Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Európa szerte szeretnék...

Európa szerte szeretnék sátorozni. Valaki, valamilyen tanácsot tudna adni? Esetleg, ha volt már valaki így kint, kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

Figyelt kérdés
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy Európa melyik részén érdemes, hogyan működik ez az egész?

2013. febr. 1. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Én angol, olasz, szlovén, spanyol és német kempingekben voltam. Mind egyformán jó volt, bár nagyon eltérőek tudnak lenni a szolgáltatások, illetve a kiszolgáló helységek minősége.


Az angol eltér az európai kempingektől. A legtöbb egy farmon van, birkák között... én imádok amúgy Angliában, illetve hát az egész UK-ban sátrazni. Szerintem ott a legjobb. Bár nincs akkora "luxus", mint a többi részeken. Értem ez alatt, hogy van, hogy a zuhanyzó ratyibb, nincs kiegyenlítve a talaj és felparcellázva, számokkal ellátva, hogy hova állítsd fel a sátrad. Meg a németeknél plö volt hűtő mindenhol meg minden más országban volt kisbolt, az UK-ban ez inkább csak a skót kempingekre jellemzőbb.


Árakban a skótok verhetetlenek, fillérekbe kerül a sátorhely. De alapvetően sehol nem volt igazán drága soha.


Szlovéniában Bledben voltunk, gyönyörű volt, csak a talaj volt nagyon köves, így katasztrófális volt felállítani a sátrat.


Működni amúgy úgy működik, hogy odamész és szólsz, hogy felvernéd a sátrad. Van mindig egy recepció, hol ilyen, hol olyan, ott vagy mondják hogy oké, menj, verd fel, vagy közlik, hogy hova állíthatod fel pontosan a sátradat. Fizetés is változó. VAn ahol előre kérik, van ahol utólag kérik a pénzt. Mi soha nem foglaltunk előre helyet, csak mentünk... úgyis van egy rakás másik kemping a környéken. Ha épp nem lett volna hely valahol, akkor átmentünk volna egy másikba. De ilyen még soha nem volt.

2013. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azon kívül amit az előző írt még Franciaországban voltam kempingben, az is nagyon kulturált volt. Voltam még vadkempingezni Moldovában, az nagyon jó volt, csak felállítottuk a sátrat egy mezőn, azt kész.
2013. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!