhogy az nem nagyon meg de még szeretnék jappánul megtanulni, de ez még álom ha nagyon unatkozok;)...tenerife is szóba került nállam de nem talaltam eleg indokot arra hogy ott jobb lenne...ott jobban meg tud élni az ember mint itthon??....ha megkerdezhetem te mit dolgozol spanyolorszagban??:)....és hol vannak azok a vidékek ahol szinte csak angolul intézik az emberek az ügyeiket?:)...spanyolországban hogy kaphatnék munkát?
2013. jan. 27. 18:05
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondtam, hogy Tenerife jobb hely mint Hawaii, csak oda könnyebb bejutni. Én most itthon vagyok, mert végleg lezárom az itteni ügyeimet és utána megyek vissza, ami sajnos tovább huzódik mint gondoltam és marhára fázok, mert évek óta nem láttam telet. Több évig éltem ott, most nyáron jöttem haza. Sajnos ott is van munkanélküliség, mint mindenhol, de kitartással lehet munkát találni, ha nem válogatsz nagyon és persze tartalék pénz is kell. Egy internetezőt csináltam ott, abba dolgoztam, az mondjuk vállalkozásnak nem a legjobb, de másra akkor nem volt pénzem. Alkalmazottként nem dolgoztam, de talán én már könnyebben találnék munkát, mivel van azért ismeretségem és az nem magyarokkal főleg, mert azzal nem mész semmire ott. Csak angollal pl. dél Tenerifén Las Americas, itt van egy városrész San Eugenio, ott sok angol pub vagy bar van, meg olyan üzletek is ami ugyan canario tulajdonban van, de főleg angolok járnak oda és a tulaj is beszél jól angolul, így nem érdekli tudsz-e spanyolul, mert angolul beszél veled. Pesze ez San Eugenio-ba se minden üzletre vonatkozik, de azt úgyis látod meg hallod, hogy milyen a vendégek összetétele és így felismered. az angol vagy ír pub-okat meg eleve látod, hogy azok. Egyszer bementem egy ilyenbe, kértem kávét, kiderült, hogy a lány nem tud spanyolul, mert elment és egy pasival jött vissza, azt hittem már "baj van", de csak ő tudott pár szót, és mondta hogy nincs ilyen kávé. Tehát helyi kávékat és ételeket nem is tartottak és nem tudtak spanyolul, ezen mondjuk meglepődtem és általában azért ennyire nem jellemző, de ilyen is van. Többet ilyen helyre nem mentem, mert én a helyi kávéket és ételeket szerettem, nem az angolt. :) Persze ez még nem azt jelenti, hogy könnyű munkát találni. De szerintem sehol sem könnyű, csak ott ahol hideg van. Biztos nem mennék olyan helyre ahol fázni kell. :) Ha van kérdésed írjad bátran, ha tudok, válaszolok rá.
2013. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Szia én Thaiföldet csak ajánlani tudom foleg phuketet :)
2013. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
ott élsz vagy voltál ott?:)
2013. febr. 20. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!