Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meg tudod cáfolni: tényleg...

Meg tudod cáfolni: tényleg olyan rosszindulatú népség a magyar?

Figyelt kérdés

Főleg a külföldön élők véleménye érdekel, mert azt hallottam, hogy még a kint dolgozók sem tartanak össze, összeférhetetlenek, alétesznek a másiknak, ahol lehet, fúrják egymást.

Külföldi munkavállalással kapcsolatban vetődött fel a kérdés, mondták többen, hogy pont ezért kell nagyon jól tudni a nyelvet, mert ha baj van, senki, egy magyar sem segítene.



2013. febr. 6. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Ez 100%-ig igaz, itt MÉG sokkal inkább rosszindulatúak mint MO-on.
2013. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem megcáfolni, hanem sajnos megerősíteni tudom. A külföldön élők közül nagyon kevés az, akiben meg lehet bízni. Én 4,5 év tapasztalattal mondhatom, hogy mindössze 5 magyarral tartom a kapcsolatot. Bármelyik nemzet polgára átverhet, de legnagyobb eséllyel magyar fog átba*ni. A legrosszabb az, ha magyarok a lakótársaid, vagy a munkatársaid. A lakótárs különösen nem jó, mert nem fejődik a nyelvtudásod, ha otthon is magyarul beszélsz. Néha járok magyar bulikba, összejövetelekre, de nagyon látszik, hogy magyarok vagyunk. Egy sima összejövetelen megy a szokásos, ki mennyit keres szöveg, és aki egy kicsit is kilóg az átlagból, az máris egy köcs*g. Ha saját lakást bérlek és nem indaiakkal osztom meg a fürdőmet, akkor megint csak én vagyok a rossz, amiért nekem jól megy. Irigység a legmagasabb szinten jelen van, sajnos. Összetartás minimális, leginkább addig kedves a többség amíg kell neki valami. Az újonnan érkezők szerint, mi mind gazdagok vagyunk és a bőrünk alatt is pénz van, így ki akarnak használni, stb. Én a kiérkezésem után 3 hónapig laktam magyarok között, bőven elég volt, azóta ritkán keresem csak a társaságát néhányuknak.
2013. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Vannak kanadai rokonaim, de ilyet sosem mondtak és Kanada magyarlakta részén vannak.
2013. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ezt én nagyon borzasztónak találom. És így nincsenek barátaitok, vaagy már nemzet barátkozóbb, megbízhatóbb, segitőbb? Kiben lehet megbízni?

Odaírnátok, hol éltek?

Köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 6. 13:59
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Én már mindkét fajtával találkoztam. Persze a nagyrésze még mindig olyan, amiket itt leírtatok. De ismertem olyat is, aki önzetlenül segített, illetve pár olyat is akiknek mi segítettünk és cserébe ők is felajánlották a segítségüket. Ők azon ritka emberek, akik észrevették, hogy félre kell tenni a rosszindulatot és az irigységet, mert külföldön igazán csak a saját nemzetünkre számíthatunk, mert a külföldi tojik ránk. Gondolom volt már egy pár rossz tapasztalatuk a helyiekkel kapcsolatban, ahogy nekünk is.

Ha mindenki így gondolkodna, vagy csalódna egy kicsit más népekben, akkor lenne összetartás.

Az önzetlen segítővel azóta is barátok vagyunk, pedig már rég szétváltak útjaink a világban. Tisztában volt az anyagi helyzetünkkel mégsem irigykedett, mégsem tett alánk, és még most is számíthatunk egymásra. Ezek tényleg ritka kivételek, de azért megemlítettem mert ilyen is van.

2013. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Én Finnországban élek, de nincs nagyon negatív tapasztalatom. Viszont egy dolog nagyon fontos: ha úgy gondolod, hogy kimész, akkor készülj fel mindenre és ne mások segítségére támaszkodj! Nem értem miért kell összetartani külföldön, persze jó dolog pl. megünnepelni magyar ünnepeket, tartani a szokásokat, kultúrát, beszélgetni magyarul. Más dologokat simán meglehet oldani segítség nélkül is. Lakást keresni, munkát keresni lehet interneten. Információt pillanatok alatt lehet találni hivatalos oldalakról. Viszont amint valaki munkát próbál keresni már kint élő magyaroktól akkor jönnek a gondok. Engem is hívtak már fel vadidegenek, hogy adjak nekik munkát. Na most erre persze, hogy azt válaszolom, hogy bocs, de nem segítek. Lehet, hogy ilyenkor úgy gondolják, hogy nem tartok össze a magyarokkal, de ha egyszer nem tudok neki munkát szerezni, akkor mi mást mondjak neki? Plusz jó tanács: intézd magad a dolgaidat és ha lehet ne támaszkodj mindenben magyar segítségre. Pl. nem értem miért keresnek állandóan magyar orvost külföldön, még azok is akik jól beszélik a nyelvet. Ha pedig valami nem jól sül el, akkor egyből jön az anyázás és a szokásos mondat, hogy a magyarok nem segítenek senkinek..

Az, hogy alátennének egymásnak azt nem tapasztaltam, de pl. én nagyon nem javaslom, hogy magyar cégen keresztül menjen ki az ember külföldre. Rengeteg rémtörténetet hallottam. Nekem pl. írt egyszer egy cég, hogy lenne meló Londonban, recepciós, szerencsére nem érdekelt a dolog, még jó, mert később kiderült, hogy qrváskodni kellett volna. Szóval légy óvatos és az egyetlen aki segíteni fog neked az te magad vagy nem pedig a szomszédnak az unokatestvére aki kint él Londonban. Légy óvatos, pl. ha valaki nálatok szeretne lakni pár hónapig. Ha ezeket a dolgokat elkerülod, és szeretnél pl. magyarul beszélgetni, a gyerekedet elvinni ms magyar gyerekekkel játszani, akkor simán megbízhatsz a másikban. De másban nem ajánlatos.

Ha baj van persze, hogy nem fognak segíteni. Te pl. adnál pénzt egy idegenek azért, mert nulla nyelvtudással kijött kölföldre nem kapott munkát és nincs pénze hazamenni? Az ember segít, de hülyének azért ne nézzék..

2013. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Félreértetted a kérdést kedves Finnországban élő. Én olyanokat hallottam, hogy még egymást is kirugatják a munkahelyről, csak hogy legyen az ő rokonának hely. Tehát ilyen összetartásra gondolok, ha már egy heklyen melózunk és magyarok vagyunk, akkor legalább ne fúrjuk egymást. Szóval nem magyar ünnep megtartása a lényeg, hanem ilyen dolgok. És ha tud is munkahelyet, akkor sem segít, nehogy jobb legyen a másiknak, mint neki. Ez a jellemző a magyarra, ahogy már írta más is. És teljesen mindegy, hogy külföld vagy idehaza.

És nem nulla nyelvtudással akarok menni, de jól esne, ha eleinte míg az ember belakja az új helyét, van kivel kommunikálni akár magyarul is.

2013. febr. 6. 15:51
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Èn éltem Amerikában, Angliában és Németországban élek már pár éve.


Hát ez vegyes dolog. Amerikában au-pair voltam nagyrészt cseléd magyarokkal találkoztam, akik jó pénzért szó szerint cseléd munkát végeztek, reggeltöl estig. Na ök között volt rendesen olyan aki az anyját is eladta volna. De azért ott is találkoztam pár normálissal.

Aztán angliában is au-pair voltam, ott már kicsit jobb volt talán.

De itt németországban sokkal segítökészebb a magyarok a másikkal. Az is tükrözi hogy minden nagyvárosban van magyar kör. Ez leginkább gyerekes dolgok. Azt gondolom azért itt össze tartobbak mert nincs féltékenység. Akik itt vannak azok szinte mind diplomások vagy német férjeik vannak. Némeotrzs´ga csak 2 éve engedi be a kisegítö munkát Mo-ról, így elötte csak diplomások tudtak jönni dolgozni. (vagy úgy munkások akik kikldetésben voltak, de ezek eléggé elszeperaltak a többi magyaroktól)

2013. febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt én nagyon borzasztónak találom. És így nincsenek barátaitok, vaagy már nemzet barátkozóbb, megbízhatóbb, segitőbb? Kiben lehet megbízni?

Odaírnátok, hol éltek? "


Nagyon sok barátom van idekinn, mindenféle nemzetiségű van köztük. Van angol, van cseh, lengyel, dél-afrikai és norvég is. Londonban élek, főleg a munkahelyemen lévőkkel és a lakótársaimmal vagyunk jóban. Egyik lakótársam cseh, a másik norvég. A munkahelyi kollégákkal együtt járunk meccsre, együtt járunk pubba, stb. Attól hogy itt élek, még nem kell begúbózni és csak magyarokkal ismerkedni. Nekem munkatársaim többsége brit, teljesen jól megvagyunk. Amit tapasztaltam, hogy ha alacsony pozicióban dolgozik valaki, ő nehezebben tud helyiekkel ismerkedni.

2013. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor en most vagy hazudok, vagy irto nagy mazlista vagyok? :)


Californiaban elek, a kezdetektol jo tapasztalataim vannak a magyarokkal. Persze nem kedvelem mindegyiket es nem jarunk ossze, de miert is tennenk? Azert mert itt vagyunk az nem jelenti azt, hogy mindjart ori-barik kell legyunk. Magyarorszagon sem baratkoztam ennyire, akkor itt miert tegyem?


De a baratkozast leszamitva nem tapasztaltam es a kozvetlen csaladom sem tapasztaltuk, hogy atveres/gonoszkodas/kib.szas aldozata lettunk volna, amit magyarok kovettek el ellenunk.


A kezdeti nehezsegekben is magyarok segitettek. Egyik magyar szolt a masik magyar ismerosenek, aki szerzett nekem munkat, es ugy ajanlott be, hogy elotte meg nem is talalkoztunk, de azt mondta regi haverok vagyunk es megbizhato vagyok es megkaptam a melot.


Egy masik magyaron keresztul ismertem meg a magyar lakotarsamat, akivel majdnem 2 evet lehuztunk. Rajta keresztul mas magyarokat ismertem meg, akik segitettek szerelesben/butykolesben/butor szallitasban stb.


Komolyan mondom erosen kell gondolkoznom, hogy eszembe jusson olyan, aki direkt/szandekosan keresztbe akart tenni. (...nem jut eszembe:)


Ket magyartol is kaptam kolcson kocsit, amikor szuksegem volt ra es hasznalhattam a verdakat tobb mint egy hetig.


Egy magyar szallitmanyozasi ceg meg kedvezmenyt is adott a tarifabol, mert magyar vagyok. Pedig nem is a sajat cuccotam postaztam, hanem valaki megkert egy szivessegre.


Nemvolt mivel hazajonni a repterrol, egy magyart kertem meg, hogy jojjon el ertem, pedig nem vagyok vele barati kapcsolatban.

Ket emberkenek repter fuvar kellett, hat kivittem oket ingyen bermentve. Pedig evvel a 2 emberrrel fel evente egyszer ha talalkozok.


Az itteni magyarokkal alig tartom a kapcsolatot. Ha talalkozunk, akkor elbeszelgetunk, de nem hivogatjuk egymast heti szinten, de tisztaba vannak vele, ha barmi kell es tudok, akkor en is segitek nekik.


Sot, en mar a GYIKon megismert vadidegen magyaroknak is segitettem, amikor keszultek ide az USAba. Kettovel talalkoztam is szemelyesen es ha tudtam, segitettem.


Szerintem ezt embere valogatja. En ugy allok hozza, hogy segitek barkinek barmit es talan ez jo karma es mindig ezt kapom viszonzasul.


En meg nem b.sztam at senkit, engem se cseszett at senki. Se itt, sem a 3 evi londoni tartozkodas alatt.

2013. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!