Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meg tudod cáfolni: tényleg...

Meg tudod cáfolni: tényleg olyan rosszindulatú népség a magyar?

Figyelt kérdés

Főleg a külföldön élők véleménye érdekel, mert azt hallottam, hogy még a kint dolgozók sem tartanak össze, összeférhetetlenek, alétesznek a másiknak, ahol lehet, fúrják egymást.

Külföldi munkavállalással kapcsolatban vetődött fel a kérdés, mondták többen, hogy pont ezért kell nagyon jól tudni a nyelvet, mert ha baj van, senki, egy magyar sem segítene.



2013. febr. 6. 12:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Én pl. nagyon jóindulatú vagyok, még azokkal is, akik velem nem azok. Szóval az biztos, hogy nem 100%-os a statisztika.
2013. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kedves Nina, nem baj, hogy más a véleményed, de nekem sokkal szimpatikusabb, amit a kaliforniai válaszoló írt. Ezek szerint így is lehet, segítve egymást, és nem kell azért egymáson lógni, de jó tudni, hogy van akire számíthat az ember, és viszonozhatja a segítséget. Ahogy az au-pair válaszoló is írta, minél "cselédebb" valaki, annál irigyebb.

Köszönöm még egyszer a tanulságos válaszokat.

2013. febr. 6. 21:25
 13/20 anonim ***** válasza:
98%

"Ahogy az au-pair válaszoló is írta, minél "cselédebb" valaki, annál irigyebb."


Ebben sajnos van valami! Ugyanis én magam az IT szektorban dolgozom, London üzleti negyedében. Kollégáim többsége öltönyös.(cégen belül rengeteg osztály van, és az informatikai részlegen dolgozom). Mivel én is tartok személyes kapcsolatot ügyfelekkel, ezért nekem is öltöny az előírás. Amíg egy magyarok lakta házban laktam, és reggelente indultam dolgozni, akkor sokszor megkaptam, hogy mit kell itt az öltönyöddel menősködni szöveget. Én próbálok mindenkivel jóban lenni, nem nézek le semmilyen munkát, mert mindenki munkájára szükség van, de az ilyen beszólások után nem tudom mit is mondjak. Jó tapasztalatom is van, segítettem egy magyar lánynak, befogadtam, mikor már saját lakásom volt, nálam lakhatott ingyen, és amit tudtam segítettem neki, vele a mai napig jóban vagyok, hetente összejárunk és azóta már ő is segített nekem kisebb dolgokban. Két ember kell a dolgokhoz. Vannak bunkók, de szerencsére normálisak is. Munkámból kifolyólag mindössze 2 magyart ismerek jól, másokkal nem igazán keresem a kapcsolatot, hiszen attól hogy magyarok vagyunk, még nem kell együtt lógni mindig.

2013. febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
81%
nemetorszagban elünk nem egy eve rengeteg baratom baratnöm van de egyetlenegy magyar sincs köztük itt mindenki a gyors megazdagodast keresi es aztan csak a csalodasok köszi ebböl nem kerek .. lassan mar ott tartok ha magyar szot hallok elfordulok .. bocsi de nem vagyunk egyszerü beke szeretö nep
2013. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
87%
Nem tudom megcáfolni és nem is akarom, viszont a kérdés felvetőjének írom, "amit Péter elmond Pálról, az többet elmond Péterről, mint Pálról." Nos, ha ti a magyarokban a rosszindulatot és összeférhetetlenséget látjátok, az valószínűleg azért van, mert ti magatok is ilyenek vagytok. Én a magyarokban az összetartást, a törekvést, az egymás tiszteletben tartását látom. Székelyföldön nem is olyan rég ha valaki elesteledett, és bekopogott egy házhoz annak ott szállást adtak. Édesanyám Olaszországban vendégmunkás, az ottani magyarok segítették abban, hogy munkát találjon, a példákat sorolni lehetne, egy azonban biztos: a környezetedet a viselkedésed határozza meg.
2013. febr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 00:04-el egyet ertek (en vagyok a cali valaszolo)


Az askalodast az elejen hallottam en is mas magyaroktol, a fikazast, hogy ez meg az ilyen meg olyan, ennek ennyi penze van, ennek annyi.

En ebben sosem vettem reszt es egy ido utan engem ebbol a beszelgetesekbol kihagytak. Valoszinu az askalodasok ugyanugy folytatodtak ezek kozott a magyarok kozott, de leszoktak arrol, hogy velem ezt megosszak, en erre nem voltam vevo. Ha talalkozok egy magyarral aki nem szimpatikus (rengeteg kulfoldivel is talalkozom aki nem szimpatikus:) akkor azt nem fogom a tobbi magyarnak fikazni. Egyszeruen nem keresem a kapcsolatat, de ha barmelyik magyar most felhiv, hogy figyelj, lerobbant a kocsim, gyere mar ertem, vagy kuldj segitseget, akkor az elsok kozott leszek aki vagy beul a kocsiba es megyek hozza vagy hivom a szerelot es kuldom erte.


Amilyen az adjon Isten olyan a fogadj Isten?


Engem itt az elejen szinte minden magyar csak segitett, gondolkodas nelkul megprobalom viszonozni ezt azoknak, akinek erre szuksege van.

2013. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
95%

A otthon elo magyarok soka irigy egy kulfoldon elore, mert az csak azt latja meg, hogy a masik bezzeg KULFOLDON EL, es ez vmi marha nagy szam egyes magyarok szemeben.

Persze, azt mar nem latjak meg ezek az emberek, hogy ez a kulfondon eles nem mindig olyan bulis dolog, szoval csak a sajat fantaziajukat irigylik a masiktol.

Mert sokan meg abban az álomban elnek, hogy kulfoldon tejben es mezben furdik az ember, ott semmit se kell csinalni csak elvezni az eletet.

A baj a kulfondon elo magyarokkal meg az, hogy aki kulfoldon el, az nem sok magyarral tud talalkozni (bar ez orszagtol fugg) vagyis limitalt a mennyiseg amibol valogathat.

Igy sokszor nehez tartani vkivel a kapcsolatot csak azert mert o is magyar, holott lehet hogyha Magyarorszagon lennenk semmi kozunk se lenne egymashoz mert annyira masok vagyunk.

SZerintem szemelyiseg fuggo az egesz amit kerdezel.

En nem szoktam bunko lenni az itteni magyarokkal es ok se voltak meg velem azok eddig, de nem mondhatom, hogy akkora nagy baratsag van kozottunk,pontosan azert amit irtam, mert lehet, hogy otthon szoba se allnanak egymassal ha lehetne valasztani masok kozul is.

Ez a jobb mint a semmi megoldas.

Ha vkit nem is birunk, az nem azert van mert az is magyar, hanem mert olyan a szemelyisege, h vmiert senki se csipi. De ot otthon se csipnenk.

Viszont, kaptam sok bunko beszolast mar a Magyarorszagon eloktol, reszben azert mert irigyeltek azt ahol elek, reszben meg azert mert egyesek lenezik azt, hogy egy "sargak lakta" orszagban elek.

Kivetelek viszont mindig, es minden alol leteznek, szerencsere.



"környezetedet a viselkedésed határozza meg"

ezzel en igy nagyon nem ertek egyet.

igy mar viszont egyet ertenek

"környezetedet a viselkedésed IS meghatározza"

A korulmenyeket nem lehet megvaltoztatni akarattal! A viselkedes viszont megvaltoztathato vele.

Nem en valasztom, hogy milyen magyarok fognak idejonni mellem egy adott orszagba lakni, es ha pl. csupa rosszindulatu ember az, akkor arrol nem az en viselkedesem tehet.

Sajnos, vannak emberek akiknek az alapszemelyisege olyan h nem tul baratsagos az illeto, na en azzal hiaba leszek baratsagos, az nem fog nekem megvaltozni hip-hopp.

Megvaltoztatni senkit se lehet, ha az nem hajlando ra sajat magatol.

Viszont a jo hir, hogy en valaszthatok, hogy akkor koszonom szepen en nem kerek belole, ha masik ilyen.

Persze ez megint kockaztatas, mert vagy finnyalok mert senki se szimpi nekem, es akkor egyedul maradok, vagy azt mondom h egye fene a XY meg a XZ az nem is olyan rossz fej

es akkor tartom veluk a kapcsolatot egy bizonyos szinten.

A legjobb, az ugye, az ha a sors megajandekoz olyannal aki jol passzol hozzam es nagy baratsag lesz kozottunk, na akkor mar lesz olyan aki segitene ha baj lenne.

Mert manapsag segiteni sokan utalnak az emberek, foleg ha az illeto, NEM a kozeli jobarat kategoria.

Ez meg nem csak a magyarokra igaz.....

2013. febr. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Szerintem ez ökörség, hogy a magyar rosszindulatú. Szerintem egyik országban sincs kevesebb vagy több rosszindulatú, csak mi mindig ezt halljuk, ezt nyomják nekünk.. Nem vagyunk különbek másoktól, egy osztrák vagy egy amerikai is lehet rossz a többi amerikaihoz.
2013. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Szerintem azok, akik azt mondják, hogy "magyar sajátosság az, hogyha az én kutyám megdöglik, dögöljön meg a szomszédé is". Meg hogy magyar sajátosság, hogy nem segítenek meg nem adják át a helyüket a buszon... ez marhaság. Az összes többi nyugati országban is így van. Valaki üvöltözik az utcán, akkor elfordítják a fejüket, akárcsak itthon.
2013. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát ez hihetetlen! Mindenhol vannak sunyi alakok. Arányaiban annyi sunyi alak van itt is mint máshol. Ismerek - kb, nem tudom pontosan de kb - 100 angliai Magyart. Kb. 6-ról tudnám elmondani, hogy megjárják velük az emberek, ebből is inkább 2 akiről az a hír járja, hogy lehúzzák, vagy hátba támadják a többit. Persze egy ici-pici élettapasztalattal nekem ők már az első találkozáskor sem voltak szimpatikusak, ezért csak a rémtörténeteket hallom róluk, mivel bennem nem tettek kárt. Otthon sem barátkozik az ember mindenkivel, csak azért, mert Magyar. A fent említett százból kb 6 az, akit messziről elkerülök, de ettől még nem mindenkivel vagyok jóban a másik 94-el, persze segítek, ha valamiben tudok, és ez többnyire fordítva is igaz. De nem fúrjuk egymást. Kb 10-20-szal tartok valamivel szorosabb kapcsolatot, és ezekkel az emberekkel jobban támogatjuk egymást, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy igen is összetartanak a Magyarok, (a jószándékú emberek) és azokból mindig több van, csak néhány sunyi alak rányomja a bélyegét a dologra. Persze el tudom képzelni, hogy olyan munkahelyen ahol nagyon primitív emberek dolgoznak, akiknek nem szól másról az életük csak, hogy leigyák magukat munka után, meg hasonlók... ott lehet, hogy rosszabb a helyzet, de itt Angliában talán még kevésbé vannak az emberek rászorulva, hogy ilyen helyen dolgozzanak, ha több van bennük (de ez már csak puszta vélemény)
2013. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!