Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mondanátok pár szót Törökorszá...

Mondanátok pár szót Törökországról?

Figyelt kérdés
Milyen ott az élet? Munkalehetőség, megélhetési lehetőségek? Milyen a kultúra, milyenek az emberek, hogyan viselkednek egy külföldivel?
2012. dec. 27. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én itt élek. Az, hogy milyen, egyén- és helyfüggő.

Én annyira szeretem, hogy soha nem költöznék vissza Mo.-ra. A barátnőm, viszont szenved, és pokoli honvágya van.

A különbség köztünk az, hogy én muszlimként jöttem ide, és vágytam a muszlim közegre, életvitelre. mikor kijöttem már társalgási szinten beszéltem a nyelvet, központi helyen lakunk, rengeteg barátom van, pörgök ezerrel, háztartásbeli vagyok, és a férjem átlagon felül keres, ami miatt nincsenek gondjaink hála Istennek.

A barátnőm viszont nem tudja megszokni a férje és a családja muszlim életvitelét, gondja van a nyelvvel, így semmit nem tud egyedül elintézni, és egy nagyon elhagyatott helyen laknak, így barátai sincsenek, egész nap egyedül van.

2012. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A törökök imádják a magyarokat testvérként szeretnek bennünket,nem hazudok két hetet töltöttem ott, a 150 év hódoltságot ők szeretetből való együttélésnek veszik.A kultúra ötvözi a mediterrán és az arab kultúrát.A tanárok rengeteget keresnek mercivel és audival járnak szóval ott megéri pedagógusnak lenni.Az árak szerintem korrektek és olcsóbb mint Mo.Imádnak a helyiek zenélni ,táncolni és a teázás/kávézás az rendkívül fontos momentum.
2012. dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zöld kezek :) Szóval akkor szerintetek érdemes odaköltözni? Van diplomám, Németországban tanultam, tehát nem magyar a diploma, viszont a törököt nagyon alapfokon beszélem, ellenben az angolt, németet tökéletesen. Így kaphatok valahol állást? Vagy még maradjak itthon egy kicsit, tanuljam jobban a törököt és utána menjek?

Mégegyszer köszönöm.:)

2012. dec. 28. 11:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A férjem diplomás, és azt tudom mondani, hogy nagyon számít, hogy milyen diplomád van, ill. milyen területen akarsz elhelyezkedni, mert pl. mérnökkel Dunát lehet rekeszteni.

A másik meg a munkavállalási megszerzése. A mv. tartózkodási engedélyhez kötött.

2012. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, pont lényeget nem írtam! :)

Szóval, azért is fontos, hogy milyen diplomád van, mert ha valahol felvétel van, akkor addig, amig van oda török jelentkező, addig nem vesznek fel külföldit. Egyrészt ez egyfajta összetartás, másrészt törököt sokkal olcsóbb alkalmazni, mint külföldit, mert azoknak plusz költségei vannak az állam felé.

Ahol a férjem dolgozik, ott sok külföldi van, de azok az anyaországukban vannak bejelentve.

2012. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ó értem, köszönöm a választ. Ment a zöld kéz! :)
2012. dec. 28. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!